Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Bűnbánó
    • Comrade
    • Deák András
    • Mobilpista
    • plaly
    • Somi Judit
    • Szilmester
    • tkaroly
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Horthy-korszak + Horthy-kultusz
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
    • Házirend
    • Le a fasisztázással, le a nácizással!
  • Kapcsolat
Címlap Blogok

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..


A kapitalizmus áldozatai


Kik kommunisták?


Feltétel nélküli ALAPJÖVEDELMET!


Hajrá kísértet!


  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Kommunista Hírlevél

Nagyon ritkán küldünk, és csak valóban érdekes dolgokat. Bármikor le lehet róla íratkozni.


Rendszerváltásról


Idézetek

Gyűlöletről

Szeretni vagy gyűlölni csak embereket lehet. Egy fajt nem lehet szeretni, sem gyűlölni. Ez vonatkozik a magyarságra is.

— Csernok Attila

Olvasó

  • Az osztályharc meghaladásának kora
  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

MEBAL.hu

  • indokolatlan nácizás
  • első ediktum
  • kapitalizmus=holokauszt?
  • kettős mérce
  • magyarozás
  • demokrata?
  • persze hogy balos!
  • Get out álbaloldal
  • Szeretnétek békét kötni?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

deakandras blogja

Érdemes-e szinglinek lenni?

deakandras, 2016, január 11 - 11:51
  • fiatalok
melós.jpg

Az utóbbi napokban jobbos honatyáink ismét előhúztak valamilyen nagy port kavaró témát,amely az egyedülálló fiatal nőkről szól.Pontosabban arról,hogy családalapításra, minél több gyerek vállalására ösztönöznék őket.

  • 5 hozzászólás
  • Tovább

A szegénység nem választás kérdése

deakandras, 2016, január 3 - 12:08
  • pórok
melós.jpg

Évről-évre nemegyszer hallani arról televízióban-rádióban, hogy itt és itt ilyen és ilyen karitatív szervezet például fedél nélküliek és egyéb rászorulók számára ételt osztott. Bár kétségkívül ez nemes emberi gesztus, azonban a kérdés ilyenkor az, hogy egyáltalán miért kell szinte természetes jelenségnek lenni a mélyszegénységnek, miért nem lehet a XXI.században normális kiegyensúlyozott módon, emberi módon élni.És persze ezzel együtt a csórókra miért kell gyakorta úgy nézni, akár a véres rongyra.

  • Új hozzászólás
  • Tovább

Munkásmozgalmi jövőkép 2

deakandras, 2015, november 14 - 19:24
  • pórok
melós.jpg

Akármilyen képtelenül is hangzik, de kisebb túlzással nyugodtan állíthatjuk,hogy a hazai baloldal nem más,mint munkásmozgalom melósok nélkül.Az igaz,hogy a munkásmozgalmunk klasszikusai közül sokan anno zsellérsorban vagy proletárként hihetetlen mélyszegénységből emelkedtek ki s amiatt a kádári időknek is sokat köszönhettek,azonban később, a hetvenes évektől egy olyan nemzedék szocializálódott,amely a póréletet mindössze szülei élettörténetéből ismerte,őmaga nyilván nem tapasztalhatta,ami önmagában még nem gond,az ellenben annál inkább, hogy

  • Új hozzászólás
  • Tovább

Munkásmozgalmi jövőkép

deakandras, 2015, november 14 - 17:54
  • pórok
melós.jpg

Voltaképpen már több, mint 25 éves társadalmi problémáról van szó. Nem pedig arról, ki ma a munkás és nem is arról,kiket kell képviselni. Az ugyanis adott még akkor is.

  • Új hozzászólás
  • Tovább

A fehér bástya kalandjai: A kvótarendszer mizériája

deakandras, 2015, november 14 - 14:22
  • ellenforradalom
melós.jpg

Magyarhonban manapság egy sor megmagyarázhatatlan kurta-furcsa dolog történik, amelyeket sajátos ellenforradalmi recept szerint, magyar dzsentrik módjára oldanak meg odafenn nagy jó uraink. A történelmi sorsközösségből adódóan Lengyelország mellett nálunk a legerősebbek az ellenforradalmi irányzatok,amelyek talán még Rákóczi fejedelmet is elítélnék adott esetben,nemhogy a többszázados hagyománnyal bíró haladó eszméket.

  • 6 hozzászólás
  • Tovább

Függő kérdések

deakandras, 2015, október 31 - 20:35
  • érdekképviselet

Manapság egyre gyakrabban hallani külpolitikai hírekben a székelyföldi autonómia kérdéséről. Annakidején még maga Lenin is 1917-ben a népek önrendelkezési jogának tiszteletbentartásáért szállt síkra,az unióban pedig szintén előírják egyéni és kollektív emberi jogok biztosítását.Azonban,mint mindenre,a mindenr elnyelő politika erre a témára is rátelepedett,ami egy sor kérdést felvet.

Például, hogy a hazai munkásmozgalomnak van-e erről álláspontja, és ha igen, miről lenne szó?

  • 1 hozzászólás
  • Tovább

Mai népi alternatíva

deakandras, 2015, október 31 - 19:22
  • pórok
bibó

Az utóbbi időkben az ütött szöget a fejembe, hogy a népiség valamiért vagy háttérbe szorult, vagy eltűnt.Természetesen ez részben azzal függ össze, hogy az archaikus társadalom mint olyan mára már megszűnt, helyette pedig egy olyan fogyasztói világ tobzódik, ahol egyrészt nem igazán létezik szolidaritás, másfelől pedig egész egyszerűen még sokszor identitástudat sincs.Hogy népiség mint olyan, hogy alakulhat ki ilyen körülmények között,szinte megjósolhatatlan, főként amikor gyakran ultrajobbos körök vállalnak magukra népi értékeket.

  • 1 hozzászólás
  • Tovább

Magyarságtudat vagy osztályöntudat?

deakandras, 2015, október 23 - 20:49
  • pórok
melós.jpg

Manapság a hazai munkásmozgalom jobbszárnyán is felütötte a fejét a nacionalizmus, tudniillik a Magyar Munkáspárt is gyakorta magyar földművesről,magyar dolgozóról beszélt vagy cikkezett,holott talán az,hogy ki a kiszolgáltatott melós,ki az újgazdag, sokkal lényegesebb gyakorlati probléma,tudniillik magyar a menedzser is,a helyét nem találó fiatal és az őstermelő is.

Ad egy: mi szükség nacionalizmusra a munkásmozgalomban is,amikor ezen jobboldali érték az osztályszempontokat nem veszi figyelembe?

  • 5 hozzászólás
  • Tovább

Kispolgári demagógia

deakandras, 2015, október 23 - 13:30
  • ellenforradalom
kafka.jpg

A címben foglalt fogalommal a legkülönbözőbb élethelyzetekben találkozhatunk s mint ilyen,nagyszerűen jelzik,kihez vagy kikhez minő módon vagy mi okból, urambocsá: milyen jogon lehet elítélően, rosszindulatúan viszonyulni. Hacsak egyszerűbb példákat veszünk, másikkal szembeni irigység amióta világ a világ, létezik, ma meg különösen divat valakire irigykedni vagy az illetőről megvetően nyilatkozni. Ennek hátterében általában kisebbrendűségi érzés húzódik meg.

  • Új hozzászólás
  • Tovább

Útkeresés

deakandras, 2015, október 3 - 15:34
  • pórok
melós.jpg

Talán egy kisebb raktárat meg lehetne tölteni csak a magyarhoni munkásmozgalommal foglalkozó tanulmányokkal, illetve újságcikkekkel, amelyek rengeteg oldalról iparkodnak megközelíteni egy olyan problémát, amelynek feldolgozásához egy emberélet is kevés lenne.

  • 3 hozzászólás
  • Tovább

A retro mint érték- Trapper farmer drága kincs...

deakandras, 2015, szeptember 29 - 10:26
  • pórok
trapper farmer.jpg

Nem egy ízben esett szó arról, hogy a hetvenes-nyolcvanas évek szocreál retro világa olyan volt, hogy ha nem lett volna, azt ki kellett volna találni. A szocreál fogalmát körülírni és ismertetni nagyobb volumenű kérdéskör lenne, amely avatottabb szakemberek feladata, így itt jelenleg arra szorítkozunk, hogy létezett egyfajta életkép és érzésvilág, amelyet különböző termékek, filmek, események stb. jelképeztek.

  • Új hozzászólás
  • Tovább

Munkásbarát érdekegyeztetés

deakandras, 2015, augusztus 22 - 11:11
  • pórok
bebel.jpg

Nem könnyű a helyzet a munka világában semmilyen szempontból se. Ez persze közhelyszerű kijelentés, de sajnos tény. A mai világban sokan annak örülhetnek, hogy van hol dolgozni egyáltalán, tudniillik rengetegen tengődnek állás nélkül vagy alkalmi munkákból és a meglévő állások se biztosak: nemegyszer csődölnek be, szűnnek meg vállalatok a versenyszellem miatt is,úgyhogy túl sok mozgástere a dolgozónak saját igaza érvényesítéséhez emiatt sincs.

  • Új hozzászólás
  • Tovább

István király üzenete

deakandras, 2015, augusztus 20 - 18:16
  • progresszió
K_kalapja.jpg

Augusztus 20.-án ünnepeljük államalapító első királyunk, Szent István napját .Régen ugyanezen nap az új kenyér ünnepeként vált ismertté mint a szocialista Magyarország egyik jelképe és bár elsősorban a hazai haladó mozgalmak ellenében váltottak az új kenyér kultuszáról első keresztény királyunkéra,István király élete és uralkodása korántsem a nyeregbe került fehér ellenforradalmi kultusz önigazolásáról szól.

  • 5 hozzászólás
  • Tovább

Menekültügy és politika

deakandras, 2015, augusztus 9 - 12:14
  • pórok
melós.jpg

Magyarhonban igen gyakori eset különösen a legutóbbi negyedszázad óta, hogy ha s amennyiben valamilyen probléma, nehézség,netán társadalmi jellegű kérdés-mondjuk szegénység, bizonytalan jövőkép meg a többi-merül fell avagy tartósan fennáll, időről-időre bevetnek honatyáink valamilyen témát,amely vagy szenzáció vagy pedig olyan dolog, amely vagy amelynek értelmezése megosztja az embereket s máris lehet min rágódni, lehet mivel sokat foglalkozni.

  • Új hozzászólás
  • Tovább

Álproblémák álmegoldása

deakandras, 2015, június 27 - 23:38
  • nacionalizmus
narancslovag.jpg

Érdekes módon a szóbanforgó probléma azelőtt nem volt probléma. A szocializmusban sem, a rendszerváltást követően a neohorthysta és az álszocialista kabinetek alatt,de még a második Orbán-kormány idején se.Még akkor se,ha már a kilencvenes években számtalan olyan híreket lehetett hallani,amelyek hazánk határain zajló eseményekkel foglalkoztak.Akkor is voltak ilyen meg amolyan határátlépők is,sőt,volt,amikor napi szinten lehetett hallani-olvasni ilyesmiről,azonban nem ilyen módon foglalkoztak a témával.

  • Új hozzászólás
  • Tovább
123456789…következő ›utolsó »

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.