Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap Blogok somi judit blogja

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..


A kapitalizmus áldozatai


Kik kommunisták?


  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Magyarország

Én olyan korban nőttem fel, amikor a nemzeti zászló a Horthy-korszak jelképe volt, a haza fogalma a fennálló társadalmi rendet jelentette. Ezt a rezsimet én gyűlöltem, jelképeit, fogalomrendszerét megvetettem. Időbe tellett, amíg megtanultam, hogy a piros-fehér-zöld a nemzet jelképe, nem a Horthyéké, s a haza a magyar nép földje, nem a Horthy-rendszeré.

— Kádár János

Olvasó

  • Az osztályharc meghaladásának kora
  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Mit láttunk okt. 23-án Budapesten?

somi judit, 2012, október 24 - 13:55
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Az első, ami szembeötlik: fals az egész minden oldalról. Álpátosz, aktuálpolitika, gyakran egyszerűen nevetséges külsőségekkel. Nagy szavak itt is, ott is, szónoklatok a saját hívek szájízének megfelelően. A «nagyoknál» egy hang nincs arról, 1956-ban a szervezett munkásság a szocializmusért kelt fel. Az ellenforradalom ünnepe?

A Fidesz-«békemenetről» lerí a központi szervezés (kimunkált zászlók, transzparensek, feliratok), az állami protokoll. Ezrek jöttek szlovákiai, romániai magyar híveikből, sőt Lengyelországból is a A magyar állampolgárság elnyerése, szavazati jog, pénzügyi támogatás – hálásak Orbán igéreteiért. Amit nem lehet figyelmen kívül hagyni: "Nem leszünk az IMF és az EU rabszolgái", holott a kormány éppen ezekkel az intézményekkel tárgyal egy újabb kölcsönért. A táblavivők nem tudják, Martonyi külügyminiszter eközben éppen a madridi EU-képviseleten dicséri az Uniót.
Nem lehet "tiszteletlenül kezelni a magyarokat", verte a fejekbe a miniszterelnök, de hozzátette: «Magyarország kötelezettségeit teljesíteni fogjuk», vagyis tovább teljesíti a nemzetközi tőke igényeit.

A Milla előhúzta a nyulat a bűvészkalapból. Bajnaira, a 2009-10 közötti miniszterelnökre esett választása, mögéje sorakozik a Szolidaritás és a Demokratikus Koalíció (Gyurcsány) is az «Együtt 2014»-nek keresztelt szövetségben. Az Ipsos közvéleménykutatása szerint a Fidesz és az ellenzék közötti távolság csökken, az ellenzék győzelemre áhítozik 2014-ben. De milyen politikát kínál? Fő követelése az alkotmányossághoz visszatérés. Az nem, hogy visszavonná a dolgozók, fiatalok, munkanélküliek öregek, betegek ellen tett intézkedéseket.

A Jobbiknál több, mint különös Marine Le Pen francia szélsőjobboldali vezető barátja, Bruno Gollnisch francia EP-képviselő fellépése. Felkonferálását "vesszen trianonozás" fogadta, aztán amikor magyarul "adjon az istennel" köszöntött, lelkes "szebb jövőt" volt a válasz. A magyarok «keresztény gyökereket megerősítő alkotmányra való jogát» emelte ki. Az EU-ellenes Jobbik ünnepségén az első 9 felszólalóból kettő EP-képviselő volt (Vona és Morvai is azok). Jelzésértékű a Jobbik EU-ellenességéről.

A dzsembori jellegű demonstráción-ellentüntetésen a munkásosztály szervezeteit nem lehetett felfedezni.

Pedig: demonstráltak a Gyulai Húskombinát Zrt. dolgozói, háború dúl a Hankook és a szakszervezetek között, egységes fellépéssel béremelést követelnek a katonák, a rendőrök, a tűzoltók és a vámosok, a várható elbocsátások miatt a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) fontolóra veszi az országos közszolgálati sztrájk lehetőségét, a közoktatásban működő ágazati szakszervezetek sztrájkbizottságot alakítottak, a visegrádi országok egészségügyi dolgozói együttes fellépésre készülnek: «az érdekképviseletek súlyos fenyegetésnek látják a régió országaiban a nyugdíjkorhatár emelését, a munkatörvénykönyvek liberalizálását, a munkanélküliség növekedését, a keresetek folyamatos csökkenését és az ehhez kapcsolódó munkaerő-kivándorlást».

Portugáliától, Spanyolországtól, Franciaországtól, Angliától át szerte az Unió országaiban akciónapok és sztrájkok készülődnek. Ennek a nemzetközi mozgalomnak, annak részeként sokasodnak a figyelmeztető jelek Magyarországon is…

  • somi judit blogja
  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Thürmer az ECHO TV-ben az "ünnepről"

Vörös kutya, 2012, október 25 - 14:07

Klikkelj a képre!

  • válasz
Phoenix képe

Ha flood, hát legyen flood

Phoenix, 2012, október 27 - 15:49

Az Elnök elvtárs a Széles Gábor TV-jében kétszer nyalt be Orbánnak, egyszer a katolikus egyháznak. Ezt lehet? Ez elvszerű?

A belinkelt videó 6:56

"... még Orbán Viktor is tudja, hogy a kommunisták fontosak, mert tegnap a beszédében a Parlament nagy nyilvánossága előtt (sic!) elszólta magát - nem azt akarta mondani, hogy Magyar Kommunista Munkáspárt, de mégis azt mondta, mert ő pontosan tudja, hogy mi jelentünk alternatívát ..." (Thürmer Gyula)

A belinkelt videó 8:55

"... akkor most ideje lenne a dolgozó embereknek adni valamit. Ezt a miniszterelnök legalább részben érti, mert a vasutasoknak ad - a pedagógusoknak nem ad, de a vasutasoknak ad [a műsorvezető közbeszól: az orvosoknak is, az egészségügyi dolgozóknak - T.Gy. egyetértőleg biccent] ..." (Thürmer Gyula)

A belinkelt videó 10:51

"... nézze, a katolikus egyház talán az a szervezet, amelyik a legtöbbet tanul a saját történelméből: amikor annak idején a pap lejött a szószékről, a magasból, és odaállt az emberek közé, az egy sok évszázados változás eredménye volt, ami demokratizálta az egyházat ..." (Thürmer Gyula)

Az interjú szinte minden mondatában ki lehetne mutatni súlyosabbnál súlyosabb hibákat, de ez a három - vérlázító, és ami a nagyobb baj: végtelenül ostoba.

(Az anyázóknak: nem Thürmerről mondtam, hogy ostoba, hanem erről a három mondatról!)

Az Elnök elvtárs ismét nem veszi észre, hogy a szélsőjobboldali médiabirodalom felhasználja őt Orbán Viktor igazolására, a vele szemben állók lejáratására.

Van itt még valami.

A belinkelt videó 4:11

"... azt mondták, Magyarország két részre oszlott - ez nem igaz. Magyarország három részre oszlott: mindegyik nagy pártformációnak van 3-4-5 százezer híve, és ők váltogatják egymást a hatalmon, s azon kívül van még nyolc és fél millió ember, akinek abszolúte semmi beleszólása nincs az ország sorsába ..." (Thürmer Gyula)

Az Elnök elvtárs itt azt hitte, hogy valami roppant okosat mondott, pedig éppen a saját szegénységi bizonyítványát állította ki. Ugyanis, ha 17-22 éve még e nyolc é fél millió emberből legalább 150-200 ezret meg tudott ő és pártja szólítani, addig ma már legfeljebb néhány száz, esetleg egy-két ezer ember hallgat rájuk. És az örökös pártelnök szerint ezért mindenki hibás, csak ő nem.

  • válasz

Hajrá Munkáspárt!

Vendég, 2012, október 27 - 15:30

itt is: http://www.youtube.com/watch?v=bO22KwE_6Iw

meg itt is: http://politikaiforum.magyarpartok.hu/best_others_video.html

meg persze itt is: http://www.echotv.hu/index.php?akt_menu=71&mm_id=161&v_id=16284

és hát persze itt is: http://red-help.net/video/thurmer_echotv.html

  • válasz

Hajrá, vendég! Tovaris

tovaris, 2012, október 27 - 16:16

Hajrá, vendég!

Tovaris

  • válasz

Szánalmas hatalom,

tovaris, 2012, október 24 - 19:18

Szánalmas hatalom, szánalmas ünnepek...

Tovaris

  • válasz

ez jó - pirospont

Vendég, 2012, október 24 - 17:03

"Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé."

Bors

  • válasz

Vona nem EP képviselő,

Vendég, 2012, október 24 - 14:37

Vona nem EP képviselő, minden egyébben igazad van

  • válasz

Milla

Ludas Matyi, 2012, október 24 - 15:52

Hát, Judit nem mindenben van igaza, főleg amikor azt írja, hogy 'A dzsembori jellegű demonstráción-ellentüntetésen a munkásosztály szervezeteit nem lehetett felfedezni."
Ott pedig a Munkáspárt 2006 és más elkötelezett baloldali szervezetek képviselői is voltak jelen zászlókkal és táblákkal.
A TV társaságok szelektálnak...

  • válasz

Az elkötelezett baloldali

Vendég, 2012, október 24 - 21:23

Az elkötelezett baloldali szervezetek az ellenforradalom ünnepén. Hát ez nagyszerű

  • válasz
Phoenix képe

Ez a mániátok

Phoenix, 2012, október 24 - 23:04

A lóf*szt se érdekelte az ellenforradalom. Most nem az 56 évvel ezelőtti dolgokról volt szó, hanem a maiakról. Vedd észre, hogy az 56 évvel ezelőtti eseményeket Orbán emlegette a Kossuth téren a számára határon innenről és túlról összefurikázott műtömeg előtt. És, uram isten! milyen baromságokat beszélt!

A másik, talán kisebb, de valódi tömeg a demokrácia és a jogállamiság visszaállításáról, az emberek pofájába hazudozás - ráadásul óriási közpénzekkel finanszírozott hazudozás - megszüntetéséről, a "nem-ortodox" gazdasági káosz felszámolásáról beszélt, és arról beszéltek a szónokok is. '56 csupán lényegtelen díszletként szerepelt.

  • válasz
Phoenix képe

Mindkettőtöket értelek

Phoenix, 2012, október 25 - 07:38

Ha nem lesz azonnal kommunizmus, akkor inkább legyen fasizmus. Dögöljön meg a szomszéd tehene is.

Van ma Magyarországon olyan erő, amelyik meg tudja azonnal csinálni a kommunizmust? Ha Orbán még kap egy ciklust, hogy amit most még nem betonozott be, azt majd akkor bebetonozhassa, akkor lesz?

  • válasz

Ha

Vendég, 2012, október 25 - 12:19

megjegyzésedet nekem is szántad, akkor engem biztosan nem értesz. Ne akarj a számba adni ilyen butaságokat, mert ilyeneket nem mondtam és nem is gondolok.

Egyetértek viszont TGM figyelmeztetésével, amit legutóbb Az egységes ellenzék átka című ÉS-beli írásában is megtett: "A nép holtfáradt és reményvesztett zömének érdeke közismert, de - a rendszeren belüli képviselhetetlensége miatt - mégis néma és láthatatlan. Ha ezen nem változtatunk, akkor a jogállam helyreállítása se fog menni."

A kérdés tehát az, a FIDESZ "leváltásával", a "rezsimváltással" , a "korszakváltással" - de persze még a rendszer keretein belül - együtt jár-e, változik-e "nép zöme", a munka, s a munkából már végképp kiszorult széles társadalmi rétegek érdekeinek képviselhetősége, vagy ha nem, akkor nem csak a liberális polgári alkotmányosság visszaállítása nem fog menni, de viharos gyorsasággal újratermelődnek a fasisztoid kimenetel veszélyei és feltételei. (Tistan Tzara)

  • válasz
Phoenix képe

Nem tudtad, de tetted

Phoenix, 2012, október 25 - 12:33

"A kérdés tehát az, a FIDESZ "leváltásával", a "rezsimváltással" , a "korszakváltással" - de persze még a rendszer keretein belül - együtt jár-e, változik-e "nép zöme", a munka, s a munkából már végképp kiszorult széles társadalmi rétegek érdekeinek képviselhetősége, vagy ha nem, akkor nem csak a liberális polgári alkotmányosság visszaállítása nem fog menni, de viharos gyorsasággal újratermelődnek a fasisztoid kimenetel veszélyei és feltételei."

A kérdés valójában az, hogy ha marad és tovább erősödik a Fidesz-fasizmus, akkor egyáltalán lehetséges-e "a "nép zöme", a munka, s a munkából már végképp kiszorult széles társadalmi rétegek érdekeinek képviselhetősége"?

Nekem meggyőződésem, hogy nem.

A másik kérdés, hogy van-e olyan, az október 23-án zászlót bontó ellenzéki mozgalomnál erkölcsileg tisztább, nagyobb tömegeket megmozgatni tudó erő, amelyik egymaga, a többiekkel nem összefogva is meg tudja állítani Orbán Viktort?

Én ilyet nem látok. De ha van ilyen, szóljatok róla!

  • válasz

Azért

Vendég, 2012, október 25 - 17:00

azt még mindig nem értem, miért keverném az "Orbán megállítására" képes erő kérdését össze a "kommunizmus azonnali megcsinálására"(? - ilyen persze sosem lesz)képes erő kérdésével - még úgy is, hogy erről nem tudok, de teszem. (Tristan Tzara)

  • válasz
Phoenix képe

Mert, ha az a mozgalom ...

Phoenix, 2012, október 25 - 17:25

... ami azt tűzte ki céljául, hogy megállítsa Orbánt, helyreállítsa a (polgári) demokráciát és jogállamiságot annyira elfogadhatatlan, hogy már tényleges létrejötte előtt a kommunistáknak el kell tőle határolódnia, akkor csak milyen megoldás jöhet szóba?

Nyilván olyan, amelyik nem csak a polgári demokráciát és jogállamiságot akarja helyreállítani, hiszen ha csak az áll helyre, "akkor nem csak a liberális polgári alkotmányosság visszaállítása nem fog menni, de viharos gyorsasággal újratermelődnek a fasisztoid kimenetel veszélyei és feltételei", hanem ami rögtön megszünteti a kapitalizmus lényegét, a bérmunkán alapuló kizsákmányolást - vagyis azonnal kommunizmust, de legalább is az ahhoz vezető átmeneti társadalmi rendet (szocializmust?) hoz létre.

Vagy van valami más is? Makacsul kérdezem, és makacsul senki nem válaszol rá.

  • válasz

Na, én vàlaszolok...

somi judit, 2012, október 25 - 17:30

Nem, nincs màs.
De éppen most olvastam: "Közös sajtótájékoztatón fogja bejelenteni Bajnai Gordon, Juhász Péter és Kónya Péter, hogy mik lesznek az első lépései az Együtt 2014 választói kezdeményezés megvalósításána. A Milla vezetője azt mondta a HVG-nek, egyelőre egyeztetések folynak a közvetlen teendőkről, a részletekről pénteken számolnak be. Bajnai Gordon a Milla október 23-i rendezvénye után arról beszélt a hvg.hu-nak: egy közös platform szervezeti kereteinek kialakítása, és a programok kidolgozása a legelső feladat."
Akkor mi alapjàn szervezôdnek ? Ki tudja …

– Te, fogjunk össze !
– Aztàn miben ?
– Majd kitalàlunk valamit…

  • válasz
Phoenix képe

Nem éppen azért kellene ott lennünk?

Phoenix, 2012, október 25 - 17:50

Hogy ne hagyjuk, hogy teljesen eltolják?

És például a Vajnai-féle nyilatkozat, vagy valami hasonló (jobb?) nem lehetne erre alkalmas? Sokkal inkább, mint az MKMP Elnökségének elhatárolódó nyilatkozata?

  • válasz

Dehogynem kellene!

somi judit, 2012, október 25 - 18:44

Mindenütt ott kellene lenni, ott is, ahol "semmi" sem történik.
Csak enyhén szolva komikus - szàmomra - igy szervezôdni. A semminél jobb, dehogy még csak egy alaptengely se legyen (az alaptörvény eltörlése igen, de hogy mi legyen helyette?) - majd "megegyeznek valamiben". Mi mellett indult akkor a kampànyolàs? Vagy: miért csinàlnak titkot belôle az Együtt-2014 vezetôi?
Azt gondolom viszont, hogy ez kivàlo alkalom lehet arra, hogy végre munkàskövetelések szülessenek és garanciàk kéressenek az igéretek betartàsàra. (De akkor ennek a szervezôdésnek szembe kellene fordulnia a Fideszen kivül magàval az EU-val, szerzôdéseivel és politikàjàval is - ami mellé nem ùgy néz ki, hogy odaàll a pro-eu-s MSZP, sôt, Vajnaiék sem.) Nem lehetetlen, van arra példa szintén, hogy még egy kompromittàlt szervezetet is visszaszereztek maguknak a dolgozok. A gondom az, hogy nem làtom igazàn, mit is akarnak (a Szoli programja... hadd ne minôsitsem, a Millàrol se jo a véleményem - de ami még rosszabb, a valodi munkàsoké is!). Azzal is baj van, ahogy hallom, hogy ezek demokratikus szervezetek lennének. Mindezek ellenére probàlkozni kell!

  • válasz

A

somi judit, 2012, október 25 - 12:48

"baloldalon", és nem csak az anarchistàknàl vagy itt, a komneten, megfigyelhetô a "minél rosszabb, annàl jobb" tendencia... vagyis: legyen minél rosszabb a (nép) helyzete, annàl elôbb kel fel, annàl jobb ("nekünk", a "baloldalnak"). A magam részérôl roppant kàrtékonynak tartom, és csatlakozom azokhoz, akik ezt elutasitjàk. De talàn érdemes lenne mégis jobban körüljàrni - ha valakinek kedve és ideje van egy összefogalo iràsra!

  • válasz

Amit említessz

vitorla123, 2012, október 25 - 03:41

azok fontos dolgok! Belátom! Vannak fontosabb dolgok ettől.Például ha Karacs a pénzügyminiszter minden állampolgárnak ad alanyi jogon 200000.- Ft állampolgári juttatást havonta.E mellet mindenki dolgozhat munkahelyen,kialkudott bérért.Van fedezete is az államosított vagyon,belföldi és külföldi.Ebből ki lehet fizetni a deviza adósságokat és szerényen,nagyon szerényen meg lehet élni.Mert Marx mondta valahol "előbb enni, lakni kell" utána jönnek az általad említett fontos dolgok. Ez a "lé" és a tudat viszonya.

  • válasz
Phoenix képe

Brecht mondott valami hasonlót ...

Phoenix, 2012, október 25 - 17:54

... csak annak értelme is volt:

"Mert akárhogy csűrheted és csavargathatod:
Előbb a has jön, s csak aztán a morál!"

  • válasz

És

Vendég, 2012, október 25 - 01:23

ki beszélt érdemben a szociális kérdésről(s persze nem a szocializmusról), a társadalom nagy tömegeinek elnyomorodásáról, ami a magyar társadalom ugyanolyan súlyos problémája, mint a demokrácia ügye? Az egy szem TGM-en kívül senki (akit aztán este a jelenlétében az ATV-ben a rendezvény militánsan liberális másik felszólalója, Ungvári Rudolf mindjárt le is szélsőségezett, a műsorvezető meg pozőrnek titulálta). (Tr. Tz.)

  • válasz

Menten lehidalok!

Vörös kutya, 2012, október 24 - 18:33

Hurrá, éljen a Munkáspárt 2006, meg van mentve a magyar munkásság!
Meg is kérdezek mindenkit itt a környezetemben, felismerte-e a híradásokban valamelyik "munkásvezért"? Netán szónokolt is valaki értünk?
De nehogy vád érjen: a "másik Munkáspárt" is jól el volt az ünnepen, biztos a kertben gereblyézték a száraz faleveleket, vannak ennél fontosabb dolgok is, mint holmi forradalom!
Judittal teljesen egyetértek: kb. egymillió ember mozdult meg valamilyen szinten tegnap, és egyetlen szó nem esett rólunk, munkásokról, éppen a "mieinktől" nem, miközben az "ellentáborban" javában pufajkáztak!
Régóta kérdezem minden lehetséges szinten: mikor fogjuk hallani Mesterházytól, netán Bajnaitól, hogy a népnyomorító intézkedéseket azonnal, és haladéktalanul visszavonják?
És ha vissza is vonnák, elmondom: utólag nem lehet megenni azt az ételt, vagy bevenni azt a gyógyszert, amit egyszer megvontak tőlünk! Másképpen, a nyomort nem lehet sohasem teljesen eltüntetni, nyomot hagy a túlélőkben örökre, jobb esetben "csak" lelki sérülést, leginkább azonban a teljes leépülést! Ezen pedig nemigen fog meghatódni sem Bajnai, sem Mesterházy (aki nem mellesleg egy wellnessben "ünnepelt" tegnap!).

  • válasz

Juditnak mégis csak igaza

hevessy, 2012, október 24 - 15:57

Juditnak mégis csak igaza van ám. Azok az elkötelezett baloldali szervezetek és a Munkáspárt 2006, akiket ebbe a kategóriába sorolsz, a Köztársaság Meneten vettek részt, ami csatlakozott a Milla rendezvényéhez. Judit igazsága abban volt, hogy a Köztársaság menet jóindulatúan is maximum 50 főre becsült résztvevői a Milla 20ezres tömegében olyanok voltak, mint csepp a tengerben.

  • válasz

A tömeg nem tulajdon.

Vendég, 2012, október 24 - 16:43

A tömeg nem tulajdon.

  • válasz

Igazad van, kösz,

somi judit, 2012, október 24 - 15:37

"csak" magyar parl. képviselô.

  • válasz

Azt mondtam,

somi judit, 2012, október 24 - 18:08

"a munkásosztály szervezeteit nem lehetett felfedezni" - nyilvàn ott voltak a szakszervezeti tagok, a mozgalmak tagsàga (egy része), de nem voltak "làthatoak". Ez nem szemrehànyàs, hanem megàllapitàs. Kinek-kinek az ô dolga, hogy elmegy (és milyen meggondolàsbol, van pro és kontra).
De ezzel a kijelentéssel azt is akarom mondani: az ilyenfajta erôfitogtatàs NEM a dolgozok ügye - tartogassàk csak magukat az igazi erôprobàkra!

  • válasz

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.