Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap Blogok tovaris blogja
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

A kisebbségekről

S ha mi nem ismerünk indulatos felhevültünkben józan czélt és mértéket, midön magyarságunkat megkedveltetni, terjeszteni akarjuk, mikép kívánhatunk tót-, horvát-, rácz-, német-ben sat. hideg vért, mérsékletet s igazságot viszont az ő sajátjuk védelmében? Nekik is mosolygott a nemzetíség angyala, ők is meg vannak híva tökéletesülhetésük által az emberiségnek tán egy láncolatját alkotni...De a miképpen mi bánunk vélük, úgy bánnak ők mivelünk. ...S azért hagyjunk fel Istenért szűklelkű vitatásainkkal valahára már; mert most van még idő szebb frigyeknek kötésért, vagy soha többé. Elődeink a frigyet könnyen köthették volna, mi mostaniak (1835-ben) már csak nehezen, utódaink tán soha többé, ezt ne felejtsük."

— Széchenyi István

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Két pofon a nyilasoknak – avagy ne számolj, én vagyok!

tovaris, 2010, szeptember 1 - 19:02
  • árpádsáv
  • gróf Teleki
  • Horthy
  • hungarizmus
  • Jobbik
  • Magyar Gárda
  • nyilasok
  • Szálasi
  • újnyilasok
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Amikor 2008 májusában a Fidesz vezérét arról kérdezték, hogyan viszonyul a radikális szélsőjobbhoz, azt az emlékezetes választ adta, hogy hatalomra kerülése esetén „úgy fog tenni, mint Horthy a nyilasokkal, kioszt nekik két pofont és hazazavarja őket”.

Már akkor kedvenc viccem jutott eszembe, mely úgy szól, hogy áll két rendőr egy kocsma előtt, ahol verekedés van. Azt mondja az egyik: - Te maradj kinn és számolj, én meg kihajigálom őket. Bemegy, majd nemsokára kirepül valaki. A kint maradt szerv számol: - Egy. Mire a földön heverő megszólal: – Ne számolj, én vagyok!

1939. február 16-án lépett hivatalba a Teleki-kormány, és február 25-én a reggeli lapok első oldalát már az a nagybetűs cím töltötte be, hogy „betiltották a Magyar Nemzeti Szocialista Párt-Hungarista Mozgalom címen működő politikai pártot”. Keresztes-Fischer Ferenc kijelentette, hogy „adott pártszervezet melegágya volt az alkotmány- és törvényellenes szervezkedésnek”, ezért visszavonták annak gyülekezési engedélyét, lefoglalták vagyontárgyait, s azok értékét a belügyminiszter „az illetékes törvényhatóság ínségakciója javára befizetni rendelte”. A főkapitány – különös tekintettel a párt Rendvédelmi Gárda nevű alakulatára – teljes rendőri készültséget rendelt el.

Ez volt az a történelmi pillanat, amikor országszerte sokan úgy érezték, hogy Horthy új miniszterelnöke, Teleki Pál gyakorlatilag kiosztotta azt a bizonyos „két pofont”. A demokrácia maradékát féltő közvélemény föllélegzését a másik oldal sajtója is visszaigazolta. „Csak látni kellett a Szent István-várossá keresztényesült Lipótváros törzsököseit, milyen boldogan ruccantak át a VI. kerületbe, az Andrássyút 60. elé, személyes meggyőződést akarván szerezni arról, hogy valóban, igazán, kétséget kizáróan feloszlatták a Hungarista Mozgalmat – írta a Magyarság 1939. április 5-i számában a Szálasit helyettesítő Hubay Kálmán. – A Teréz- és Lipótvárosok lakói soha akkora boldogságot nem éreztek, mint amikor saját szemükkel látták a nehéz teherautókat az Andrássy-út 60. előtt, és látószerveikkel érzékelhették, mint rakják fel és szállítják elfelé az irodák szekrényeit, iratait és írógépeit. Kész! Magyarországon megszűnt a nyilasveszedelem..!”

A maradék liberálisok, a polgári demokrácia hívei, de a mérsékelt konzervatívok is úgy érezték, hogy a kormányzó és miniszterelnöke a szélsőjobboldal felé is az erős kéz politikáját fogja gyakorolni, vagyis, a kései utód szavával élve „hazazavarja a nyilasokat”. Hogy ez az illúzió milyen nagy mértékben befolyásolta a választások eredményét is, azt a mérsékelt szélsőjobb nevű fából vaskarika egyik politológusa: Rajniss Ferenc elemezte az A Nép hasábjain: „Nagyon sok nyilas szavazatnak az volt az értelme, hogy a tömegek az ellenzékiséget ösztönszerűen a jobboldalra akarták átlendíteni, hogy a kormányzat ne térhessen el meghirdetett irányzatától. Nagyobb volt a baloldal elítélésének, mint a szélsőjobboldal kormányra juttatásának szándéka az országos választási hangulatban”. Erre látszott garanciát adni az új miniszterelnök személye, aki már korábban is azzal kecsegtette a rend híveit, hogy „le kell verni az országban uralkodó bizalmatlanságot, le kell verni, ha kell, ököllel is” – márpedig, ugye, mi adhatna több okot a bizalomra, mint a beígért ököl? Úgy tűnt, vele nem fordulhat elő olyasmi, ami egyik elődjével, Darányi Kálmánnal megesett, akit felszólítottak, hogy addig adja át a hatalmat a szélsőjobbnak, ameddig önszántából teheti, Darányi pedig nem mondta erre, hogy majd kioszt két pofont, hanem megpróbálta kifogni a szelet a szélsőjobb vitorláiból, és megmutatni: ha kell, megvalósítja ő a követeléseiket.

Hogy Teleki a radikális szélsőjobbtól való elhatárolódás, vagyis a két pofon kiosztásának politikáját követi, azt a nemzetiszocialista párt betiltása után lapjainak (Magyarság, Összetartás) betiltása is igazolni látszott. Március 8-ig.

Ekkor ugyanis (mint az újraindult Magyarság – sajnos, az igazságnak megfelelően – írhatta) kiderült, hogy „korai volt a liberális halotti tor a nyilasmozgalom felett”. A Nemzetiszocialista Párt betiltása után alig két héttel, Hubay Kálmán a képviselőház 378. ülésén szót kapott, és bejelentette, hogy Nyilaskeresztes Párt néven új mozgalmat alapított, amit a belügyminiszternek és az államrendőrség budapesti főkapitányának hivatalosan is bejelentett, és a párt megalapítása ellen senki (Teleki sem) emelt szót. A néma, feszengő tudomásulvételnél azonban több is történt, ami némileg gyanússá tette, hogy a két pofon február 25-ei kiosztása talán nem volt több színjátéknál. Hubay meleg szavakkal mondott köszönetet a T. Ház mérsékelten jobboldali többségének, mondván, „rendkívül jólesik és egyben bizalmat ad az a tudat, hogy a magyar képviselőház elnöki székéből a nemes pártatlanság szelleme árad felém, amely a magyar törvényhozás tagjait tisztán jó magyarságuk, nem pedig pártpolitikai hovatartozásuk szerint ítéli meg”. S még ez se volt minden, ami a nyilasok legitimációja terén történt. Igaz, azzal nem dicsekedhettek, hogy a miniszterelnök ellátogatott volna programegyeztetés céljából a nyilasfrakcióhoz, de azzal igen (és Hubay Kálmán el is mondta a parlamentben), hogy „a Főméltóságú Úr kegyes volt a Nyilaskeresztes Párt három képviselőjét, beleértve magamat is, fogadni és a legkegyelmesebben meghallgatni előterjesztésünket, melyet a nemzetiszocializmus célkitűzéseinek megvilágítására előtte tettünk!”

A viccek poénjának elcsattanására néha várni kell. A Főméltóságú Úr például 1944. október 15-én mondhatta volna el, amikor a nyilasok kiakolbólították a hatalomból, hogy „ne számolj, én vagyok”. De erről mostanában hajlamosak vagyunk megfeledkezni.

Kommentár:
Nehéz nem észrevenni, hogy Orbán Viktor "két "pofonja" történelmileg mennyire párhuzamos Horthy"két pofonjával". Nehéz nem észrevenni, hogy a betiltott Magyar Gárda helyett lett egy "Új Magyar Gárda" Nehéz nem észrevenni, hogy a jelenlegi turulmadaras, szentkoronás, árpádsávos, gömbösgyulás, kegyelmesuramozó, klerikális reakciós újjászerveződés nagy ívben szarik a polgári demokráciára, és a legsötétebb múltba rángatja vissza Magyarországot.

Tovaris

  • tovaris blogja
  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Két pofon már nem elég. Futószalagon kell majd pofozni

tovaris, 2010, szeptember 4 - 22:14

Szomorú volt már tavaly, hogy az európai parlamenti választáson Magyarország szégyenszemre három neonáci képviselőt delegált Brüsszelbe, és nem vigasz az sem, megismerték már őket furcsa viseletükről, még inkább sajátos, Európától idegen nézeteikről. Ott egyesek derülnek rajtuk, szónoklataik közben szunyókálnak, nekünk meg idehaza lesül a bőr a képünkről.

Különösen szerda óta. Szegedi Csanád brüsszeli képviselő, Vona Gábor jelenlétében Budapesten meghirdette Eichmann-nak és társainak koncentrációs tábor programját. A cigányokat zárná szögesdrót mögé, kétszeres rendőr és csendőrkordont vonna köréjük, este tíz óra után kijárási tilalmat rendelne el, regisztráltatná azt, aki kimenőt kérne. Lehet magyarázkodni, a Jobbik már próbálkozik is vele, de ha megsértődnek is, vagy úgy tesznek, mintha sértődnének, ki kell mondani kereken: igenis, ez nácizmus. Kirekeszteni azt, aki nem tetszik, aztán megfosztani jogaitól, majd lágerbe zárni, ezt hirdetni 2010-ben az Európai Unió tagországában, gyalázat!

Ha jóindulatúak akarunk lenni, enyhébb gyalázat, hogy a magát centristának valló kormánypárt egyszerűen azzal válaszol, olvassák el a Magyar Köztársaság alkotmányát. És ha elolvassák, mi van? A neonácik tudják, mi van benne, mégis olyan programot hirdetnek, amely ellentétes vele, paragrafus tiltja a rasszizmust, a gyűlöletkeltést, köpnek rá. Mert tudják, szenteltvizes szavakkal lehet "elhatárolódni", de azokat a szankciókat, amelyekkel sújtani kellene ezeket a gyűlöletes nézeteket, óvakodnak alkalmazni velük szemben. Eredetileg is azzal kellett volna kezdeni, érvényesíteni az alkotmány szellemét és betűjét, betiltani olyan pártot, amely a nácizmus örököseként viselkedik. Kiegészítették az Alkotmánybíróságot, (hogyan, nem mellőzhető, de mellőzzük), ha van igazi baloldal, azután, amit most elmondtak, kezdeményezhetné a betiltásukat. Ha meg az ítélet olyan lenne, ami elképzelhető, utána siránkozhat a "centrista erőtér", milyen barátságtalan az engesztelhetetlen világsajtó.
Várkonyi Tibor [email protected] / Népszava

Tovaris

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • Fajvédelem!
  • Azt hittem, hogy Magyarországról van szó, de tévedtem...
  • Vádat emeltek a gárda volt főkapitánya ellen
  • Ismét áll a bál a Gárda körül
  • Magyar Gárda-mizéria: jön a második felvonás?

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.