Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat

Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Kapun belüli munkanélküliség

"Szemére vetik, joggal, a Kádár-korszaknak, hogy a teljes foglalkoztatás ára az üzemen belüli munkanélküliség volt. Ez igaz, ám az érintettek száma korántsem eget rengető. Ugyanakkor a "lézengő" is dolgozott, volt feladata, nem segélyből élt, nem lopta a napot a kocsmában. Melyik a jobb? Persze, a tőkés termelés nem viseli el a szociális megterhelést, mert a profit a fontos. A nyereség. De a kádári általános foglalkoztatás volt az emberségesebb. Ezt azért el kellene ismerni egyszer."

— Berecz János

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

Kereső

webáruház - ingyen!

Nem nyomoznak Biszku Béla ügyében

Encore, 2010, november 3 - 15:26
  • 1956
  • Biszku Béla
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Elutasította a Biszku Béla elleni feljelentést a Fővárosi Főügyészség. Az egykori belügyminisztert egy magánszemély jelentette fel az ’56-os események utáni megtorlásban játszott szerepe miatt. Az ügyészség indoklása szerint azonban elévülés miatt már nem indítható nyomozás, emellett a feljelentésben foglaltak sem minősíthetők emberiség elleni bűntettnek. Amint azt mi is megírtuk korábban, pontosan ugyanígy. Zétényi-Takács hívők, kaptatok egy nagy pofont.

Az egyik napilap szeptember végén számolt be arról, hogy a rendőrség gyanúsítottként hallgatta ki Biszku Bélát. Az egykori belügyminisztert a jobbikos Szilágyi György jelentette fel (ki más? Amúgy sincs más baja az országnak) egy augusztus 4-i interjú miatt, mert a műsorban ellenforradalomnak nevezte az 1956-ban történteket (bizonyos nézőpontból az is), míg az azt követő megtorlásokat jogszerűnek minősítette. Később a Nemzeti Nyomozó Irodához fordult egy jogász (csak nem Gaudi-Nagypofájú Tamás, a jogászok szégyene?), hogy kivizsgálják, Biszkut és társait terheli-e felelősség az ’56 utáni megtorlások miatt. A vizsgálatot egyebek mellett emberölés és embertelen cselekedetek miatt kérték.

A Fővárosi Főügyészség szerdán arról tájékoztatott, hogy a - közleményben csak monogrammal jelölt - Biszku Béla és társai ellen tett beadványt, vagyis az előre kitervelten, több emberen elkövetett emberölés bűntette miatt tett feljelentést a Fővárosi Főügyészség elutasította. Az ügyészség döntését azzal indokolja, hogy elévülés miatt már nem indítható eljárás, emellett a feljelentésben megjelölt cselekmények sem minősülnek emberiség elleni bűntettnek.

(FH után)

Kommunista.NET: a témában tessék még ezeket elolvasni:

/hir/vitathato-biszku-bela-feljelentese
/hir/megkezdodik-a-boszorkanyuldozes-a-neonyila...
/hir/fleck-zoltan-szerint-sem-lehet-sikeres-egy...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Bűncselekmény hiányában

tovaris, 2010, november 5 - 09:05

Bűncselekmény hiányában kellett volna az ügyészségnek megtagadnia a nyomozást. Ehhez azonban nem volt bátorsága. Persze a nyomozáshoz sem...

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Tévedsz

Phoenix, 2010, november 5 - 10:12

Az ügyészség meglepően korrekt és jó döntést hozott.

Ugyanis 1956 után voltak olyan eljárások, amelyeket lehet megtorlásnak nevezni. Ennek során embereket erőszakkal megfosztottak életüktől. Az ügyészség - szemben a korábbi sortűz-perekkel - megállapította, hogy nem háborús, vagy emberiség ellenes cselekményekről van szó, hanem emberölésről. Mivel ott érvényes az elévülés, azért az ügy nem vizsgálható. Ha egyébként nem így döntöttek volna, akkor - mivel tettenérésről szó sem lehetett - csak ismeretlen tettes ellen nyomozhattak volna, amit azután mondvacsinált érveléssel Biszku megvádolásával folytathattak volna, és végül legjobb esetben - a sortűz-perek többségéhez hasonlóan - bizonyítékok hiányában zártak volna le, ezzel meghagyva a gyanúsítás árnyékát. Így viszont még csak feltételezett tettest sem kellett (lehetett) megnevezni. Ez mindenesetre valóban pofon a feljelentőknek.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Nem tévedek, mert

tovaris, 2010, november 5 - 13:13

Nem tévedek, mert ugyanarról beszélünk, csak a mozgatórugókat érzem másnak. Korrekt döntést hozott, de nem kifejezetten azért, mert korrekt volt, hanem azért, mert nem merte felvállalni a jelenlegi politikai kurzus ostoba kívánságát. Ezen túlmenően a jelenlegi jogi szituációban legfeljebb csak egy koncepciós pert tudtak volna összebarkácsolni. Nagyon örülök, hogy így döntöttek, de valószínűleg másképp döntöttek volna, ha...

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Vagy egyszerűen csak arról

nagylajos, 2010, november 7 - 21:28

Vagy egyszerűen csak arról van szó, hogy a jog tényleg Biszku oldalán áll! Nem kell mindent túlmisztifikálni!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ezen nem fogunk összeveszni

tovaris, 2010, november 7 - 22:58

A valódi jog valóban Biszku mellett áll, mert ő az AKKORI POLITIKAI RENDSZERBEN, AZ AKKORI TÖRVÉNYEK szerint végezte a munkáját, saját kezűleg senkit nem ölt meg, nem bántalmazott, így természetesen normális jogi környezetben nem büntethető.
Most viszont van egy burzsoá jogrend, az őt kiszolgáló ügyészséggel és bírósággal. Az ügyészségnek eleve vissza kellett volna utasítani a nyomozást, de csámcsogott rajta egy kicsit, hogy a kecske is jóllakjon, meg a káposzta is megmaradjon. Nem baj, nekünk kifejezetten jól jött ez az ítélet, a feljelentő jobbik meg bekaphatja...

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Dehogy!

vitorla123, 2010, november 7 - 21:08

A Kínai kártya kerülne veszélybe, mert a red-helpen kommunista üldözésről beszélünk!Készülünk is a Biszku Béla és mások védelmének a megszervezésére. Meg a sok devizahiteles, az átvertek,meglopottak védelmének megszervezésére.A vörösiszap károsúltjainak gyüjtünk adományokat, és nemzetközi segítség esetén hathatós támogatást.Ehhez pénzadományokat gyűjtünk,lehet csatlakozni,és valóban tenni valamit a fasizmus előretörése ellen.Konkrétan kérjük a Kínai, Vietnámi , KNDK-i,Kubai, Venezuelai, Orosz,Ukrjnai kommunisták segítségét is.A kommunisták csak Magyarországon vannak kevesen, de egyedül képviseljük a népünk fennmaradásának,a szocialista útra való visszatérésnek valós érdekeit.Ráadásul Kínában a "Magyar út" hozza a kiemelkedő eredményeket.A "pénz" nagyúr és nincs szaga!Vitorla

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Skeletontavaris képe

Ha adsz email címet

Skeletontavaris, 2010, november 7 - 21:37

küldenék neked pár dolgot.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kapcsolódó cimkék:

  • Blődségek 2. - Ötvenhat
  • Egy emlékirat 1989-ből 1956-ról
  • Berecz János - Ellenforradalom tollal és fegyverrel (1956)
  • Tömegsírt találtak Miskolcon - kommunistázik a közbeszéd
  • Baloldaliságról, ismét, mert alapvetően fontos...

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.