Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Bűnbánó
    • Comrade
    • Deák András
    • Mobilpista
    • plaly
    • Somi Judit
    • Szilmester
    • tkaroly
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Horthy-korszak + Horthy-kultusz
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
    • Házirend
    • Le a fasisztázással, le a nácizással!
  • Kapcsolat
Címlap Blogok

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..


A kapitalizmus áldozatai


Kik kommunisták?


Feltétel nélküli ALAPJÖVEDELMET!


Hajrá kísértet!


  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Kommunista Hírlevél

Nagyon ritkán küldünk, és csak valóban érdekes dolgokat. Bármikor le lehet róla íratkozni.


Rendszerváltásról


Idézetek

Kitelepítésekről

Leghőbb vágyunk lenne megszabadulni a német nemzetiségű magyar alattvalóktól, akik a leghálátlanabbul viselkedtek. Ugyancsak magyarokra lehetne kicserélni az összes többi nemzetiséget.

— Horthy Miklós

Olvasó

  • Az osztályharc meghaladásának kora
  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

MEBAL.hu

  • indokolatlan nácizás
  • első ediktum
  • kapitalizmus=holokauszt?
  • kettős mérce
  • magyarozás
  • demokrata?
  • persze hogy balos!
  • Get out álbaloldal
  • Szeretnétek békét kötni?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Thürmer Gyula blogja

A nettó minimálbér kevesebb, mint a létminimum

Thürmer Gyula, 2015, március 24 - 11:54

A nettó minimálbér 20 ezer forinttal kevesebb, mint a létminimum. Tarthatatlan állapot! Vegyünk el egy kicsit a gazdagoktól, azzal pótoljuk!

  • 10 hozzászólás
  • Tovább

Legyen véleményünk az emberek problémáiról! Juttassuk el a véleményünket az emberekhez!

Thürmer Gyula, 2015, március 2 - 18:33

Célunk, hogy a Munkáspárt legyen aktív szereplője a belpolitikai harcnak, legyen képes gyors elemzésre, gyors reakcióra és gyors akcióra – olvashatjuk „Az erős Munkáspártot!” tervezetében.
Mindjárt megfogalmazódik a második cél is: „Célunk, hogy a Munkáspárt 2018-ra legyen politikailag és szervezetileg jelen mind a 106 egyéni országgyűlési választókerületben és rendelkezzék képviselőjelölttel”.

  • 10 hozzászólás
  • Tovább

Veszprém Szentpáli Kolos: célunkat elértük, folytatjuk tovább

Thürmer Gyula, 2015, február 24 - 04:34
  • voks

Befejeződtek a veszprémi időközi választások. A liberális pártok ünnepelnek, mivel a Fidesz egy helyet elveszített a parlamentben, és úgy vélik, hogy most már homokvárként fog összeomlani a Fidesz-kormány. A Fidesz szerint egy hely elvesztése még nem jelent tendenciát, és a magyar politikai élet fő irányait egyébként is a Fidesz szabja meg.

  • 7 hozzászólás
  • Tovább

Harc a Munkáspárt ellen

Thürmer Gyula, 2014, október 14 - 15:36

25 éves történelmünknek van egy fontos tapasztalata. A tőkés rendszer tőkés pártjai alapvetően abban érdekeltek, hogy ne legyen Munkáspárt. Akármilyen is a párt ereje az adott pillanatban, egy biztos: a Munkáspárt a szocialista múlt, és még inkább a szocialista jövő megtestesítője. Ez azonban nem azt jelenti, hogy a tőkés pártok folyamatosan a mi megsemmisítésünkre törekednének. Amikor azonban a Munkáspárt egy kicsit erősödik, amikor kezdi zavarni valamelyik tőkés párt érdekeit, azonnal megkezdik a támadást ellenünk.

  • 7 hozzászólás
  • Tovább

Mitől gondolják a ma DK-sai, akik tegnap még MSZP-se voltak, hogy egy új zászlóval megválthatják múltjukat?

Thürmer Gyula, 2014, október 14 - 13:41

Nem fogadtam el a csokitortát, amivel egy DK-s aktivista kínált meg Angyalföldön. Pár méterre egymástól gyűjtöttünk ajánlásokat. Nekem a szegényebbek írtak alá, neki a gazdagabbak. Két világ. Megköszöntem a tortát, a gesztust, s maradtam a saját világomban.

  • 3 hozzászólás
  • Tovább

A cigányság nem maga kereste a nyomorúságát, de saját erejéből nem is tud abból kiemelkedni

Thürmer Gyula, 2014, október 14 - 13:37

írta a múlt héten körlevelében dr. Beer Miklós úr, váci megyéspüspök. Igaz szavak? Azok, nagyon is azok! Úgy éreztem, nem mehetünk el a gondolatok mellett, és jeleznünk kell, hogy meghallottuk őket.

  • 10 hozzászólás
  • Tovább

Folytatjuk, mindig folytatjuk

Thürmer Gyula, 2014, október 14 - 13:27

A választás a tőkés demokrácia nagy trükkje. Úgy tűnik, mintha a választó szabadon dönthetne, kiválaszthatja a legjobbat, a legszebbet, a legokosabbat. A tőkés választás már jóval a szavazás napja előtt eldől. Eldönti az, hogy kinél van a pénz, kinél van a média.

  • 23 hozzászólás
  • Tovább

Utálatország

Thürmer Gyula, 2014, szeptember 13 - 06:16

Utálom a cigányokat. Azokra szavazok, akik eltakarítják ezt a népséget — mondja egy járókelő a Népszínház utca sarkán. Segélyt kértem az önkormányzattól, mondja egy anyuka. Két gyermek csüng rajta. Nem adtak! Azt mondták, nem vagyok se cigány, se sokgyermekes, nincs segély! Mi van ebben az országban? Aki nem cigány, az már nem számít? A férfi - ruhájáról ítélve - építkezésen dolgozhat, talán kőműves. A nő takarítani jár. Bár ez lényegtelen is. Két ember a sok közül, akik reggelente a villamostól rohannak a metróba, este meg vissza.

  • 12 hozzászólás
  • Tovább

Nem szeretem az Európai Parlamentet

Thürmer Gyula, 2014, április 23 - 16:16
  • EU
  • voks

Az Európai Parlament brüsszeli épületét sokszor megcsodáltam, de eddig valahogyan nem sikerült megszeretnem. A 90-es években jártam ott először, akkor már javában folyt az építése. Nem tagadom: a hatalmas komplexum építészeti remek, szépen illeszkedik Brüsszel régi házai közé. A sok üveg, a hatalmas ívek, a nagy terek belülről is feledhetetlenné teszik. Mégis, mindig az volt az érzésem, hogy egy hatalmas, bár szép börtönben vagyok. A börtön pedig börtön, még ha tágas is. A nagy méretek lenyűgöznek, de el is nyomnak.

  • 13 hozzászólás
  • Tovább

Szeressék és támogassák a Munkáspártot!

Thürmer Gyula, 2014, április 9 - 06:19

A Munkáspárt nevében köszönetet mondok minden honfitársunknak, barátunknak, akik a Munkáspártot támogatták az április 6-i választásokon.

Köszönjük a mintegy 28 ezer listás szavazatot. Közel hatszor annyi szavazatot kaptunk, mint 2010-ben, és nagyjából annyit, mint a 2009-es EP-választáson.

Ez is bizonyítja, hogy a Munkáspártnak van jövője. A Munkáspárt szavazóbázisa fokozatosan kicserélődik. Szavazóink között erőteljesen jelen vannak a 40-es, 50-es éveikben járók. Az idősek helyébe fiatalabbak léptek.

  • 1 hozzászólás
  • Tovább

Ki támogatja a terroristákat Kínában?

Thürmer Gyula, 2014, március 3 - 21:48
  • EU
  • Kína
  • terrortámadás
  • Ukrajna
  • USA

Vasárnapi hivatalos közlés szerint a hszincsiangi szakadár erők előre megtervezett terrortámadása volt a délnyugat-kínai pályaudvari tömeges késelés, amelyben legalább 29 ártatlan civil meghalt és több mint 130-an megsebesültek. Az USA és az EU azt akarja elérni, hogy Kína belső ügyeivel legyen elfoglalva és ne akadályozza a nyugati agressziót Ukrajnában és másutt.

  • Új hozzászólás

USA-bérenc Bajnai

Thürmer Gyula, 2014, március 3 - 21:38
  • Bajnai Gordon
  • EU
  • flashmob
  • Oroszország
  • Ukrajna
  • USA

Az orosz csapatok Ukrajnából való kivonását, az Ukrajnában élő kisebbségek jogainak védelmét, valamint a magyar kormány Ukrajna melletti kiállását is kérte az Oroszország budapesti nagykövetsége előtt tartott vasárnapi flashmobon (villámcsődület) Bajnai Gordon. Magyarországnak nem érdeke, hogy az USA és az EU bekebelezze Ukrajnát. Nem érdeke az sem, hogy Magyarország háborúba keveredjen Oroszországgal. Bajnai az USA és az EU bérence, nyugatbarát mocsok.

  • 2 hozzászólás

Graz vörös rebellise

Thürmer Gyula, 2013, február 13 - 04:59
Elke Kahr Graz vörös rebellise

250 ezer lakosával Graz Ausztria második legnagyobb városa. A tavaly novemberi önkormányzati választásokon a kommunisták 19,8 százalékkal a második helyen végeztek. Ismét városi tanácsos lett Elke Kahr, akit a köztudatban „Graz vörös rebelliseként” tartanak számon. Vele együtt a 48 fős városi önkormányzatnak 10 kommunista tagja van. Mi a siker titka?

  • 6 hozzászólás
  • Tovább

Meg áll az ember esze

Thürmer Gyula, 2013, január 31 - 20:46
  • holokauszt
  • Izrael
  • történelem

Azt írja az újság, hogy a kormány létrehozta a „Magyar Holokauszt – 2014 Emlékbizottságot”. Jövőre lesz 70 éve annak, hogy többszázezer zsidót vittek Magyarországról németországi haláltáborokba. Rendben van, nagyon helyes, hogy a kormány méltó módon készül. Még akkor is rendjén van, ha egyesek őszintétlenséggel, hamissággal vádolják a mostani kormányt, mondván, hogy nem lennének ilyen lelkesek, ha az amerikaiak nem ütöttek volna egy párszor a fejükre.

  • 41 hozzászólás
  • Tovább

A negyvennegyedik

Thürmer Gyula, 2013, január 31 - 20:43
  • ATV
  • cigánykérdés
  • emberi jogok
  • Mali
  • Obama
  • Szíria
  • USA

A magyar társadalom egy része kitörő lelkesedéssel fogadta Obama újraválasztását. A beiktatási ceremóniát az ATV munkatársa olyan átéléssel fordította, mint egykor Sugár András, a magyar újságírás akkori üdvöskéje Brezsnyev beszédét a szovjet kommunista párt kongresszusán. Persze, ehhez értünk. Jó mélyen beudvarolni magunkat az aktuális nagyhatalom kegyeibe, hogy finoman fejezzem ki magam. Én soha sem voltam az Egyesült Államokban, nem is vágyódom oda.

  • Új hozzászólás
  • Tovább
123456789…következő ›utolsó »

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.