Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat

Címlap Blogok Encore
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Profitáló nagymagyarizmus

"Ha dán vagy, akkor vikinges sört vedelsz és sellős kekszet zabálsz. Ha magyar, akkor szittya kenyeret mangalica-töpörtyűvel. A magyar kereskedelem felnőtt a világhoz, lazán felhasznál bármit, ami a keze ügyébe kerül, és hasznot hajthat. Ági már csak egy dolgot kívánt: bárcsak a magyar fogyasztó is felnőne. A dánok mindenhova vikingsisakot rajzolnak, de röhögnek is rajta. A komolyan vett turanizmusnál viszont nincs szánalmasabb dolog."

— sardobalo.blog.hu

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

Kereső

webáruház - ingyen!

Blődségek 2. - Ötvenhat

Encore, 2010, október 23 - 15:06
  • 1956
  • ostobaság
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Október 23. sem az a nemzeti ünnep, amelyről valaha objektíven tudnának nyilatkozni. Sőt, az a helyzet, hogy az összes közszereplő, tudós, szakértő stb. akárcsak 1989 előtt, most is igyekszik szolgaian megfelelni a "hivatalos álláspontnak". A különbség csak az, hogy a Kádár-rendszerben nemigen lehetett ellentmondani neki, most viszont meglenne rá a lehetőség. Önök szerint, szerintetek megteszik mégis? És ha igen, vajon nem zúdul rájuk gyűlöletáradat?

Lássuk csak a mai nap termését, eddig. A rádióban ma egész nap ötvenhatos témájú riportok mennek. Első riport: az egyetemisták és október 23. A beszélgetés vonalába valahogy bekerült az, hogy a riporter felvetette: milyen érdekes, hogy a fiatal egyetemisták 5-10 centiméterrel alacsonyabbak voltak az átlagnál. Mire mit mondott a nagy tiszteletű megmondóember: hát ez azért van így, mert gyerekkorukban sokat éheztek, főleg a beszolgáltatási rendszer meg a kuláklista miatt. Na ekkor mondtam azt magamban - elnézést a kifejezésért: elmentek ti a k. anyátokba! Hát ekkora vetítést, gusztustalan mocskolódást az életben nem hallottam. nem tetszettek talán valami olyasmiről hallani, hogy második világháború? Amikor az ország nemzeti kincseinek java, közel 90%-a elpusztult, elveszett, elrabolták? Akkor volt éhezés, nélkülözés! Főként, hogy az '56-os egyetemisták meg nagy valószínűséggel végképp nem kerülhettek ki a "kulákok" közül, az 1960-ig érvényes fekete "X" megbélyegző hatása miatt. S még valami: Moldova György írta le, hogy egy ország jóléte lemérhető ugyan a testmagasságokból, de csak 18 évvel eltolva lehet hiteles képet kapni róla.

Második riport: meghívtak egy grafológust, hogy elemezze Nagy Imre és Kádár János kézírását. Tekintsünk el attól, hogy baromira unalmas most már Nagy és Kádár örökös szembeállítása. Főleg, hogy Nagy Imre is kommunista volt. (Bár úgy látszik, ezt is elfogadták, akárcsak azt, hogy Jézus meg zsidó volt.) A lényeg az volt, hogy a kézírásaikat elemezgették. Én a grafológiát egy áltudománynak tartom, mert olyan dologba, mint a kézírás, szimbólumokat szőnek be, és ezeknek tulajdonítanak mögöttes szerepet. Kábé olyan ez, mint a népi bölcsességek: ha a macska mosdik, váratlan vendég várható - de akkor minden nap tömegestől kellene jönniük, hisz a macska mindig mosdik. Lényeg a lényeg: tették mindezen elemző munkát pofátlan szubjektivitással. Állításuk szerint Nagy Imrétől szinte csak aláírások maradtak fenn - ehhez képest folyamatosan elemezgetik meghitt, saját kézírású leveleit szeretteinek. Kádár János esetében pedig csak és kizárólag politikai tartalmú írásokat elemeztek. Persze azon is élcelődtek, hogy az öreg már akkor is kisbetűvel írta a nevét, és hogy ez miért lehetett így. A csúcs azonban az volt, amikor az október 30-i MSZMP-programot elemezgették (ami állításuk szerint semmitmondó). A kézírásból kiolvasták, hogy: Kádár agresszív, a saját igazát konokul keresztülvivő ember; szolgalelkű; hazug; nem őszinte. A csúcspont az volt, amikor a "Magyarország" szót az üzenetben ők "Magyaroroszág"-nak olvasták, ami szerintük véletlen elszólás az orosz megszállásra. Értik! Október 30-án! Amikor még szó sem volt szovjet beavatkozásról, Kádár titokban már azt szövögeti, hogy "behívja az oroszokat" (akik egyébként már 1945 óta itt voltak, nem kellett őket behívni, csak sokan elfelejtik). Egyébként a levél agresszív, kapkodó hangvétele nekem egyvalamit sugall: az írás azután született, hogy megtudta, Mező Imrét, régi barátját és harcostársát a megvadult csőcselék fehér zászló ellenére lelőtte, társait pedig lábbal felfelé felakasztották és kitépték a szívüket. Valljuk be őszintén: ki tudna nyugodt lenni, ha ilyesmit hall?

És még hol a nap vége, úristen. De én már nem foglalkozom ilyesmivel: a gyomrom felfordul a szervilizmustól. Hogy hogyan képesek egyesek a saját hülyeségeiket belemagyarázva ferdíteni a tényeken.

  • Encore blogja
  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

magányosbalos Igen, az

magányosbalos, 2010, október 29 - 10:10

magányosbalos
Igen, az 50-es évek elején volt beszolgáltatás és padláslesöprés. Miért is? Mert Churcill meghirdette a hidegháborút, McArthur a koreai háborúban atombombákat akart bevetni, tehát komolyan fenbyegetett egy újabb háború réme és Magyarország és a K-európai országok ott álltak a II.vh-ban teljesen lepusztítva mindenféle tartalék nélkül!

Manapság 56-al kapcsolatban nyilván nem beszélnek az uraknak kellemetlen tényekről /sorrendiség nélkül/:
- A szovjet felső vezetés 56 júniusban utasította a hadvezetést, hogy dolgozza ki a részletes hadműveleti tervet egy bevonulásra egy olyan eseménnyel kapcsolatosam, mint ami megtörtént! Az akióba bevont elsőlépcsős hadosztályokat október 21-én este élesriadóval indították el "saját tengelyen" a magyar határra! Honnan tudták, hogy erre szükség lesz??? Onnan, hogy az egészet Nyugatról szervezték és Kim Philby jelentette az egészet Moszkvának.
- A fenthez még egy: 23-án kora délután békésnek mondható felvonulás és tüntetés a Bem szobornál, de este már fegyvereket osztogatnak a rádiónál! Ez csak úgy volt lehetséges, hogy az egész nem a "nép" spontán felkelése volt, hanem előre megtervezett és megszervezett akció. Lehetne még sorolni a hasonló tényeket.
- Szerintem 56 azért sem lehetett forradalom, mert a forradalomhoz a nép tömeges résztvétele szükséges és arról szó sem volt, még Bp-en is a lakosság óriási többsége a rádió mellett, az ablakból és kenyérért sorbaállás közben figyelte az események alakulását. Tényleges aktív résztvevő csak néhány ezer volt /ma már persze sokkal többen vannak/.
- A hős "forradalmárok" több vidéki városban is 5-6-7 éves gyerekeket vagy asszonyokat küldtek a felvonulás elejére, mert azokat nem bántották a rendfenntartók.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Én október 23-án be se

nagylajos, 2010, október 23 - 19:01

Én október 23-án be se kapcsolom a TV-t, vagy a rádiót.

Mondjuk máskor se nagyon...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Encore képe

A kedvencem az volt még,

Encore, 2010, október 23 - 18:58

A kedvencem az volt még, amikor a grafológus azt mondta: azért írunk balról jobbra, mert a jobboldal a haladás iránya. Sírva tudtam volna röhögni.

Az arabok és a zsidók meg jobbról balra írnak. Sőt, a japánok az újságban fentről lefelé.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Skeletontavaris képe

Hát még

Skeletontavaris, 2010, október 23 - 19:29

az ősmagyarok. A rovásírással is jobbról balra kell írni. ezek szerint ők visszafeléhaladtak?(neszeneked mélymagyarizmus)

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Nagyon sántít a mai

tovaris, 2010, október 23 - 18:40

Nagyon sántít a mai jobboldal önigazolása, önnön sohasem volt hőstetteinek állandó igazolása.... Kilóg a lóláb. Hamis vádak, hamis feltételezések, minden hamis.

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kapcsolódó cimkék:

  • Blődségek 5. - Károlyi Mihály
  • Blődségek 4. - Nemzeti jelképek megsértése
  • Nem nyomoznak Biszku Béla ügyében
  • Blődségek 3. - Vörösiszap
  • Egy emlékirat 1989-ből 1956-ról

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.