Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Bűnbánó
    • Comrade
    • Deák András
    • Mobilpista
    • plaly
    • Somi Judit
    • Szilmester
    • tkaroly
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Horthy-korszak + Horthy-kultusz
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
    • Házirend
    • Le a fasisztázással, le a nácizással!
  • Kapcsolat
Címlap Blogok Phoenix

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..


A kapitalizmus áldozatai


Kik kommunisták?


Feltétel nélküli ALAPJÖVEDELMET!


Hajrá kísértet!


  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Kommunista Hírlevél

Nagyon ritkán küldünk, és csak valóban érdekes dolgokat. Bármikor le lehet róla íratkozni.


Rendszerváltásról


Idézetek

Berecz János a Munkáspártról

"A Munkáspárt most is zsákutcában találta magát. A többi politikai erő nem vállal vele közösséget. A kérdés: miért van ez és ki a hibás? - tanulmányozás tárgya.
Megpróbált az elnöke erőt sugározni, hangoztatva, hogy a kormányváltás másodlagos, és a legfontosabb feladat a Munkáspárt parlamentbe juttatása. "Egyedül is erősek vagyunk!" - hangoztatta.
Valamikor kedveltem ezt a pártot, ezért sajnálkozva jelentem ki: a pártelnök a párttal együtt megy majd nyugdíjba! Nagyon sajnálom, hogy ez a megállapítás a tapasztalás és nem a cinizmus terméke.

— Berecz János

Olvasó

  • Az osztályharc meghaladásának kora
  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

MEBAL.hu

  • indokolatlan nácizás
  • első ediktum
  • kapitalizmus=holokauszt?
  • kettős mérce
  • magyarozás
  • demokrata?
  • persze hogy balos!
  • Get out álbaloldal
  • Szeretnétek békét kötni?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Cukros bácsik, cukros nénik, cukros fiúk, cukros lányok ...

Phoenix, 2013, április 12 - 21:42
  • Fidesz
  • goebbelsi propaganda
  • választási kampány
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

A Fidesz Szőke Nője (aki nagyfokú hasonlóságot mutat a viccek Szőke Nőjéhez) mondott egy számot arról, hogy hány aláírást gyűjtöttek már arról, hogy "Magyarország nem hagyja magát!" (apró betűkkel azért az is oda van írva, hogy rezsicsökkentés). És hozzátette, hogy "az aláírásgyűjtés addig folytatódik, amíg van olyan magyar ember, aki szeretné támogatni az akciót."

Az aláírásgyűjtés óriási csinnadrattával hivatalosan március 20-án kezdődött, de én a zuglói hétvégi piacon már egy héttel e dátum előtt találkoztam az aláírásgyűjtő bódéval, ahol össze is vitatkoztam az alpolgármester úrral.

Ugyanitt a hétvégi piacon a múlt szombaton (április 6-án) már vagy öt ilyen bódé zavarta a forgalmat: egy-egy a Bosnyák utca két végén levő bejáratoknál (amik egyben kijáratok is) és közöttük, a piac teljes hosszában vagy három - amelyek valóban akadályozták a nagy szatyrokkal, bevásárló kocsikkal közlekedők forgalmát.

Egy dolgot meg kellett állapítanom: a Fidesz propagandistái (akik mellett dr. Goebbels elbújhat) semmit nem bíznak a véletlenre. Amikor a közmédiában folyamatosan jelentgetik, hogy hány aláírásnál tartanak, akkor persze olyan számot mondanak, amilyet akarnak, hiszen az aláírás-íveket ugyanúgy nem ellenőrzik, nem ellenőrizhetik arra hivatott független szervezetek, ahogyan a három rendkívül sikeres Nemzeti Konzultáció keretében visszaküldött kérdőíveket sem. Ez a mostani aláírásos akció legalább olcsóbb, hiszen a három Nemzeti Konzultációra kiküldtek 8-8 millió ajánlott levelet, amiből (állítólag) visszaküldtek összesen 2,7 milliót. Tehát összesen a Magyar Posta 26,7 millió levelet kézbesített ki, amit ha nagyon visszafogottan 50 Ft/db postaköltséggel számolok, akkor is 1,335 milliárd Ft-ot szórtak ki az ablakon - nem értem az ügyészséget, hogy miért nem indított nyomozást különösen nagy értékre elkövetett hűtlen kezelés miatt ismeretlen(???) tettes ellen? Ám ha egyáltalán nem gyűjtenének aláírásokat, csak úgy be-bemondogatnák a számokat, akkor esetleg túl sokan gondolnák, hogy azok a számok, amiket hétről hétre bemondanak, nem valósak. Tehát gyűjtenek - illetve úgy csinálnak, mintha gyűjtenének.

Mint mondottam, a múlt héten (mint minden szombaton) kint voltam a Bosnyák utcában a hétvégi piacon. Legalább egy óra hosszat lődörögtem az árusok között és többször elhaladtam az aláírás-gyűjtő asztalok mellett. Ám ez alatt az idő alatt egyetlen egy idős asszonyt láttam aláírni. Viszont minden asztal körül 4-5-6 idősebb-fiatalabb Fideszes aktivista ácsorgott, tett-vett - némelyek feltűnő narancssárga kabátban, mások viszont ugyancsak diszkréten viselték nem túl feltűnő Fidesz-jelvényüket. Így összességében mindig az lehetett a nem túl figyelmes néző benyomása, hogy az asztalok körül sok ember hemzseg, köztük egy-két Fideszes aktivista és több civil. Hogy mit csinálnak, az a tömegtől nem látszott, "de hát nyilván aláírtak". És pontosan ez a jól megkoreografált jelenetek célja. Ha sokan látják, hogy az aláírásgyűjtő helyek körül nagy a tömeg, akkor olyan számot hazudhatnak az aláírásokról, amilyet csak akarnak.

Úgy gondolom, hogy a Szőke Nő igazat is mondott, meg nem is. Egy-két embert mindig lehet találni, aki aláír, és így valójában a következő választásokig fog tartani ez a (látszat)aláírás, vagy legalább is addig, amíg a Fidesz goebbelsei propaganda-értéket látnak az akcióban.

És igen! Március 16-án (tehát amikor még nem volt hivatalos az aláírásgyűjtés) a két asztalkán (mert akkor még csak kettő volt) csak az aláírásgyűjtő ívek és néhány golyóstoll volt kirakva. Április 6-án már egy-egy tálkában színes celofánokba csomagolt cukorka is volt a papírok és tollak mellett.

Isten tudja miért, de nekem a cukros bácsikról szóló történetek jutottak eszembe.

  • Phoenix blogja
  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Nem kötnék beléd

bors, 2013, április 12 - 22:57

csak elmondom a véleményem

Elvakít téged nem más, mint az irigység.

Ha józanul néznéd, akkor
1 - az jó dolog, hogy a rezsiket csökkenti (ez akár lehetne/lehetett volna kommunista követelés is)
2 - aztán az is jó dolog, hogy legalább próbálnak figyelni az emberek véleményére. Nem hangulatjelentésekből tájékozódnak, hanem mondjuk kérdéseket tesznek fel nekik azaz levelezgetnek velük vagy piacokon találkozgatnak velük.. ez mind-mind demokratikus játék lenne.

Ha nagyon akarom, akkor csak egy baj van.
Az, hogy a cukorra, a hoszteszekre, a dzsekikre, stb.. költött pénzt úgy lopták össze. Méghozzá közpénzekből lopják össze.

Azt javaslom a Fideszen ügyesebb fogást kéne keresni. (amúgy lenne mit: hajléktalanok ügye, lakbérügyek, szocpol ügyek, oktatási ügyek, munkatörvényének változásai, közmunka!, stb..stb.. sorolni sem tudom hirtelen annyira sok olyan lenne, ahol nem az irigység hanem az embereken való segítés jutna eszembe.. )

Ha meg az ellenfél csinál jót - légy úr! - dicsérd meg, ismerd el.
A te személyes értéked nő vagy csökken ilyenkor.. (de ugye pontosan ezt dumálom neked már évek óta.. hogy pontosan te hoztad a nyakunkra a Viktort :)) )

Ugye milyen jó mikor valaki blogol -pl Thürmer- aztám megkapja a magáét?
Pedig én most még nem is bántani akartalak (mondjuk a Netuddkis nikedért meg is illetnéd de inkább azt is elröhögöm ;))

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Hát az lehet,hogy vannak

vitorla123, 2013, április 15 - 11:34

cukros bácsik nénik,kinek mennyi a vércukor szintje. Ferge Zsuzsa műsorát néztem az este:szóba került,hogy ma van e értelmiség. És bizony nagyon leng a léc. Ferge állította,hogy csak van,mert ő is itt van,meg a Juszt is,meg van még ATV. is. Trockij is szóba került a "Mi a teendő!" kapcsán.Hiszen előre látta a hatalom korlátlan koncentrációját.E szerint világos,hogy egy ipari társadalmat nem lehet demokratikusan irányítani,mert mindenhez paraméter tartozik.Ez le van írva és azt kell tenni.Nincs idő arra,hogy valakik gyűlésen erről szavazzanak.Illetve lehet,de az anyagi kár beláthatatlan lehet. Következés képen munkásosztály sincs. Hiszen nincs szükség a szakértelemre sem.Érdekes,hogy nem szidta a Kádárt és a kommunistákat,bár korábban ez divat volt. Fontos volt az a mondata ,hogy 4 millió kaszára,kapára kellene,hogy kapjon,de a magyar falusi szegénység erre is alkalmatlan. Meg hogy a TSZ-et nem kellett volna szétverni.
Összességében Bogár László jóslatának áll a zászló,4 millió magyar szegényt így,vagy úgy meg kell semmisíteni.Ezt lehet gázkamrával,vagy szépen csendesen kormányzati intézkedésekkel. Az egészben az a szomorú,hogy ez a négymillió magyar nemzeti felbuzdulásában ezt támogatja. Mint például kedvencünk Tamás aki egy pusztává tett nagy Magyarországról álmodik.Lakosság nélkül.Tényleg értelmiség valóban létezik ebben az országban? Szerintem ők voltak az elsők,akik svéd állampolgárok lettek.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kapcsolódó cimkék:

  • Tárki: az MSZP támogatottsága nőtt, az Együtt 2014 mozgalomé csökkent
  • Neked hány állampapírod van?
  • Jönnek az óriásbirtokok
  • Eltemetett demokrácia – Vörös Imre volt alkotmánybíró szerint államcsíny történt
  • Az 50 és 100% Fidesz-tandíj és röghöz kötés világában emlékezzünk!

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.