Fékezzék meg a Korán-égetőket!
A Magyar Kommunista Munkáspárt határozottan elítéli azokat a terveket, hogy egyes amerikai csoportok szeptember 11-én nyilvánosan elégessék a Koránt. – jelentette ki Thürmer Gyula szeptember 9-i rendkívüli sajtóértekezletén.
Nem csupán arról van szó, hogy tiltakozunk amerikai szélsőségesek akciója ellen. Az iszlám a mai világ egyik meghatározó vallása, egész népeket sért egy ilyen akció, növeli a háborús feszültséget.
Az iszlám a Magyar Köztársaságban hivatalosan bejegyzett egyház. A Korán pedig az iszlám vallás szentkönyve. Tiltakozunk az ellen, hogy a magyar iszlámhivőket is durván megsértő akcióra sor kerüljön.
Elvárjuk a magyar kormánytól, hogy elítélje e barbárságot, ahogyan ezt már megtette Hillary Clinton amerikai külügyminiszter vagy Catherine Ashton, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője.
Felszólítjuk a magyar szellemi élet képviselőit, a politikai és társadalmi szervezeteket: ne hallgassanak, követeljék a Korán-égetés megakadályozását!
A hallgatás olyam helyzetben, amikor Magyarország hadat visel egy iszlám-ország, Afganisztán ellen, egyenlő a bűn támogatásával.


Thürmer elvtárs,ebben a
Thürmer elvtárs,ebben a témában szerintem nem túl szerencsés nyilatkozni. Erről véleményem nekem is van,de ezzel foglalkozni szerintem nem a mi asztalunk.Egyszerűen az akármely oldalról jövő fanatizmust kell elítélni.Ennyi.
Szerintem meg a
Szerintem meg a sajtótájékoztató éppen hogy nagyon is jó volt. Mert miről szól a buli? Valami USA-beli lelkész Koránt akar égetni. Csakhogy ez egyrészt sovinizmus, másrészt intolerancia, harmadrészt pedig életveszélyes játék a világbékével. Nagyon jól tette a Munkáspárt, hogy sajtótájékoztatón kifejtette aggodalmát a dologgal kapcsolatban.
Ennél tovább valóban nem
Ennél tovább valóban nem szabad menni. Szerintem ennyi még belefért.
Tovaris
Nyilvánvaló, hogy újabb háborút akarnak kiprovokálni...
A kizsákmányolás által elnyomott, sötétségben tartott ember a papok és a szekták híveinek primitív, ostoba meséiben keres menekvést mindazon gyötrelmek elöl, amelyeket a vele ellenségesen szemben álló társadalmi rend okoz. A vallás mindig a dolgozók elnyomásának eszköze volt. A vallás, miközben engedelmességet, alázatot prédikál és a földi javak megvetését hirdeti, azzal kecsegteti az embereket, hogy kárpótlásul jutalomban lesz részük a túlvilágon, s így a burzsoázia uralmának alátámasztását segíti elő. A vallás a nép ópiuma. -Karl Marx
Hozzáfűzném,
hogy támogatom a Munkáspárt javaslatát, miszerint a kormánynak, és az országunk külügyeit képviselő politikusoknak, hivatalos nyilatkozat formájában kellene elítélniük ezt az egyértelmű provokációt, vallási izgatást!
Vétkesek közt cinkos aki néma
A Magyar Kommunista Munkáspárt remélhetőleg nyitott kapukat dönget, amikor felszólítja a kereszténydemokrata néppárt és fidesz kormányt is a hivatalos tiltakozásra. Ezt akkor is meg kell tenni a kormány megfelelő szervének, ha általában igaz, hogy ágyúval nem lőnek verébre, ha egy egyesült államokbeli szektácska primitiv akciója a magyar államszervezetet nem zavarhatja.
Ez a primitiv, barbár akcióterv sajnos magasszintű sajtónyílvánosságot kapott, ezért mind az iszlám világ számára, mind a magyar közvélemény számára fontos a magyar hivatalos álláspont megjelenítése.
Egyetértek Thürmer Gyulával és a MKMP-vel.
Az egyetértésemen
Az egyetértésemen túlmenően már többször is tapasztaltam az amerikai jogrend rettenetesen álságos szerkezetét. Miközben az emberi jogok egyedüli és feltétel nélküli élharcosainak aposztrofálják magukat, az ítélkezési jogrendjük a késő középkori szokásokat elevenítik meg. Mi az hogy ilyenkor nem intézkednek? Az amerikai polgár szabadságjogaira ne hivatkozzanak, mert amikor a 2001. szeptember 11-i terrortámadásokban meghalt embereket nézzük, azoknak is "szabad volt meghalniuk" - mások akaratából. Azon túl, hogy a sajtón keresztül üzentek ennek a bakelit egyházfinak, hogy b... meg, ne égesd már el azt a hülye Koránt, mert minek az iszlám fundamentalistákat cikizni - néznek, mint a hülyegyerekek a moziban.
(A magyar. magukat kereszténynek nevező mikropártok filantrópiájáról meg megvan a külön bejáratú véleményem.)
Tovaris
AZ USA!!!!!!!
Az U.s a, minden áron ki akarja húzni a gyufát,
és a világot magára akarja haragítani. Úgy
gondolom, hogy ki akarja robbantani a harmadik
világháborút, miből semmi képen nem fog kikerülni
győztesen.