Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Egyenlőség

"A becsületes, tisztességes munka védelmében és ösztönzésére be kellett vinnünk a köztudatba - s ez nem volt könnyű - hogy a fizetés, a kereset, a jövedelem a teljesítmény szerint alakuljon. Ennek kapcsán megemlítem: a szocializmus eredeti célja a társadalmi egyenlőség. De mi nem a szegénység egyenlőségét akarjuk, hanem azt az egyenlőséget, amely megfelelő mennyiségű javak birtokában alakul ki. Ehhez a szívvel-lélekkel végzett termelőmunkát értékén kell megfizetnünk. Így teremthetjük meg mindazt, amire a társadalomnak szüksége van."

— Kádár János

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Horogkereszt alakú torta - az iskola vizsgálódik

Encore, 2011, június 10 - 23:28
  • horogkereszt
  • Magyarország
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Nem kellett sokat várni az ellentábor Red-Help-ügyének kettős mérce-igazolására: a neten a legújabb hírek között a horogkeresztes torta viszi a prímet. Hogy mi történt? Nem mindennapi ajándékot kapott egy fővárosi középiskolai diák: horogkereszt alakú, Adolf Hitler egykori náci diktátor fényképével ellátott csokoládétortát. Dávid annyira büszke volt a szerzeményre, hogy a süteményről készült fényképet megosztotta az egyik legnagyobb közösségi portálon. Barátai gratuláltak hozzá. Az iskola vizsgálódik.

Dávid 19. születésnapjára – a hozzászólások arra utalnak, hogy osztálytársaitól – egy horogkeresztet formázó tortát kapott ajándékba. A fővárosi középiskola tanulójának nézeteiről nemcsak a desszert, de a közösségi oldal „lájkolásai” is árulkodnak. (Így lájkolta azt az Adolf Hitlernek tulajdonított, valójában egy angol nyelvű szóviccen alapuló, áthallásos zsidóellenes mondatot: „I said a glass of juice, not a gas the jews!”)

Úgy tűnik, az iskolában átadott sütemény osztatlan sikert aratott: 21 ismerősének tetszett a fotó, „aaaaaaz igen:’D”, „ez nagyon fasza :-DDD”, illetve, a „na takarodjmár XD legközelebb ilyet kérek a jézuskától XD” kommentek érkeztek a fotó alá.

A fővárosi középiskola igazgatója a Hírszerző kérdésére elmondta: kivizsgálja az iskola az ügyet, Dávidot és egy társát meghallgatják. „Pedagógiai párbeszédet kívánunk lefolytatni, az iskola etikai, erkölcsi és pedagógiai normáiba nem férnek bele ezek a nézetek - fogalmazott az iskola igazgatója - Le fogunk ülni a gyerekekkel beszélgetni. Hogy szankciók lesznek, abban biztos vagyok, de, hogy pontosan milyen jellegűek, a vizsgálat végén tudom csak megmondani”.

„Úgy tudjuk, cukrászdában készült a torta, de a vizsgálat jelenleg is zajlik” – tette hozzá az igazgató. A fiút hiába kereste a Hírszerző, a pénteki nap folyamán elérhetetlennek bizonyult.

Legalább lett volna annyi esze, hogy nem tölti fel a netre, ha ilyen tortát kap.

  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

egyből le is vette. de ez

Vendég, 2011, június 11 - 18:05

egyből le is vette. de ez nem világnézet ez csak egy torta! midnenből ekkora ügyet kell csinálni?

  • válasz

Egészséges gondolkodású

olvasó, 2011, június 11 - 22:50

Egészséges gondolkodású ember ilyen tortát nem kap vagy az ajándékozó fejére keni. Pláne nem dicsekszik vele.Ez a magatartás jelzés értékű.

/blog/meghalt-jorge-semprun-a-nagy-utazas-szerz...

  • válasz

És mi van, ha ezzel

tovaris, 2011, június 11 - 22:56

És mi van, ha ezzel akarták megalázni?

Tovaris

  • válasz

Nem hiszem, ezért nem.

olvasó, 2011, június 11 - 22:59

Nem hiszem, ezért nem.
"Dávid annyira büszke volt a szerzeményre, hogy a süteményről készült fényképet megosztotta az egyik legnagyobb közösségi portálon. Barátai gratuláltak hozzá"

  • válasz

Akkor a kis

tovaris, 2011, június 12 - 08:40

Akkor a kis fasiszták((nácik) máskor a pöcsükkel játsszanak, ne a Hitler-torával.
A Kádár-rendszerben azonnal úgy kirúgták volna a kölköt az iskolából, hogy a lába sem érte volna a földet. Aztán mehetett volna Aszódra, vagy Tökölre...

Tovaris

  • válasz

Az oktatás felelőssége

olvasó, 2011, június 12 - 11:33

Az oktatás felelőssége sem elhanyagolható abban, hogy a fiatalok között sok a fasiszta.

http://www.red-help.net/Tortenelem-hamisitas-lelekmergezes-celpontban-az...

  • válasz

Ez igaz. De legfőképpen a

tovaris, 2011, június 12 - 15:27

Ez igaz. De legfőképpen a szülő felelőssége forog fenn.

Tovaris

  • válasz

A mai világban a

olvasó, 2011, június 12 - 18:40

A mai világban a túlhajszolt szülők igen nagy részének fogalma sincs róla, mit gondol a gyereke a világ dolgairól. Persze olyan is van szép számmal, aki ilyen irányba neveli a gyerekét.

  • válasz

Érdekes, apám azért

tovaris, 2011, június 12 - 21:06

Érdekes, apám azért mindig vagy mesélt az ő eszméjéről, vagy én kérdeztem róla. Engem is kísértett a nyugati fellazítás, de végső soron megmaradtam kommunistának. Azaz, csak a rendszerváltás után értettem meg szüleim intelmeit. Azt viszont világosan láttam, hogy a nyolcvanas évektől hogyan árulta el a nómenklatúra a szocializmust, és készítette elő a rendszerváltást.

Tovaris

  • válasz

Igen, nem ez a

Vendég, 2011, június 11 - 22:12

Igen, nem ez a világnézete.... Az összes oldal hozzászólója közül - kíváncsi lennék - ki ismeri Dávidot.... de véleményt alkotni...na, azt tudnak!!!!!!!!
Én sem értem miért kell ennyire felfújni. Talán valami érdek van mögötte.................

  • válasz

Igen , azok érdeke, akik

olvasó, 2011, június 11 - 22:55

Igen , azok érdeke, akik fasisztáktól mentes társadalomban szeretnének élni.Ez így gyomorforgató.

  • válasz

Én sejtem, hogy az a

tovaris, 2011, június 11 - 22:34

Én sejtem, hogy az a bizonyos Dávid miért kapott ilyen tortát...

Tovaris

  • válasz
Encore képe

Nem világnézet, ha valaki

Encore, 2011, június 11 - 20:38

Nem világnézet, ha valaki ilyen tortát kap? Nyilván véletlenül kapott pont ilyen tortát, amivel el is dicsekedett... És persze akármelyik cukrász elvállalta...

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • Balszemmel 237.
  • Új békekölcsön? Egy plébános gyűjtene az államnak
  • Balszemmel 223.
  • Balszemmel 222.
  • Három évvel hosszabbodhat a földmoratórium

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.