Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat

Címlap Blogok Encore
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Erő

Értékesebb az az erő, amit vereség edz, mint az, amely csak győzelmet látott

— Ismeretlen

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

Kereső

webáruház - ingyen!

Blődségek 3. - Vörösiszap

Encore, 2010, október 29 - 22:44
  • KDNP
  • ostobaság
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Úgy látszik, rendszeresebbé válik ez a "Blődségek" dolog, mint azt képzeltem volna. Az emberi butaság, a rosszindulat, vagy éppen az elvakultság akkora hülyeségeket tud szülni, hogy az valami elképesztő. A blog témája a kommunistákkal való ostobaságok, cseszegetések leleplezése - ha az valóban indokolatlan. Ezen a héten ismét benevezett egy ilyen versenyző.

A XX. kerületi KDNP honlapján (http://kdnpxx.dyndns.org) egy pár napja megjelent egy cikk. Már a címe is rosszindulatot feltételez. A "Vörös iszap" címében pirossal kiemelve a "vörös" szó, mellette egy MSZP-logó. Gratulálok. A lényeg azonban ezután jön, idemásolom szó szerint, mert rettenetes:

"Történelmünkben a vörös színnel mindig baj volt. Ez a katasztrófa szimbólikus jelentőségű. A vörös zagy mérgezi a testet, a vörösök által ránkerőltetett ideológia megmérgezte sok emeber agyát, lelkét. A tanulság az, hogy mindkettőt gátak közé kell szorítani, és nagyon oda kell figyelni, hogy ne szivárogjanak."

Már mindenekelőtt hadd kérdezzem meg: az MSZP és a vörös szín hogy jött össze? Ők legfeljebb pirosak, de már az önkormányzati választásokon is úgy dugdosták ezt a színt a plakátjaikon, hogy nagyítóval kellett keresni. Essünk túl ezen a hülyeségen, és nézzük a többi részét az írásnak. Nem szép dolog, mondhatnánk, gusztustalan egy környezeti katasztrófát történelmi párhuzamokkal összevonni. Egyébként annyira tudtam, hogy ez a vörösiszap kihagyhatatlan poénja lesz a kommunistázóknak. Holott az ideológiának és a munkahelyi üzemi szabályoknak vajmi kevés köze van egymáshoz.

A vörös színnel kapcsolatban csak néhány megjegyzés. A vörös zagy valóban mérgező, de színét nem ideológiai okokból kapta. De rendben, menjünk bele a játékba. Mi vörös még? A vér. Az éltető vér, ha elég oxigént kap. Az mozgatja előre a világot, az építéshez, a fejlődéshez elengedhetetlenül szükséges. Ha elfogy belőle az oxigén (mert mondjuk valakik a víz alá nyomják az embert, hogy ne kapjon levegőt), akkor elsápad a vér, szürke, vagy még inkább barnás árnyalata lesz. A barna szín pedig a szélsőjobboldaliságot idézi, mint köztudott. Az oxigénhiányos állapot pedig mérgezi a testet. Én is tudok ilyen fércműveket írni, nemcsak a KDNP-sek.

De menjünk tovább. Mi piros még? Az alma. Amely Newton fejére esve egyszer és mindenkorra megváltoztatta a mindenható egyház szellemi mérgezését, és bebizonyította, hogy az isteni törvényszerűségek java része egy nagy mese, a fizika és a tudomány, a materializmus pedig igenis életrevaló. Ha megesszük az almát, mi lesz belőle? Végtermék. Ami általában véve barnás. Egy haszontalan anyag, ami büdös is, ráadásul mérgező. Aki ebből építkezik, meg is érdemli.

Hogy milyen ideológia mérgezi az emberek agyát, lelkét, az nem is kérdéses. Az őskonzervatív, a saját hatalmának megdöntésétől betegesen rettegő ideológia. Az úgynevezett nemzeti ideológia, amely valójában a magyar felsőbbrendűség mítoszát jelenti a gyakorlatban. És az úgynevezett keresztény értékrend, amely életidegen, a valóságtól elrugaszkodott, és sok esetben soviniszta megállapításoktól hemzseg. Ezt kéne gátak közé szorítani - bár a bezárás, gettósítás megintcsak másokra jellemző...

S hogy miért kell a kommunizmust gátak közé szorítani? Megmondom én, mi a szándékuk ezzel. Először is: félnek az urak. Félnek, hogy hatalmuknak, az oligarchák, kiskirályok, mágnások kivagyiságának vége szakad, ha győz a nép. Amikor már nem az mutatja meg a társadalmi státuszt, hogy kinek mekkora a vagyona vagy kit ismer, hanem pusztán az egyéni tehetség, képességek. Másodsorban: félnek a tőkések. Nem szabad teret engedniük a kommunistáknak, mert akkor vége van a kapitalizmus zavarban halászó, spekulálós korának. Mert mások csak megölnék őket, és ezt még csak eltűrnék - de a kommunisták a mérhetetlen vagyonoknak vetnének véget, és ebből soha nem engednek. De ne féljetek, urak, lesz még világméretű Kolontár! Az viszont nem pusztítani, hanem építeni fog. Csak azt viszi el a vörös áradat mindörökre, ami megérett a pusztulásra.

  • Encore blogja
  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

A vörösről

tovaris, 2010, november 1 - 23:15

Burzsoá ferdítés a vörösiszap és az MSZP. A vér is vörös. Akkor a vér is kommunista?

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Az enyém biztosan az. Hi-hi.

ksengak, 2010, november 6 - 12:46

Az enyém biztosan az. Hi-hi.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kapcsolódó cimkék:

  • Blődségek 2. - Ötvenhat
  • Blődségek 1. - Melocco Miklós
  • Kukába dobják a távfűtést Szentlőrincen. Megint egy hír, amely kiváló példája a közvélemény műszaki analfabetizmusának!
  • A KDNP megneveli a szülőket a családi pótlékkal
  • KDNP a szabad vasárnapokért

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.