Miért?!



Az emberiség tudásának fejlődése, és következtében életkörülményeinek javulása annak köszönhető, hogy mindig voltak emberek, akik szemléltek jelenségeket, és feltették maguknak a kérdést: Miért? Amikor megszülettek a válaszok, mindig könnyebb lett egy kicsit mindannyiunknak. A módszer úgy tűnik bevált, szemlélődjünk hát mi is, és tegyük fel a kérdéseinket mi is. (Kerekes Zsuzsa írása)
A paraszt megműveli a földet, növényeket termel és állatokat nevel, a molnár megőrli a búzát, a pék kenyeret süt, a mészáros levágja az állatokat, a hentes feldolgozza a húst, a szakács ételt főz, az asztalos bútort csinál, a takács szövetet sző, a szabó ruhát varr, a kőműves házat épít, az ács tetőt rak rá, az olvasztár fémet olvaszt, az esztergályos megmunkálja a fémet, a műszerész összeszereli az alkatrészeket és megjavítja az elromlott berendezéseket, a villanyszerelő világosságot teremt, a víz és fűtés szerelő bevezeti a házba a vizet és a meleget. A tudósok törik a fejüket, hogy hogyan tudnánk még jobban megismerni a körülöttünk lévőt a magunk hasznára, a mérnök megtervezi mindazokat a tárgyakat, melyek könnyebbé teszik az életünket, a tanár tanítja a gyerekeinket, a programozó tanítja a számítógépeinket, a gyógyszerész orvosságokat kever, az orvos meggyógyít minket.
Ők dolgoznak, és nekünk lesz mindenünk: lesz élelmünk, ruhánk, házunk, autónk, repülőnk, metrónk, mobil telefonunk, számítógépünk, egészségünk. Lesznek gépeink, melyek leveszik a vállunkról a monoton és fárasztó munka terheit, és ontják magukból azokat a javakat, melyek könnyebbé teszik az életünket.
De mit csinálnak a bankárok, a tőzsdeügynökök és mit csinálnak a politikusok annak érdekében, hogy mindazok a javak, melyek megkönnyítik az életünket, előálljanak? Egyáltalán tudnak-e tenni valamit annak érdekében, hogy ezek előálljanak? Értenek-e valamihez egyáltalán, ami hasznos, ami értéket teremt?
Nem, nem tudnak, és nem termelnek értéket. Akkor mihez értenek? Mit csinálnak ők?
Ők azok, akik leállítják a gépeket, elzárják a technológiai újításokat, hogy azok ne termeljenek, akik olyan „szabályokat” hoznak, hogy ne tudjuk használni a rendelkezésünkre álló erőforrásokat, technológiákat, és a tudásunkat. Ők azok, akik a hiányt termelik, hogy azokat az elavult társadalmi és gazdasági struktúrákat megőrizhessék, melyek a hatalmukat biztosítják a többi ember fölött.
Ők azok, akik elhitetik velünk, hogy hiány van, hogy a szűkösen rendelkezésre állót valami módszer szerint el kell osztani, és erre ők hivatottak.
De nem, nincs hiány, már képesek vagyunk annyi geotermikus energiát kinyerni a földből egy év alatt, ami a jelenlegi energiafelhasználás mellett 4000 évre elegendő, már nincs szükségünk a fosszilis energiaforrásokra. Képesek vagyunk előállítani gépeket, melyek nem fáradnak el, nem hibáznak, melyeket programok vezérelnek, és ontják a javakat. A tudósok kidolgoztak olyan növénytermesztési eljárást, melynek segítségével akár a sivatag közepén is termelhető bármi, ha vizet vezetünk oda. Tarthatnánk annyi állatot, hogy mindenkinek jutna megfelelő mennyiségű hús, építhetnénk annyi iskolát, és képezhetnénk annyi tanárt, hogy minden gyerek tudásának csak a saját egyéni képessége szabjon határt. Építhetnénk olyan közlekedő eszközöket, melyekkel a helyváltoztatás ideje mindenki számára a tudásunk szabta minimumra csökkenne, olyan irányítással, mely gyakorlatilag kizárná a baleseteket. Meggyógyíthatnánk mindenkit, aki olyan betegségben szenved, melynek ma ismertek a gyógyítási módszerei.
Folytassam?
Minden erőforrás és technológia adott, mégsem élünk vele. Ideje lenne, ha mindannyian feltennék maguknak a kérdést: MIÉRT?
Kerekes Zsuzsa
forrás:
mebal.tk
Ez néhol sántít
Azért megnézném, honnan veszi Zsuzsa ezeket a gondolatokat.
Van köztük sok jó, de nem mind az.
Ha még több állatot tenyésztenénk, nem sokáig maradna meg a termőföld.
Szerintem meg a népességünk meg a népesedési görbénk (úgy az emberiségnek) úgy változik, hogy úgy érzem, veszélyesen sokan vagyunk már most erre a földre.