Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Bűnbánó
    • Comrade
    • Deák András
    • Mobilpista
    • plaly
    • Somi Judit
    • Szilmester
    • tkaroly
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Horthy-korszak + Horthy-kultusz
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
    • Házirend
    • Le a fasisztázással, le a nácizással!
  • Kapcsolat
Címlap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..


A kapitalizmus áldozatai


Kik kommunisták?


Feltétel nélküli ALAPJÖVEDELMET!


Hajrá kísértet!


  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Kommunista Hírlevél

Nagyon ritkán küldünk, és csak valóban érdekes dolgokat. Bármikor le lehet róla íratkozni.


Rendszerváltásról


Idézetek

A kisebbségekről

S ha mi nem ismerünk indulatos felhevültünkben józan czélt és mértéket, midön magyarságunkat megkedveltetni, terjeszteni akarjuk, mikép kívánhatunk tót-, horvát-, rácz-, német-ben sat. hideg vért, mérsékletet s igazságot viszont az ő sajátjuk védelmében? Nekik is mosolygott a nemzetíség angyala, ők is meg vannak híva tökéletesülhetésük által az emberiségnek tán egy láncolatját alkotni...De a miképpen mi bánunk vélük, úgy bánnak ők mivelünk. ...S azért hagyjunk fel Istenért szűklelkű vitatásainkkal valahára már; mert most van még idő szebb frigyeknek kötésért, vagy soha többé. Elődeink a frigyet könnyen köthették volna, mi mostaniak (1835-ben) már csak nehezen, utódaink tán soha többé, ezt ne felejtsük."

— Széchenyi István

Olvasó

  • Az osztályharc meghaladásának kora
  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

MEBAL.hu

  • indokolatlan nácizás
  • első ediktum
  • kapitalizmus=holokauszt?
  • kettős mérce
  • magyarozás
  • demokrata?
  • persze hogy balos!
  • Get out álbaloldal
  • Szeretnétek békét kötni?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Ki fogja eltartani a parazitákat?

marci, 2010, március 9 - 17:42
  • adósságcsapda
  • infláció
  • USA
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat
leontyev.gif

A világ közgazdasági gondolkodásában forradalom érlelődik. Emlékeznek még, hogyan tanítottak minket az inflációval harcolni? Nyugati oktatóink a világon mindenütt az inflációellenes kérlelhetetlen harcosokat támogatták. És láss csodát, most kiderül, hogy a válsággal való harc, és a mérhetetlen adósságoktól való megszabadulás egyetlen reménye: az infláció.
Az IMF vezető közgazdásza, Olivier Blanchard, arra a következtetésre jutott, hogy a fejlett országok központi bankjai túl alacsony inflációs sávra álltak be. A magasabb inflációs ráta és így magasabb nominális kamatlábak jelentősen csökkentik a hitelek arányát, és ezáltal korlátozza a termelés csökkenését.

Fordítsuk ezt le emberi nyelvre: Ha nincs infláció, és a kamat már nulla, akkor nem vagyunk képesek még olcsóbban pénzt osztogatni. A kamat nem lehet -2 százalék. Ha azonban az infláció 5% és a kamat 3%, akkor miért ne lehetne? Igen, pont ezt a kísérletet végezték el a kilencvenes években Oroszországban. Akkor az IMF szívtépően ellenállt. Csak hát az infláció valamiért nem 5% volt, hanem 500.
„Én nem csodálkozom azon, hogy Blanchard úr így gondolkodik, de hogy az IMF megengedi neki ezt nyíltan kimondani, ez szinte hihetetlen”, lelkendezik blogjában a legutóbbi közgazdasági Nobel-díjas, Paul Krugman, és Blanchard szellemében felhív arra, hogy az euró inflációjának 2% helyett inkább 4%-nak kellene lennie.
Guillermo Calvo, a Columbia Egyetem professzora, így elmélkedik az Egyesült Államok inflációs változatáról: „Még a nem túl nagy infláció is segítene a kölcsönöktől való megszabadulástól. A legtöbb kötelezettségünk hosszútávú és alacsony kamatú. Így egy 5%-os infláció esetén, az amerikaiknak esélyük van a kölcsön jelentős részétől való megszabadulására. Van egy harmadik variáns is: az adósság fizetésének megtagadása. Nyilvánvaló, hogy az amerikai kormány igyekszik ezt elkerülni, de a lehetőség fennáll.”
Azaz az adósság jelenlegi mérete mellett a dilemma: infláció vagy krach. Jegyezzük meg, a jelenlegi világválság adósságválság. Az infláció, azaz adósság elértéktelenítése, azoknak az eszköze, akik lehetőségeik felett élnek. Ez a paraziták által eltartóikra kivetett adó. Nincs itt semmiféle közgazdasági forradalom. Módszert váltottak csupán a paraziták kedvéért.
És ha valaki elfelejtette volna, Oroszország lehetőségei határa között él. Azaz a fenti innováció feltételezi, hogy a parazitát táplálni fogjuk, fizetve adósságát. Látni szeretnénk valamilyen ellen-innovációt, amely megszabadíthat minket a fenti „megtiszteltetéstől”.
No, viszlát!
Mihail Leontyev

http://www.1tv.ru/news/leontiev/162205
2010.03.04.

  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

"A jelenlegi világválság

Vörös kutya, 2010, március 9 - 19:20

"A jelenlegi világválság adósságválság", hát persze, hogy az! Igen, miután egy amerikai jelzálogbanknak feltűnt, hogy egy ingatlanon több jelzálog is van, így az adott értékű ingatlanon háromszor annyi a hitel, mint a fedezet értéke. Vagyis az ingatlanon lévő dollár kétharmada fedezetlen, kvázi festett papír. Amíg csak ők tudták, addig nem volt baj, csak azután, hogy ez kiderült, kezdték a bankok egymás között realizálni a jelzálog terheket, és persze nem volt mögötte tényleges fedezet, aki hamarabb ébredt, az hozzájutott a követeléséhez, a többi meg bedőlt, szépen, sorban, mint a dominó. Így most már lassan nekik (az amerikaiaknak) is munkából kellene megélni, és ez ku...ra nem jó dolog, nincsenek ehhez szokva! Lassan ott tartanak - olvastam valahol -, hogy a dél-amerikai vendégmunkásokat sorra küldik hazafelé, és kénytelenek maguk tisztítani a medencéjüket. Ez már maga az apokalipszis, legalábbis náluk. De ezek valahogy mindig kitalálják, hogyan lehet továbbadni a terhet, és a belső társadalmi feszültségeket gerjesztett konfliktusokban kiterjesztik, átadják a világ más részeinek, hogy a saját terhük ne legyen ilyen nagy. Ezért vannak közelkeleti háborúk, ill. tervezgetik a következőt, lásd Irán.

  • válasz

Majd megszakad a szívem! Ma

tovaris, 2010, március 9 - 19:26

Majd megszakad a szívem! Ma már ez a második "tőkés sirató" beírás. Medencét kell tisztítani nekik? Jaj, jaj! Hová jutott ez a világ! Szörrrnyű!

  • válasz

Nem rossz! Úgy látszik,

tovaris, 2010, március 9 - 18:48

Nem rossz! Úgy látszik, hogy az oroszok rájöttek valamire. A paraziták, azaz a tőkések, akiknek a bővített újratermelést kellene biztosítani, a saját extraprofitjuk és dőzsölésük költségeit, a hosszú és rövid távú hiteleik költségeit ráverik a hitelezettekre. Az infláció legfőbb oka a termelési érték és a nyereséggel növelt profit közötti aránytalanul nagy különbség, ami gerjeszti az inflációt.

  • válasz

A PARAZITÁK!!!!

HA.jska, 2010, március 9 - 21:08

A paraziták parazitája AZ USA.
Majd ha ráérek sajnálni fogom őket,
de vigyázok hogy sose érjek rá.

  • válasz

Azért Mo-se kutya

rajkó, 2010, március 27 - 08:23

Amíg 2% a tartalékráta addig 48x-osát tudják kibocsátani a bankok fedezetlen pénzként, a bankok a paraziták élősködők, rablók ebben az országban, no meg akik ezt lehetővé tették. Tavalyi év elején még 5 % volt a tartalék ráta!!!

  • válasz

Tőkemegfelelési mutatónak nevezik

red, 2010, március 27 - 08:36

és törvény szabályozza, hogy Magyarországon 8%-osnak minimum lennie kell.
Jók a sóműsorok (pl Csáth Magdika, Bogárka professzor stb..) szórakozni lehet is rajtuk, hisz jó sómenek, de tanulni nem tőlük kell.

  • válasz

Rajkó butaságot írt, Te meg még nagyobb butaságot válaszoltál

Phoenix, 2010, május 24 - 10:20

A tőkemegfelelési mutató egészen más:

"Tőkemegfelelési mutató

Tőkemegfelelési mutató (Capital adequacy ratio). A tőkemegfelelési mutató olyan mérőszám, amely a hitelintézetek tőkéjét vetíti az általa vállalt és tartalékokkal nem fedezett kockázatok súlyozott értékére. A jelenleg világszerte alkalmazott tőkemegfelelési mutatót az ún. első bázeli tőkeegyezmény ajánlásai alapján fogadták el annak érdekében, hogy a bankok tőkéje ésszerű mértékben legyen képes a veszteségek fedezésére anélkül, hogy fizetésképtelen állapotba kerülne. A mutató számlálója az ún. szavatoló tőke, nevezője pedig a kockázattal korrigált mérlegfőösszeg. A mutatót eredetileg csak a hitelezési kockázatokra számították, ma már azonban egyes piaci kockázatok fedezésére is megfelelő mennyiségű tőkével kell rendelkezni, és ez a mutató számításában is megjelenik. A mutató szabályozó hatóságok által megkövetelt minimális értéke 8%. Általánosan használt mutató az alapvető tőkére vetített tőkemegfelelési mutató is. Az MNB a stabilitási jelentésben alkalmazza a stressz-tőkemegfelelési mutatót is, amely azt mutatja meg, hogy a kockázatos kitettségeinek mekkora hányadára biztosítana fedezetet a bank tőkéje egy olyan szélsőséges forgatókönyv bekövetkezésekor, amikor a bank az összes nem-teljesítő eszközét kénytelen lenne egyszerre leírni."

Forrás: Magyar Nemzeti Bank

Röviden a tőkemegfelelési mutató a bank saját tőkéjének a viszonyát mutatja a kockázatvállalásai mértékéhez.

Amiről Rajkó írt (az általam már nagyon sokszor megbírált neten keringő ostobaságok hatása alatt hibásan), az a kötelező tartalékráta.

"Kötelező tartalék(ráta)

Kötelező tartalék(ráta) (Rate of reserve requirement). Minimális jegybanki tartalék, melyet egy adott hitelintézet a jegybanknál (jegybankpénzben) köteles elhelyezni. E követelmény betartását jellemzően a - általában egy hónapos - tartalékolási periódus napi egyenlegeinek átlagolásával vizsgálják. Az MNB tartalékperiódusa egy hónapos és a naptári hónapokhoz igazodik."

Forrás: Magyar Nemzeti Bank

Szintén röviden a kötelező tartalék a kereskedelmi bankoknál elhelyezett betétállomány azon része, amit a bank nem hitelezhet ki, hanem köteles egy tartalékszámlán letétbe helyezni. Ennek a százalékos aránya a betétösszeghez a kötelező tartalékráta.

A bankok csak a betétek e tartalékkal csökkentett állományát hitelezhetik ki. Az a bank, amelyik e felett nyújt hitelt, az pénzt hamisít, amit a törvény szankcionáltan tilt.

Az úgynevezett pénzmultiplikátor hatás miatt, ha a bankok minden náluk elhelyezett betétet azonnal kihiteleznek (a tartalék kivételével) és mindenki a jövedelmét azonnal betétként elhelyezi a bankszámláján, akkor a forgalomba az eredetileg a jegybank által kibocsátott pénztömeg 1 per tartalékrátászorosa kerül, mig a tartalékszámlákon éppen a jegybank által kibocsátott pénzmennyiség ülepszik le. A valóságban - az úgynevezett szivárgások miatt - ennél kevesebb pénz keletkezik. Az így forgalomba kerülő pénz nem fedezetlen, azt azok a termékek fedezik, amelyek gyártására a hiteleket nyújtották - a baj akkor van, ha ezek a termékek nem eladhatóak. A jegybank pénze valóban fedezetlen, de ez nem baj, hiszen, mint láttuk, az úgy sem kerül forgalomba.

  • válasz

Én köszönöm meg mások

tovaris, 2010, május 24 - 11:29

Én köszönöm meg mások helyett. Ezért kell eladható termékeket gyártani. Sok eladható termék van, csak mi nem gyártjuk. Gondolom, a forgóeszköz hitelnek is a majd ebből finanszírozott termék a fedezete, ezért is drága, azaz nagy kamattal adják.
Tovaris

  • válasz

A pénzmultiplikátor

Phoenix, 2010, május 24 - 15:59

alapvetően a hosszúlejáratú hitelek révén működik - éppen az a vicc benne, hogy miközben a pénzt újra meg újra kihitelezik, a hiteleket egyenlőre még nem fizeti vissza senki (a pénz, ami nem megérkezik, hanem visszaérkezik a bankba, az többé nem pénz). A forgóeszközhitelek azonban - a nevük is mutatja - rövid lejáratú hitelek, ezért ezek az úgynevezett pénz-újraelosztó hitelek kategóriájába tartoznak, míg a hosszúlejáratuak a pénzteremtő hitelek kategóriájába. Egyébként az elszaporodott fogyasztói hitelek éppen ezt a szétválasztást mosták össze és ezzel tették nagyon bizonytalanná a pénzpiacot. Egy ingatlan, vagy egy gépkocsi jelzálog-hitel fedezete éppen az a termék, amit a hitel nélkül nem tudnak eladni. Így tulajdonképpen fedezetlen hitel.

  • válasz

Azt olvastam valahol, hogy a

tovaris, 2010, május 24 - 16:23

Azt olvastam valahol, hogy a kapitalizmus azzal, hogy kizsákmányolja a dolgozókat, tulajdonképpen elveszi tőlük azt a képességet, hogy megvásárolják a kapitalista ipara által fogyasztásra szánt termékeket, amelyeknek fogyasztására viszont ösztönzi őket. Ezért hitelt nyújt a dolgozóknak, hogy meg tudják vásárolni a termékeket. A hitelek törlesztésével még jobban kizsákmányolja a dolgozókat, mert azok a hitelek törlesztésére fordított pénzeket saját maguktól veszik el. Ez az ördögi kör azonban egy ponton véget ér....

Tovaris

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • Kína rekord mennyiségű USA adósságot adott el
  • Eredményt hozott a sztrájk a Walmart ellen.
  • Az ukrán Keleti Front felhívása
  • Ki támogatja a terroristákat Kínában?
  • USA-bérenc Bajnai

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.