Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Bűnbánó
    • Comrade
    • Deák András
    • Mobilpista
    • plaly
    • Somi Judit
    • Szilmester
    • tkaroly
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Horthy-korszak + Horthy-kultusz
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
    • Házirend
    • Le a fasisztázással, le a nácizással!
  • Kapcsolat
Címlap Blogok bors blogja

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..


A kapitalizmus áldozatai


Kik kommunisták?


Feltétel nélküli ALAPJÖVEDELMET!


Hajrá kísértet!


  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Kommunista Hírlevél

Nagyon ritkán küldünk, és csak valóban érdekes dolgokat. Bármikor le lehet róla íratkozni.


Rendszerváltásról


Idézetek

Proletárforradalom

"A proletariátusnak... félre kell söpörnie az addig az ő elnyomására alkalmazott gépezetet, másrészt azonban biztosítania kell magát a saját képviselőivel és hivatalnokaival szemben."

— Friedrich Engels

Olvasó

  • Az osztályharc meghaladásának kora
  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

MEBAL.hu

  • indokolatlan nácizás
  • első ediktum
  • kapitalizmus=holokauszt?
  • kettős mérce
  • magyarozás
  • demokrata?
  • persze hogy balos!
  • Get out álbaloldal
  • Szeretnétek békét kötni?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Krausz Tamás és a szemet-szemért elv emberhez méltó-e? (csak erős idegzetűeknek!)

bors, 2013, november 20 - 10:00
  • Krausz Tamás
  • MEBAL
  • neofiták
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Időről-időre visszatérő téma, hogy 44-45 környékén a szovjet csapatok hány nőt is becstelenítettek meg. Persze ez a fajta kommunikáció érthető a szélsőjobboldal részéről, hisz valamivel csak el kell takarniuk -azaz el kell feledtetniük- azt a számukra roppant kellemetlen tényt, hogy a szovjetek akkor éppen egy nyilas kormányt kergettek el innét.
Nade emberhez méltó viselkedés-e az, amikor pontosan erre a szélsőjobbos propagandára a MEBAL vezetői -élükön Krausz Tamással- úgy gondolnak reflektálni, hogy ők meg azt sorolgatják fel, hogy pár évvel korábban a Szovjetuniót megszálló magyar csapatok miket is követtek el?
Azaz lehet-e egy gyalázat elfogadható, indokolható, vagy akár egy másikhoz mérhető?
Így felteszem azt a naiv kérdést, talán nem kéne-e minden ocsmány cselekedetet elítélni? Független attól, hogy azt éppen kik és miért is követték el.

Krausz Tamás az MSZP-ből érkezik. Krausz pár éve még Gyurcsánynak táncolt, majd egy hirtelen fordulat után egyből a MEBAL élén landol. Azaz Krausz Tamás egy valós(!) baloldalon un. „újhitű”.

Újhitűeknél nem rendhagyó, hogy hitük mellett tanúságot tesznek. Ám amikor ezt a tanúságot túllihegik szoktuk őket a nem is kicsit lebecsmérlő „neofita” jelzővel illetni.
Van sok ilyen „neofita” alak a szélsőjobbon is. Olyanok akik a 80-as években még a pártállam kegyeltjei voltak, ám mostanra meg a jobbszél vagy éppen a szélsőjobb szószólóivá váltak. Hogy másokat ne említsek Kerényi Imre, vagy Szaniszló Ferenc szép példák erre. Ők itt az oldal felső menüjében is megtalálhatóak.
Aztán az, hogy a jobboldalnak kellenek ilyen túllihegős neofita alakok, az legyen az ő dolguk!

Nade kérdem én: Muszáj ezt a baloldalon is?
Azaz hogy a fenében alakulhat ki pölö az, hogy Krausz újhitű ezzel az egészen ocsmány túllihegésével amit fenn is említek embereket szolgálhat ki?
Hát mára már a baloldal is ennyire elállatiasodott?

Hisz Krausz rendre végighaknizza az ATV-t, de ti még imádjátok is nézni!
Hát mit imádtok?
Azt, hogy „bezzeg azok a szemét magyarok is anno a SZU megszállása során miket tettek”???
Hát valóban lehet erre élvezni?
Nektek valóba erre van igényetek?

Jah értem a szakmaiság!
Az, hogy Krausz Tamás komoly történész és ő csak a munkáját végzi.
Hát hogy a fenében lehet valaki akkor szakmai, mikor éppen egy aktuális tömegigényt szolgál ki? Méghozzá a ti tömegigényeteket.

Már bocsánat, de én ezt a fajta viselkedést, mikor valaki az aktuális piaci nyomásnak megfelelően termeli ki a „nagyon komoly tudományos kutatásait”, csak politikai prostituáltak hívnám.

Jah értem, ha nincsen más ebben a nagy jobbos elnyomatásban, akkor már a kurvák is jöhetnek..
És ti még büszkék is vagytok rá, hogy kurvákhoz jártok..

Ti pontosan úgy vagytok Krauszra is büszkék, mint ahogyan Kerényire vagy Szaniszlóra is büszkék a szélsőjobbon.

És még csodálkoztok, hogy így viselkedve nincsen ebben az országban érdemi baloldal.
Hát persze, hisz ez -amit ti adtok elő- mitől is különbözne a jobboldaltól?

Hisz ugyanúgy neofitákat futtatok, ugyanúgy gyűlöletet keltetek, sőt ugyanúgy árkokat is ástok – hát mitől is lennétek ti mások?

  • bors blogja
  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Válasz a vitaindító hozzászólásra

Tamás, 2013, november 20 - 14:08

Valóban, az nem mentség egy gaztettre, hogy "bezzeg mások is így meg úgy".
Egyrészt mert adott esetben nem a másokról van szó, másrészt meg minden gaztett egyedi.
Ha meg ez a Krausz történész és muszáj neki ezt a "ki mit csinált kivel előbb" eszmefuttatást űznie, akkor gondoljon arra, hogy az oroszok meg már 1849-ben is bejöttek, kegyetlenül leverve szabadságharcunkat.

"44-45 környékén a szovjet csapatok hány nőt is becstelenítettek meg."

Meg hány férfit hurcoltak el, meg hány km2-t csatoltak el tőlünk. Krausz úrnak milyen forrásai vannak arra, hogy a háborúban a magyar Honvédség mennyi szovjetet hurcolt el és mennyi területet csatoltunk el a Szovjetuniótól?

Üdv: Tamás

  • válasz

Hát semmit!

vitorla123, 2013, november 20 - 14:53

Mert rendesen ahogy szokták elvertek minket mint jég a határt!Tetszettek volna meggondolni,hogy önként dalolva megyünk ruszkit irtani és gyalázni. Ja nem,hát ez a vége.Egyébként Sztálin nem hagyta szétdarabolni Magyarországot! Meg tehette volna.Kérték őt erre. Szóval,"hogy is van ,a minek hívják?"Vagy akartok még egy kört?

  • válasz

Válasz "vitorla123, 2013, november 20 - 14:53"-ra

Tamás, 2013, november 20 - 17:01

"Tetszettek volna meggondolni,hogy önként dalolva megyünk ruszkit irtani és gyalázni."

Az volt az egyik jelmondat, hogy: "A magyar szabadság ára a szovjetnek pusztulása".
Volt ebben igazság? Ki szerette volna a magyar társadalomban a szovjetek győzelmét, és hogy átvonuljanak hazánkon, idehozva azt a rendszert, amit már 1919-ben megismertek Kun Béláék jóvoltából, vagy még rosszabbat?

Üdv: Tamás

  • válasz

A szovjetek sokkal tisztességesebbek,

Vendég, 2013, november 20 - 17:42

mert nem volt ilyen náci, tömeggyilkos jelszavuk. Ha lett volna ilyen, hogy "a szovjet szabadság ára a magyarok pusztulása", akkor ma magyarok nem léteznének. Ez az eszement nyilas Tamás mindig leleplezi magát.
Egyébként, ahol olyan ruszinok élnek, akik nem akarnak Magyarországhoz tartozni, az nem Magyarország. A Kárpátalján hamarabb éltek szlávok, mint magyarok. (És nem csak ott.)
Marci

  • válasz

Válasz "Vendég, 2013, november 20 - 17:42"-re

Tamás, 2013, november 20 - 17:54

Nana! Nem "szovjetek" hanem "szovjetnek", vagyis annak a rendszernek a pusztulása.

"ahol olyan ruszinok élnek, akik nem akarnak Magyarországhoz tartozni, az nem Magyarország."

És kik azok a ruszinok, akik nem akarnak Magyarországhoz tartozni?
És ahol olyan elszakított magyarok élnek, akik Magyarországhoz akarnak tartozni?

"A Kárpátalján hamarabb éltek szlávok, mint magyarok. (És nem csak ott.)"

És melyik országtól szakítottuk el Kárpátalját a magyar államalapításkor?

Üdv: Tamás

  • válasz

Válasz

Vendég, 2013, november 20 - 18:47

Nem a magyar államalapításkor, hanem jóval később és a Kievi Rusztól. Először is a szovjet rendszer pusztítása népírtással az a szovjetek pusztítása. Másodszor a szovjetek Magyarországra jobb életet hoztak, mint előtte és azóta van. Az a rendszer jobb volt, és semmiféle magyar érdek nem kapcsolható össze azzal, hogy a Szovjetunió népei hogyan kívánnak élni. Harmadszor: a horthysta megszállás és népirtás tükrében megalapozott volt a szovjet érdek a kapitalista rendszer felszámolására.
Kérdés inkább az, hogy van-e egyáltalán ruszin, aki Magyarországon akar élni.

Az elszakított magyarokról a magyar uralkodó osztálynak korábban kellett volna gondolkodnia akkor, amikor elnyomta a nemzetiségeket, amikor üzembiztos háborús vereségekbe vitte az országot.
Marci

  • válasz

Tamás!

vitorla123, 2013, november 21 - 06:07

Nem az a gondom,hogy szovjet ellenes vagy,meg zsidóellenes,nekem az a gondom,hogy magyar ellenes vagy!Mint ahogy magyarellenes volt Hothy és Szállasi is.Ahogy Marci írja üzembiztosan háborús vereséget generálsz most a XXI.század elején.Ott van Izrael példája.Zseniális vezetés ellenére nem lehet megmenteni.Katonailag nem lehet.Elkezdte rángatni a medve farkát,bajuszát.Mordult egyet és Amerika megint hazáig szaladt mint 56-ban az angolok,meg a franciák.És ha tetszik ha nem a Kádár kor aranykor volt a magyarság történetében.Ezt így értékeli a kocsma a kórterem népe. Még az orvosok is úgy vélekednek,hogy ezt a szart (a rendszerváltást) ingyen ettük meg. Tamás te szarevő vagy!

  • válasz

1849-ben ...

Phoenix, 2013, november 20 - 15:14

... Paskievics nagyherceg (akinek igazi célja a lengyel rebellisek megregulázása volt) igen lovagiasan viselkedett, és egyáltalán nem kegyetlenül verte le a magyar forradalmat, hanem a harcmezőn hadseregek összecsapása által. Nem véletlen, hogy Görgey előtte, és nem Haynau előtt tette le a fegyvert. Miután a magyar forradalom le volt verve, az nem jelentett többé veszélyes példát a lengyelek számára, ezért Paskievics azonnali hatállyal elhagyta Magyarországot (pedig ha kéri, Ferenc József bármekkora területet átengedett volna nekik), csupán a zsákmányolt zászlókat magával víve.

Amikor 1941-ben a Szovjetunió visszaadta a 48-as (Paskievics által trófeaként elvitt) zászlókat, akkor ezzel azt jelezte, hogy Magyarország ugyanúgy nem tartozik az orosz érdekszférába, mint 1849-ben (ne nyissunk ismét vitát arról, hogy a zászlókat Rákosiért cserében adták vissza, hiszen Rákosi akkor már 15 éve ült a szegedi Csillagban, és ha valóban az ő személye lett volna fontos, akkor jóval hamarabb kicserélik). E nagyon pozitív jelzést sárba taposva üzent hadat Magyarország a Szovjetuniónak, ezért Magyarország háborús szenvedéseiért a magyar felelősség letagadhatatlan (akkor is, ha elvbarátaiddal mindent megtesztek a letagadásért). Krausz Tamás és orosz történész kollégái nem számháborút folytatnak, hanem az ok-okozati összefüggéseket teszik a helyükre.

A Szovjetunió nem volt semmilyen formában részese a Bécsi döntéseknek, így ő azokat, és a hozzákapcsolódó önkényes magyar lépéseket (Kárpátalja okkupációja) soha nem ismerte el törvényesnek. Nekik a Csehszlovák állammal voltak Kárpátalját illetően területi vitáik. A Szovjetunió Magyarországtól (annak számára törvényes határain belül) egy négyzetcentit sem vett el. Nem győzöm ismételni a Horthy-rendszer egyik legelképesztőbb, legocsmányabb bűnét: amikor Kárpátalját okkupálták, akkor joggal hivatkoztak arra, hogy e terület lakosságának többsége magyarnak vallja magát. Miután az 1941-es KEOKH-akció, és az 1944-es deportálások a magukat magyarnak valló kárpátaljai lakosok nagy többségét a biztos pusztulásba küldték, 1945-ben a magyar okkupáció jogcíme már nem volt érvényes, és így a Szovjetuniónak, mint győztes hatalomnak semmiféle erkölcsi oka nem volt a magyar területi követelést a sajátja elébe helyezni (1945-ben Kárpátalja legnépesebb etnikai csoportja már az ukrán-russzin csoport volt).

Irredenta papagájkodásodra e tények ellenében nem vagyok kiváncsi.

  • válasz

Válasz "Phoenix, 2013, november 20 - 15:14"-re

Tamás, 2013, november 20 - 16:56

Az engem nem érdekel, hogy Paszkievics nagyherceg igazi célja mi volt, meg hogy mennyire viselkedett lovagiasan (hadd kérdezzem meg: és a közkatonái?), hanem hogy idejöttek, ellenünk harcoltak, és nekik köszönhetően sikerült vérbefojtani a magyar szabadságharcot az osztrákoknak.
Az I. világháborúban meg ismét ellenünk voltak.
Ha meg a szovjetek 1941-ben azt jelezték a zászlóvisszaadással, hogy nem tartanak minket az érdekszférájukba (hú, de kegyesek), akkor miért maradtak itt 1945 után?
És milyen alapon is tartott igényt a Szovjetunió a mi Kárpátaljánkra? Vagy akár Csehszlovákiával szemben?

"1945-ben Kárpátalja legnépesebb etnikai csoportja már az ukrán-russzin csoport volt"

És akkor mi van? Kárpátalja (te nyugodtan írd inkább Zakarpatszkaja Ukrajna-ként, legalább mindenkinek nyilvánvaló lesz a szovjetek iránti elfogultságod és magyargyűlöleted) történelmi, geopolitikai, stratégiai okokból is Magyarország része.
Ja és bezzeg arról sem írsz, hogy az etnikai fordulathoz jócskán hozzájárult a szovjet vezetés is a kárpátaljai magyar lakosság ezreinek elhurcolásával.

Üdv: Tamás

  • válasz

Zakarpatszkaja Oblaszty ...

Phoenix, 2013, november 20 - 18:19

... ha már itt tartunk.

Nem tudom, hogy hány ezer magyart hurcoltak el Kárpátaljáról a szovjetek.

De ha neked mindenáron számháború kell, akkor a KEOHK kb. 20 ezer magyart toloncolt ki, akikkel a németek Kámenyec-Podolszkijban végeztek, a magyar "endlösung" első szektorából (Kárpátalja) nagyjából 30-35 ezer magyart deportáltak, akiknek kevesebb, mint 10%-a élte túl a deportálást. Tehát legkevesebb 50 ezerrel "csökkente" a Horthy-rendszer Kárpátalja magát magyarnak valló lakosságát (és akkor még a frontra vittekről, és az ott pusztultakról nem is beszéltünk). Ez után nem vitás, hogy ki "járult hozzá jócskán az etnikai fordulathoz".

De egyáltalán, az hogy a szovjetek magyarokat deportáltak, az az ő saruk, viszont az, hogy a magyar irredentizmus előbb felhasználta a kárpátaljai asszimilált zsidóságot saját ideológiája alátámasztására, Kárpátalja magyar voltának igazolására, és utána tevékenyen közreműködött e magyarrá vált zsidók elpusztításában, az példátlan botrány, ami a magyar irredentizmust a legmocskosabb eszmék egyikévé minősíti.

  • válasz

Válasz "Phoenix, 2013, november 20 - 18:19"-re

Tamás, 2013, november 20 - 18:36

Próbálom tömören összefoglalni, hogy te is megértsd:
irredentizmus < > antiszemitizmus
(Szóban kifejezve: irredentizmus nem egyenlő az antiszemitizmussal.)
Nem a magyar irredentizmus, a hazafiság a mocskos, hanem Trianon és annak fenntartása, éltetése. (Jaj, lehet, hogy túl sokat írtam neked. Na mindegy, próbáld meg megérteni.)

Üdv: Tamás

  • válasz

Igazi hitszónoklat!

vitorla123, 2013, november 20 - 19:13

Próbálj meg tevékenységlistát készíteni. Ezt úgy kell,hogy megadod az első akkori eseményt,mondjuk Trianont és Szállasi akasztásával lezárod a sort.Ekkor előzmény-következmény,logikai feltétel alapján konkretizálod,hogy mi is történt és mikor.Ez egy gráfhoz vezet amiből láthatóak azok a kritikus események amiből a háború vesztés következett.Rájössz,hogy az Oroszok nem támadták meg Magyarországot,rá jössz,hogy a megszállás volt az egyetlen amivel biztosíthatta a győztes,hogy a magyar irredentizmus soha többé ne tudjon történelmi szerephez jutni.Amint ez megtörtént itt is hagytak minket mint Szent Pál az Oláhokat. Százszoros áron adják a gázt mint amikor "barátok" voltunk.És most hogy örültök,hogy meleg van a lakásba.Ja majd elfelejtettem Csop-nál csap is van.Tudod nyit meg zár.Ennyit a hazafiságról!

  • válasz

Válasz "vitorla123, 2013, november 20 - 19:13"-ra

Tamás, 2013, november 21 - 14:43

Ha az oroszok a magyar irredentizmus örökre való eltörlését és a trianoni gúnyhatárok maradását akarják Egész-Magyarország helyreállításának folyamata helyett, akkor ők az ellenségeink és még jobban érthető a magyar részvétel az ellenük indított német hadműveletben. De remélem, nem ezt akarják (valamelyik politikusuk nyilatkozta is pár éve, hogy ha rajta múlna, akkor visszaadná nekünk Kárpátalját, mert nekik úgyis van elég földjük).
Az egész irredentizmus-téma meg nem jött volna létre, ha a "tisztelt" Nyugat békénhagyja 1920-ban és 1947-ben 1000 éves határainkat. Akkor legfeljebb csak Marcikánk kapna agyvérzést az itteni nemzetiségeknek a magyarok általi "iszonyú elnyomásán" - mintha a szomszéd országokban olyan jó soruk volt és volna az elszakított magyarságnak, dehát neki valamiért nem ez a fontos, csak akkor ne csodálkozzon, ha én nem tartom őt magyarnak, legfeljebb egy közönséges hazaárulónak.
Phoenixkénk meg érdeklődjön a lengyeleknél (de legalábbis nézzen utána a világhálón), hogy voltak-e náluk szovjet csapatok, aztán puffogjon, hogy kinek mennyi a tudása etéren.

Üdv: Tamás

  • válasz

A lengyelekről

Phoenix, 2013, november 21 - 15:30

A Lengyel Népköztársaságban nem voltak szovjet csapatok. Voltak speciális tranzitutak az NDK-ba minimális szovjet helyörséggel.

Én éppen Leningrádból jöttem haza, amikor Jaruzelsky bevezette a szükségállapotot. A vonatunk éjszaka Belorusszián keresztül ment, nem messze a lengyel határtól. Egy pályaudvaron megállás nélkül mentünk keresztül - olyasmi volt, mint a Kelenföldi Pályaudvar. Az egész tele volt szállító kocsikkal, amiken tankok és páncélozott csapatszállítók voltak, irdatlan mennyiségben. Akkor akartak a szovjet csapatok (Csehszlovákiához hasonlóan) bevonulni, de végül is nem tették. '56-ban az első szovjet inváziónál (október 23-28) nem vonultak be Magyarországra szovjet csapatok, mert már itt voltak. A második inváziónál azért vonultak be, mert lecserélték azokat a csapatokat, amik már itt voltak. Ha Lengyelországban lettek volna szovjet csapatok, akkor nem akartak volna bevonulni.

  • válasz

A lényeg a magán tulajdon helyett

vitorla123, 2013, november 21 - 15:34

a közösségi tulajdonban van!Nem az országhatárokban.Az egy másik ,következő korszak témája.Valakinek írtam már,hogy a közösségi tulajdonra a család a jó példa.A család jóléte,egészsége a nemi szervek közös használatán és a közös vagyonon működésében alapszik. Mindenki azt kapja amire szüksége van a boldogsága beteljesüléséhez.A nagypapa enni inni kap,a papa,mama mikulástól-látásig dolgozhat ingyen,a gyerekek akár heten mert a munkaerőre szükség van munkában,közösségben nevelkednek.Mert pénzük nincs ezért keveset költenek kocsmára,keveset költenek flancolásra.Ez még a bányász dinasztiák korában is igy működik.Mentül népesebb egy család attól erősebb. Az egyenjogúság meg ilyesmi fel sem vetődik.Mindenkinek,minden nap dolga van a világban. Ez a kommunista társadalmi berendezkedés ,a harmonikus berendezkedés alapja. Fel sem merül,hogy a munkabér,a munkaerő ára. A bányaláda működését is azért vezették be,hogy a családok ,ha bajba kerülnek,a férjet elnyeli a föld,ne legyenek kiszolgáltatva senkinek.A marxizmus ezt az elosztási rendszert próbálta társadalmi méretekben megvalósítani."Haza csak ott van,ahol jog is van!"

  • válasz

Válasz "vitorla123, 2013, november 21 - 15:34"-re

Tamás, 2013, november 21 - 16:25

"A lényeg a magán tulajdon helyett a közösségi tulajdonban van!Nem az országhatárokban."

Magyarázd ezt a szomszédos megszállóknak! Ők miért nem adják akkor vissza legalább a még magyarlakta területeinket (Székelyföld+határmenti sávok)?
A magyar közösség miért nem tulajdonolhatja a jó délvidéki földet, Kárpátalja sóbányáit, Erdély fáit, stb. stb.?

Üdv: Tamás

  • válasz

Neked mondom,hogy ők is értsék!

vitorla123, 2013, november 21 - 17:19

A magán tulajdon mint társadalmi alap,itt az előbb Főnix már átkódolta kultúrnyelvre,de én szeretem az eredetit.Szóval a magántulajdon a "basszál egyedül!" szinonimája.Soha nincs meg minden ahhoz amit csinálsz,és mindig segítségre szorulsz.Mint most Uniós Támogatásra.Amit azonnal elvisznek tőled a kereskedők.A pénzszivattyúk. Ezért nincs hadsereg,rendőrség,határőrség. Nem tudják még az adó ellenőröket sem megfizetni.A magyar közösség azért nem tulajdonolhat semmit ,mert gyenge,mert harácsol.Ezért egyre szegényebb és gyengébb lesz Ezért elárvereznek mindenünket végül az ország ami ma a "mienk" a megszállóké lesz!A fasizmusok ezért nemzetellenes eszmék.Mind,kivétel nélkül.

  • válasz

Válasz "vitorla123, 2013, november 21 - 17:19"

Tamás, 2013, november 21 - 19:13

És mi a megszállók sikerének titka? Náluk nincs magántulajdon?

Üdv: Tamás

  • válasz

Az,hogy nagyon

vitorla123, 2013, november 21 - 19:41

sokan vannak! Nem szükséges a minőségi fölény biztosítása. Mint nálunk a Kádár idejében!Akkor volt harckocsim,hogy kiéljem a mániám!

  • válasz

Számtalanszor elismételték itt,

Vendég, 2013, november 20 - 19:18

de mgérteni képtelen vagy pedig egy ötéves is megértené:
irredentizmus =/ hazafiság (megjegyzés a nem egyenlő jele egy áthúzott egyenlőségjel)
Szóban kifejezve: az irredentizmus nem egyenlő hazafiassággal.
Az irredentizmus magyarok százezreinek halálát, az ország és Budapest lerombolását okozta.
Marci

  • válasz

Válasz "Vendég, 2013, november 20 - 19:18"-ra

Tamás, 2013, november 21 - 19:11

"Az irredentizmus magyarok százezreinek halálát, az ország és Budapest lerombolását okozta."

Akkor reklamálj az Antant és Kisantant országoknál, tudniillik ha nincs Trianon, akkor nincs irredentizmus sem.
És ne gyere nekem a szegény elnyomott nemzetiségeinkről szóló unalmas mantráddal, mert sokkal jobban éltek itt a nemzetiségek, mint Trianon óta az elszakított magyarok, akiknek sorsa, helyzete úgy látszik hidegen hagy téged, bezzeg a szeeeeeegény románok, szlovákok, szerbek...

Üdv: Tamás

  • válasz

Megkérdezte

Vendég, 2013, november 21 - 21:10

valaha valaki is a nemzetiségeket (itt és ott), hogy mit akarnak ok maguk - Trianon elott és utan?

  • válasz

Válasz "Vendég, 2013, november 21 - 21:10"-re

Tamás, 2013, november 22 - 18:43

"Megkérdezte valaha valaki is a nemzetiségeket (itt és ott), hogy mit akarnak ok maguk - Trianon elott és utan?"

Hát ez az! Éppen ebben is kitűnik Trianon aljas és mocskos mivolta, hogy előzőleg milyen mézes-mázosan hangoztatták a wilsoni-elveket, aztán a szomszédaink ellenünk indított rablóháborúját szentesítő diktátum lett belőle!
Dehát végülis sosem késő, úgyhogy nem ártana egy, a teljes Kárpát-Medencére kiterjedő közvéleménykutatást és népszavazást végezni, hogy kik hova szeretnének tartozni, beleértve természetesen a magyarságot is.
No, lesz-e ilyen népszavazás? Kinek van félnivalója tőle? Mert lefogadom, hogy nem a magyarságnak.

Üdv: Tamás

  • válasz

Neked Wurlitzer Papagájovics ...

Phoenix, 2013, november 22 - 19:55

... az irredentizmus a józan eszed utolsó szikráját is elvette.

Ha rendeznének egy ilyen post-Trianon népszavazást, akkor azt nem úgy rendeznék, hogy mindenkitől megkérdeznék - "Te hova akarsz tartozni" -, és aki Magyarországra szavazna, annak a házát, lakását magyar felségterületté nyilvánítanák.

Hanem mondjuk az "elszakított" területeken írnának ki népszavazást olyan kérdéssel: "Akarja-e ön, hogy a Trianonban elcsatolt Szlovákiát (Kárpátalját, Erdélyt, Vajdaságot, Horvátországot, Burgerlandot) visszacsatolják Magyarországhoz?" És erre a dolgok természeténél fogva mindenütt a "nem" lenne a nyerő. Egyszerűen a magyarok aránya miatt. Arról meg ne is álmodj, hogy a népszavazás területét a magyar többségű területekre korlátoznák - éppen miattatok, irredenták miatt, hiszen ti ordibáljátok, hogy "Mindent vissza!". Erre lenne a válasz: "Ahogyan parancsolni tetszenek!"184

  • válasz

Válasz "Phoenix, 2013, november 22 - 19:55"-re

Tamás, 2013, november 22 - 20:12

Miért, kiktől függ, kik írnák ki és korlátoznák ezen népszavazást?
De jól van, ha nem megy így, akkor a magyarságnak elő kell állnia egy kész tervezettel és azt az ENSZ elé terjeszteni, hogy ennyit és ennyit kérünk vissza, vagyis a még magyar többségű területeket, azaz nagyjából az 1941-es határállapotokat (amit ráadásul jórészt szerződések - bécsi - juttattak vissza!).
Ha tőlünk népszavazás nélkül vették el, akkor miért kell a szomszédos kirablóink jóindulatát lesni, hogy ugyan tessék már megengedni legalább egy népszavazást?

Üdv: Tamás

  • válasz

Nem kell ...

Phoenix, 2013, november 22 - 20:25

... Te hablatyoltál népszavazásról. Én csak rámutattam annak előre borítékolható eredményére.

"Miért, kiktől függ, kik írnák ki és korlátoznák ezen népszavazást?"

Tekintettel arra, hogy mostanában sem Szlovákia, sem Ukrajna, sem Románia, sem Szerbia, sem Horvátország, sem Ausztria nem vesztett el Magyarország ellen háborút, ezért ezek az országok saját területükről csak ők maguk írhatnának ki népszavazást.

Tudom, hogy képtelen vagy rá megérteni, de mégis csak tudomásul kéne venned már egyszer, hogy a Bécsi döntések még annyira sem voltak szerződések, mint a Trianoni békeszerződés, az érintett országok nem írták alá, akik aláírták, azok a Nürnbergi Nemzetközi Katonai Törvényszék állásfoglalása szerint háborús bűnösök voltak, ezért ezeket a döntéseket az ENSZ semmissé nyilvánította.

  • válasz

Válasz "Phoenix, 2013, november 22 - 20:25"-re

Tamás, 2013, november 22 - 20:37

Node itt vagyunk az EU-ban, amin belül "nincsenek határok". Következésképpen nem hivatkozhatnak a saját területükre ezen országok, mert nem tudni, mettől-meddig tartanak, így a magyar politikai, gazdasági, stb. fennhatóság igenis kiterjedhet a Kárpát-Medence magyarlakta területeire.
Ez ellen neked és a hozzád hasonló - hogy is mondják ezt? - "európéer" vagy milyen embereknek semmi kifogásuk nem lehet, ugyebár?

Üdv: Tamás

  • válasz

Neked Tamás ...

Phoenix, 2013, november 22 - 20:55

... vissza kellene iratkoznod az általános iskolába!

"itt vagyunk az EU-ban, amin belül "nincsenek határok""

Ezt honnan a frászból veszed? Az EU csak nevében Unió, valójában egy igen laza Föderáció (sürgőssen nézz utána - mondjuk a Wikiben, erre még az is jó -, hogy mi a kettő között a különbség). Ebben a Föderációban szuverén államok vannak, amelyek között vámhatárok nincsenek és a Schengeni Egyezményhez csatlakozott EU-országok között nincs útlevél-ellenőrzés az amúgy egyébként létező államhatárokon.

Mindazonáltal a felsorolt államok közül Szerbia és Ukrajna nem tagja az EU-nak, Románia és Horvátország nem csatlakoztak a Schengeni Egyezményhez. A többi, mint mondani szokás, "stimmel".

  • válasz

Pedig milyen jó lenne! Én

SZN, 2013, november 22 - 20:20

Pedig milyen jó lenne!

Én pl. családostul Ausztriához szeretnék csatlakozni.

A kerti fáskamrát meghagyom Magyarországnak.

A nyaralóm pedig legyen kubai felségterület! Rum, mulatt lányok, napfény... Vagy az nem jön magától?

Kérem Tamás állásfoglalását!

  • válasz

Válasz "SZN, 2013, november 22 - 20:20"-ra

Tamás, 2013, november 22 - 20:30

Az az állásfoglalásom, hogy menjél nyugodtan oda, ahová akarsz. Családostul is. Mi akadályoz meg benne? Tudtommal szabad a költözés az EU-ban, de még a világban is.
Ja, hogy te Magyarország határait is módosítani akarod ezzel a kárára, kisebbedésére? Ahhoz viszont már nekem is lesz egy-két szavam, mint magyar állampolgárnak.
Ja, és még azt szeretném kérdezni, hogy miért nem inkább Észak-Koreába vagy más kommunista maradványországba akarsz költözni? Csak elvben vagy kommunista és a gyakorlatban mégis inkább a kapitalizmus gyümölcseit élveznéd?

Üdv: Tamás

  • válasz

Igen, irredentizmus < > antiszemitizmus - elméletileg.

Phoenix, 2013, november 20 - 19:26

Csak éppen a magyar irredentizmus minden jelentősebb képviselője egyben dühödt antiszemita is volt. Ha agyonütötték volna az összes antiszemitát, irredenta sem maradt volna egy sem.

A kárpátaljai botrány pedig abban áll, hogy az akkori magyar állam, mint irredenta kihasználta a teljesen magyarrá asszimilálódott kárpátaljai zsidóságot irredenta törekvései etnikai igazolására, majd, mint antiszemita tevékenyen részt vett a kiirtásukban. Nem az irredenták csinálták az egyik dolgot, és az antiszemiták a másikat, hanem ugyanaz a banda. Élükön vitéz nagybányai Horthy Miklóssal, az osztrák viceadmirálissal.

Én nagyon jól értelek.

  • válasz

Hogy téged mi érdekel,

Vendég, 2013, november 20 - 18:30

az teljesen érdektelen.
Azért maradtak itt 1945 után, mert megtámadtuk a Szovjetuniót, ott népirtást végeztünk. Ennek a megismétlésének megakadályozására maradtak itt. Az már csak hab a tortán, hogy a magyar nép jobban élt akkor, amikor itt voltak, mint most.
Az, hogy a 1848-49-es eseményekről is primitív véleményed van, az egyáltalán meglepő. A független Magyarországot Európában senki nem támogatta. Az angol vélemény az volt, hogy "öljék meg minél gyorsabban, mert különben meghasad a szívünk". Mint mindig, akkor sem számoltak a realitásokkal.
És milyen alapon tartott Magyarország igényt a ruszinok lakta Kárpátaljára? A kárpátalján már a magyaroknak a Kárpát-medencébe való betelepülése előtt is szlávok éltek.
Valamilyen agybaj kínoz? 1945 előtt hogyan járult hozzá a szovjet vezetés az etnikai fordulathoz, hiszen előtte Cseszko-szovenszko-ruszinszko volt, majd magyar megszállás következett.
Hogy ki az elfogult, ha-ha, arra te vagy egy szélsőséges példány. Azután milyen GEOPOLITIKAI okból is Magyarország része. Hiszen a Föld bolygónak nincs sem kis sem nagyhatalma, amelyik vitatna Kárpátalja helyzetét.
Jaj, szegény fejemnek, a nyilasokról elfelejtkeztem.

  • válasz

Válasz "Vendég, 2013, november 20 - 18:30"-ra

Tamás, 2013, november 20 - 18:41

"Azért maradtak itt 1945 után, mert megtámadtuk a Szovjetuniót, ott népirtást végeztünk."

És a többi Közép-európai ország? Azok is megtámadták a Szovjetuniót? Lengyelek, csehek, stb.?

"A kárpátalján már a magyaroknak a Kárpát-medencébe való betelepülése előtt is szlávok éltek."

Megkérdezem ismét:
melyik országtól szakítottuk el Kárpátalját a magyar államalapításkor?
Amúgy meg ha kitudódna, hogy egyenest az atyaúristen pottyintotta ide a szlávokat az idők kezdetén, akkor sem lenne számomra elfogadható a magyarnyomorító trianoni rablódiktátum.

Üdv: Tamás

  • válasz

Kik is azok a

Vendég, 2013, november 20 - 19:10

többi európai ország? Te minden mondatod csak tudatlanságodat és elfogultságodat bizonyítod. A lengyelek a szovjetektől a 20-as években nagy ukrán és beloruszok által lakott területeket szakítottak el. Románia, Szlovákia részt vettek a Szovjetunió elleni háborúban. Egyébként Csehszlovákiában 1968-ig nem voltak szovjet csapatok. A németekről ne is beszéljünk.

Tudod, hogy számodra mi elfogadható, az a te szociális problémád. A nemzetiségeknek pedig a szlovákokat, horvátokat, románokat stb. nyomorító feudális-magyar uralom.
Marci

  • válasz

Te egyre elképesztőbb vagy!

Phoenix, 2013, november 20 - 19:16

Lengyelországban, Romániában, Bulgáriában (hogy Jugoszláviáról és Albániáról már ne is beszéljünk) nem voltak szovjet csapatok. Az NDK-ban pontosan annyira voltak szovjet csapatok, mint amennyire az NSZK-ban amerikai, brit és francia csapatok voltak (tudod Németország robbantotta ki a II. világháborút, és elvesztette). Magyarországon viszont annyira voltak szovjet csapatok, mint Törökországban, Görögországban és Olaszországban amerikaiak.

Csehszlovákia egy külön történet. Ott sem voltak szovjet csapatok egészen 1968 augusztusáig. Akkor egy nagyon hibás döntés következtében bevonultak. Akárcsak az amcsik Vietnamba, Dominikába és az isten tudja, még hova mindenhova.

Neked igazándiból fingod nincs a történelemről.

  • válasz

Ha te úgy kezdesz

Vendég, 2013, november 30 - 22:04

egy gondolatot, hogy "az engem nem érdekel...", akkor ne csodálkozz, ha mások is figyelmen kívül hagyják a te mondandódat.

  • válasz

Kossuthnak a New York Timesben 1855-ben megjelent cikkéből

Vendég, 2013, november 20 - 20:22

"… Consistently with this character of his half centenarian policy, and scorning to usurp a reputation undeserved and unliked, Lord Palmerston condescended to set public opinion right about his liberalism, by declaring publicly, in the House of Commons, on Monday last: that

"The Governement of Great Britain would consider it great misfortune to Europe, if Hungary were separated from the Austrian Empire"

Azaz magyarul, az angol külpolitikát fél évszázadig irányító Lord Palmerston kijelenti az angol parlamentben:

"Nagy:Britannia kormánya Európa számára nagy szerencsétlenségnek tartaná, ha Magyarország kiválna az Osztrák Birodalomból."

  • válasz

""The Governement of Great

Tamás, 2013, november 21 - 19:04

""The Governement of Great Britain would consider it great misfortune to Europe, if Hungary were separated from the Austrian Empire"
Azaz magyarul, az angol külpolitikát fél évszázadig irányító Lord Palmerston kijelenti az angol parlamentben:
"Nagy:Britannia kormánya Európa számára nagy szerencsétlenségnek tartaná, ha Magyarország kiválna az Osztrák Birodalomból.""

FUCK BRITAIN!
Remélem Skócia kiválik belőlük, Észak-Írország visszakerül az írekhez és ezek a szarkeverő angolok is megtudják, milyen érzés nekünk Trianon!

Üdv: Tamás

  • válasz

Nem árt az, ha valaki olvasni is tud,

Vendég, 2013, november 20 - 18:04

nem csak írni. Krausz Tamás a "Magyar megszálló csapatok a Szovjetunióban" című könyvhöz írt előszavában - többek között - ezt írja:
"…Mindennek tükrében hangsúlyozzuk, hogy a Vörös Hadsereg magyarországi szerepéről is teljes és tárgyilagos, dokumentumokra épűlő képet kell felrajzolnunk, beleértve természetesen az elkövetett bűncselekményeket is. Jelen könyvünk e feladat előfeltételeként is szolgálhat." 40. oldal.
A nyilas papagájok számára: A horthysta ország-romboló bitangok által elkövetett bűncselekmények tükréről van szó.

  • válasz

Pliiiz ebben is keresd ezt ki

bors, 2013, november 20 - 20:29

mivelhogy ez(!) a valóságos sóműsor (=a ti tömegigényetek kiszolgálása) és nem egy 40-ik oldalon eldugott félmondat..

Pedig szóbakerül a téma! A riporter szóbahozza a Vörös Hadsereg magyarországi szerepét. Tehát NEM a riporter a hibás, de figyeljétek csak Krauszt miként is ragadja vissza a szót az ő nagy dicsőségéhez (lásd 17-ik perc környéke)

Na és most te jössz, mosdassad csak tovább. Hisz látom igényed is van a neofiták bűzös lehelletére..

Hát lássuk:
Mit tettek valójában a magyarok a Donnál? - megdöbbentő fordulat

  • válasz

Faszfej Bors!

Vendég, 2013, november 22 - 11:28

Már rég kiismertünk téged. Féligazságok és félhazugságok, elterelés, manipulációs kísérletek, mellébeszélés, rágalmazás, elferdítés - ezek a te módszereid. (És lehet, hogy el is hiszed, hogy te okos vagy.) Lelkileg beteg, erkölcsileg nulla ember vagy.

  • válasz

Te pont a valóságtól szarsz be!

bors, 2013, november 24 - 13:38

Hol van itt mellébeszélés, elferdítés?

Kereken leírom neked, hogy Krausz Tamás ugyanolyan mint Szaniszló Ferenc. Egy neofita kurva.
Te meg ehhez a kurvához jársz üríteni. Mert lelkileg már ennyire csóró vagy..

Ez mellébeszélés?
Dugd csak a homokba a fejed, maradj csak állat az a jó neked

  • válasz

Bors

Vendég, 2013, november 24 - 23:34

ugyanolyan mint Szaniszló Ferenc. Neofita kurva.

  • válasz

Így igaz,

Vendég, 2013, november 30 - 22:02

továbbá FF és HA. (ld. fentebb.)

  • válasz

Barom,

Vendég, 2013, november 21 - 21:13

barom,barom,barom,barom,barom,barom,barom,barom,

  • válasz

Szimplán egy szerencsétlen

ksengak125, 2013, november 22 - 21:07

Szimplán egy szerencsétlen ,beteg ember, akit csak sajnálni tudok.ksengak

  • válasz

Köszönöm a részvétet

bors, 2013, november 24 - 13:41

de momentán arról szól a történet, hogy neked, a te szerencsétlen lelkednek van szüksége kurvákra - azaz sérült vagy

  • válasz

Bors története

Vendég, 2013, november 24 - 23:32

szerencsétlen lelkéről szó. Az ügynökéről.

  • válasz

Meg

Vendég, 2013, december 2 - 23:14

az ügynöki húgyagyáról.

  • válasz

Elsősorban Tamásnak-de mások számára is írom...

deakandras, 2013, november 24 - 00:32

Ha már a cári intervenció szóba jött-nekem szemet az szúrt,hogy míg Oroszország vette a fáradságot és megkövette hazánkat 1956-ért és 1849-ért is,addig mondjuk október 6.-án vagy március 15.-én egyetlen egyszer se fordult még elő,hogy Ausztria részérõl legalább egy munkásmozgalmi harcos (!)kijött volna és bocsánatot kért volna.De még Horvátország se számolt el velünk Jellasics kapcsán.És akárhogy is baloldali vagyok,ez engem rohadtul zavar.Ahogy az is,ahogy a britek viselkedtek. Ellenben Trianon 80 százalékban az úrhatnám hozzáállásnak,illetve Ferenc Józsefnek köszönhető,tudniillik Kossuth esetében talán a háborúba se mentünk volna bele. A felsèges császár se 18 éves korában,se 1914-ben nem volt másmilyen ember.Mindkét alkalommal belevitte hazánkat a háborúba.

  • válasz

Válasz "deakandras, 2013, november 24 - 00:32"-re

Tamás, 2013, november 24 - 10:13

Alapvetően egyetértek veled.
Egyedül a "Trianon 80 százalékban az úrhatnám hozzáállásnak (...) köszönhető" mondattal kapcsolatban vannak kérdéseim:
- a környező (megszálló) országok talán kevésbé voltak úrhatnám rendszerűek?
- a hozzáállásunk helyett nem inkább annak köszönhető Trianon, hogy a gyengeségünket kihasználva szomszédaink vérszemet kaptak a területrabláshoz?
- mennyire nem úrhatnámnak kellett volna lennie a magyar rendszernek, hogy ne támadjanak ránk szomszédaink?

Üdv: Tamás

  • válasz

Az biztos,hogy a szomszéd

deakandras, 2013, november 24 - 10:26

Az biztos,hogy a szomszéd államok se voltak különbek a deákné vásznánál.Valamennyien az Elbától keletre fekvő országok voltak,amelyekben a polgárság hiányzott,az uralkodó osztályok azonban végig őrizték kiváltságaikat. Másrészt,ha Kossuth és nem Ferenc József marad hatalmon,a feudális maradványokat felszámolták volna,létrejön egy francia vagy angol típusú polgári állam és akkor talán történelmünk se így alakul.

  • válasz

A kocsma népét

vitorla123, 2013, november 24 - 10:46

mindez nem érdekli. Az érdekli,hogy a mindennapi sörét el tudja adni és ebből megtudjon élni és az,hogy a mindennapi sört megtudja venni.Orbán ezt ígérte.Azt ígérte,hogy titokban a Kádár rendszert hozza vissza a sörhasával. Az emberek szomjasak és idegesek.A kocsmák egy része bezárt,vagy csak szombaton vasárnaponként van nyitva.A lőtéri kutyát nem érdekli a moralizálás!A kisember élni akar. Itthon!

  • válasz

Hülye, barom náci Bors!

Vendég, 2013, november 24 - 09:25

Nem tudom, ez a náci honlap még működik? Nem veszitek észre, hogy a kommunizmus eszméinek a lejáratása folyik itt?

  • válasz

Igaz

bors, 2013, november 24 - 13:45

az a valós kommunista, aki ha a nők megerőszakolása kerül szóba, akkor rámutat arra, hogy ezt az erőszakot a nők meg is illették (hisz a férjeik is miket tettek pár évvel korábban)

Krausz Tamásnak -mint az ország elsőszámú kommunistájának- Lenin-rendet javaslok
Éljen mindenki úgy, hogy legyen hozzá méltó!

  • válasz

Még véletlenül sem Bors agymenésére válaszolva

Phoenix, 2013, november 24 - 15:00

Az (egyre jobban undorodó) Olvasónak.

Itt (nem ezen a mindinkább bűzlő kloákává váló portálon, hanem) Magyarországon most egy történelminek álcázott politikai vita folyik, ahol az egyik oldal (amely éppen a hatalom erőszakos megragadására és bebetonozására készül) újra akarja játszani az I. és a II. világháborút (a mohácsi csatát már lényegében megnyerte). Külpolitikailag ezt a Molotov-Ribbentrop paktum túlhangsúlyozásával, tartalmának meghamisításával teszi: mi magyarok voltaképpen a demokratikus oldalon vettünk részt a Sztálin-Hitler diktatúrák koalíciója ellen, csak amíg a nyugati demokráciák elsősorban Hitler ellen harcoltak, addig mi a bolsevik rém elleni harcot vállaltuk. A dolog nem túl eredeti - már jóval korábban kitalálta ezt az áruló Vlaszov tábornok, és az ukrán nacionalista Bendera. Belpolitikailag a magyar "történelmi uralkodó osztály", azaz a dzsentri csürhe (Tisza Istvántól Horthy Miklósig) rehabilitálása folyik, egyben Magyarország permanens áldozatként való bemutatása. Az I. világháború miniszterelnökének, az általa képviselt politikának semmi köze a háború kirobbantásához, a nemzetiségi problémák kiélezéséhez, ezért a meggyilkolt Tisza István tisztalelkű mártír, Trianon egy aljas, oktalan merénylet a "mennyország" Nagy-Magyarország ellen (ahonnan mintha nem is "tántorgott" volna ki több mint kétmillió állampolgár, nagyobb részt nemzetiségi). A II. világháború közel egymillió magyar áldozatához Horthy Miklósnak, Bethlen Istvánnak, Teleki Pálnak és a többi irredenta dzsentrinek semmi köze, azokért a felelősség a németeket és az oroszokat terheli (Hitler-Sztálin koalició!) - legfeljebb (bár ebben vita van a neo-dzsentri bandák között) a parnevű Szálasi vezette nyilas csőcselék okolható egy kissé, de hát ők lényegében Hitlert képviselték. Eközben - mivel az elpusztított magyarok fele a zsidótörvények (Horthy, Teleki törvényei) alapján lettek megbélyegezve és elpusztítva - egy svédcsavarral ebből indítanak új antiszemita kampányt és aki ez ellen felemeli a szavát, azt a Bors és Vitorla nézeteihez közelálló alakok lehazaárulózzák, egy lapra helyezik a gyilkosokkal, le zsidófasisztázzák. Ez a topic, és a belőle gerjesztett "vita" ennek egy mérhetetlenül primitív és ordenáré megnyilvánulása.

Ennyi. A továbbiakban kérek minden tisztességes szándékú hozzászólót, hogy ne essenek Bors csapdájába és ehhez a topichoz többet ne szóljanak hozzá. A két elmebeteg majd szépen eltársalognak egymással, időnként a harmadik monomániás papagáj is közbe-közbe rikácsol.

Váljék egészségükre!

  • válasz

Erkölcsileg vagy zavarban

bors, 2013, november 24 - 15:18

Ugyhogy a melléduma Vlaszovról nem segít, most még rajtad önmagad elött sem segít..

Merthogy pl nem az az ordenáré, hogy valaki vitát gerjeszt (mégha az primitiv is) hanem az az ordenáré (azaz izléstelen), ha valaki nem tud dönteni mi a helyes és mi a mocskos. Mi a finom és mi a nem finom.

Te még most is a haverodat azaz Krauszt igazolod, ezzel gyakorlatilag újra megbecsteleníted a magyar nőket.

Minderre én meg azt mondom, hogy aki ilyet tesz (vagy ilyen szart fogyaszt) mint te és a Krausz féle elvtársaid is, az egy beteg állat.

Hát osszad csak be magadnak, hogy te egy beteg állat vagy


Volt már lényegében ugyanez a téma korábban is, ám mikor pár napra lett szerkesztői jogod letörölted.

Akkor ugyanez a téma úgy nézett ki, hogy te a holokauszt áldozatokat mérted nem holokauszt áldozatokhoz, azt bizonygatva, hogy a te halottaid fontosak a többiek pedig le vannak szarva. (mintha egy országnak nem is lehetnének valós hősei, áldozatai, mártírjai, mert az mind nudli, csak a holokauszt az aduász és semmi más)

És még csodálkozol, hogy téged Vitola le zsidófasisztáz..

Ugyanaz a téma, ugyanaz a beteg állat reakciói (áldozatokkal matekoz, méricskél, hasonlítgat)- látod hiába is törlöd, azaz hiába is hamisítod a történelmet, mert újra és újra előjön.

Te, mint egy zsidó kommunista ilyen vagy. Pont ilyen.

Ennek az oldalnak pedig akkor legyen az a szerepe, hogy bemutat téged.

A pucér, meztelen valóságodban mutat be téged. Szép ez!

  • válasz

A nemi erőszakok száma nem

SZN, 2013, november 24 - 16:27

A nemi erőszakok száma nem ismert.

Anyámék falujában senkit, a környéken egy nőt erőszakoltak meg a helyi legendárium szerint. Apámék falujában sem tudott ilyen esetről senki. A közeli S.-ban viszont sok volt az erőszak és a fosztogatás. Bár ezekről csak a helyi szélsőjobboldaltól értesülhetünk. Egyik volt barátom szerint az ő nagyanyját is... Vagy igaz, vagy nem. Mindenesetre bármi elképzelhető.

A fosztogatásokról szinte mindenki beszámolt a rokonságban, főleg az élelmiszert vitték, de rá néhány hónapra vagonszám jött az életmentő szovjet burgonya.

Az elkövetőket megbüntették, ha elkapták.

Sztálin 1945 januárjában a legsúlyosabb büntetés terhe mellett minden nemi kapcsolatot megtiltott a megszállt területek lakossága és a katonák között.

Különleges alakulatok jöttek létre a polgári lakosság védelmében.

Az erőszak többnyire szórványos volt, s nem lehet a magyar hadsereg által elkövetett népirtáshoz hasonlítani.

B. kollégám apja zászlós volt, Ukrajnában szolgált. Évekkel később azt mondta: Ahhoz képest, hogy falvakat gyújtottunk fel a semmiért, olcsón megúsztuk. 10 éve, nem sokkal a halála előtt azt is elmondta, hogy milyen bölcs volt, amikor a fotóit elégette.

  • válasz

Ez az új baloldal - szemet szemért

bors, 2013, november 24 - 17:33

szerintem indulj a következő választásokon.

Lesz egy jobboldal és annak egy inverze. Akik ugyanazt(!) és ugyanúgy(!) mondják csak mások a hősök.

  • válasz

Nézd Bors, nyilvánvalóan

SZN, 2013, november 24 - 18:47

Nézd Bors, nyilvánvalóan nem írtam le ilyesmit.

A bosszú persze szerepet játszott az erőszakban.

Ez senkit sem ment fel semmi alól, de a történet első felének ismerete nélkül nincs értelme a másodiknak.

  • válasz

Akkor tiltsuk be a történelmet?

bors, 2013, november 24 - 18:55

merthogy sok ilyet tudok még.
Pl Srebrenica azt hiszik ma a világon szinte mindenhol, hogy azok a gaz Milosevicsék csak úgy minden előzmény nélkül gondoltak egyet és muzulmánokat írtottak. Persze, hisz Nasser Oricról nem is hallottak. (aki meg szerbeket írtott ugyanott, ezzel kiváltva Milosevicsék támadását)
És ezer meg ezer van ilyen még, ahol csak az egyik állítás hangzik el és már rá is pörögnek mint "gyöngytyúk a takonyra" vagy mint a MEBAL-osok a holokausztra.

Mind-mind arra jó, (vagyis arra használják, lásd tipusos példának Főnix testvért és Krausz Tamás testvért) hogy embereket uszítanak.

Mi a megoldás?
Betíltani a történelmet? (hogy egyik hülyének se legyen mivel uszítani)

De szerintem uszítani akkor is fognak.
Az ugynais a vérükben van. ("ha nem lenne zsidó ki kéne találni őket" náci logika)

Sza itt nem akar senki semmit sem érteni, SŐT!

Mint Főnix fenti példája is jól hozza, erkölcsi értékrendjük sincs.. (tehát gátlás sincs)

  • válasz

Helyesírás

Vendég, 2013, november 24 - 23:28

nélkül nincs helyes tartalom sem.

  • válasz

HA, azaz

Vendég, 2013, november 30 - 21:59

húgyagyú Bors. És FF is.

  • válasz

Mit tudsz te

Vendég, 2013, december 3 - 00:02

Srebrenicáról, te ostoba, műveletlen barom? Olvasni se tudsz! Bazmeg, valamit hallasz, aztán továbbadod, azt se úgy, persze. Testvéred neked a Vitorla! Még egyszer ilyen hozzászólás és közzéteszem a családfádat a 3 nyomorult gyerekeiddel együtt, de a pontos címedet is! És ráduszítok egy féltucat embert, aki végre jól pofánver - mást te nem értesz...

  • válasz

Hiába

vitorla123, 2013, december 3 - 11:33

születni tudni kell és ez neked nem jött össze!Tény az ember a testvérét nem választhatja meg:mellé b@szák!De az emberek többsége ennek ellenére imádja a testvéreit.Tudom te kivétel vagy!Még neved sincs!

  • válasz

Most variálunk,

Vendég, 2013, november 30 - 21:58

mert - ahogy a régi rómaiak is megmondták - a változatosság gyönyörködtet. Húgyagyú (HH) Bors.

  • válasz

Természetesen ismét hazudsz, mint a vízfolyás

Phoenix, 2013, november 24 - 16:55

Én kizárólag duplikációkat töröltem le (azóta sem teszi ezt egy szerkesztő sem, pedig kéne) és egy darab szélsőjobb blogot (ezt sem teszi senki, pedig kéne - valahogy a szélsőjobb portálokon nem nagyon látok antifasiszta, kommunista blogokat).

Ezzel szemben több helyen is olvasható a hazug rágalmaddal éppen ellentétes véleményem. Találomra egyet idemásolok (ahol mellesleg éppen Krausz Tamásra hivatkozom, akivel - ebben is - azonos véleményen vagyunk):

Ha jól emlékszem
Phoenix, 2011, július 19 - 22:34

Krausz Tamás fogalmazta meg, hogy az "endlösung", mint bűncselekmény egyedisége nem az áldozatok oldalán ragadható meg (a különböző népirtások áldozatai között nincs különbség), hanem a gyilkosok oldalán. Tágabb értelemben ez igaz az újvidéki mészárlásokra is. Az 1941-es "hideg napok" áldozatai sem több, sem kevesebb kegyeletet nem érdemelnek az 1944/45-ös bosszú áldozatainál. Ám - anélkül, hogy felmentenénk a bosszút az "igazságtalan" és "gyilkos" jelzők vádjai alól - különbséget kell tennünk a még friss "örök barátsági szerződést" megszegő megszállók hideg fejjel elkövetett tömeggyilkossága és a négy évig a hegyekbe szorított, ott embertelen körülmények között létező, közben otthoni szeretteiket elvesztő és ezért némiképp elállatiasodott partizánok állati bosszújától. Egy percig nem szabad felejteni, és még inkább tagadni a köztük levő egyértelmű ok-okozati viszonyt. Mert az nem úgy kezdődött, hogy a Pistike visszaütött. /hir/elsofokon-felmentettek-kepiro-sandort#comm...

Már fel sem szólítalak az alávaló hazudozás abbahagyására - reménytelen ...

  • válasz

Melléduma, melléduma, melléduma

bors, 2013, november 24 - 17:17

pedig hogy tudtam, ha kapsz egy ilyen lehetőséget (ahol ismét kifejtheted a holokauszt szövegedet) akkor rögvest meg fogod ragadni az alkalmat

Csakhogy senki sem mondta, hogy a holokauszt ne lenne bűn.

Hanem a bűn egy tágadd fogalmáról volt szó abban a topicban amit töröltél. Merthogy az nincsen meg.

A bűn tágadd fogalmában nincsennek felmetések (mert ha bűn akkor elítéljük) de te ott is bizony azt bizonygattad, hogy de igenis vannak felmentések. Merthogy a tied az egyedi és semmihez sem hasonlítható. Ezért kiváltságos. Ezért mondjuk olyan apróságokat akik nem is zsidók voltak de spec zsidókért vállaltak halált is leszarhatunk. Igen bizony te még a nagy méricskélésed közben idáig is eljutottál. Azokat vetted semmibe akik érted haltak. Azért haltak meg, hogy ilyen szarok mint te ma élhessenek.

És lásd most is ezt a felemtéses logikád alkalamzod. Ahol egy nőket erőszakoló csak azért kap felementést mert pár évvel korábban a férje mit tett.

Sza nem is kell nekem megkeresni semmit sem, mert pusztán ezzel a Krauszos reagálásoddal is engem igazolsz.
Biztosan nehéz lenne kimondani, hogy nőket erőszakolni bűn. Bűnöket összevetni szintén bűn. Mindebből következően Krausz pedig egy mocskos állat.

De ez nekem tök mindegy
Egyrész önmagadat minősíted, másrészt pedig eléred, hogy az ország leszarja a te nagy holokausztodat.

  • válasz

Felemtéses logikád neked van, nekem ilyen nincs!

Phoenix, 2013, november 24 - 17:53

Most az lenne a legjobb, ha leülnél és addig próbálkoznál a "felmentés" szó leírásával, amig hibátlanul nem sikerül ("felmetések", "felemtéses", "felementést"). Arra, hogy az igazat érd és ne hazudozz már fel sem szólítalak.

Bors hazudik:

"... de te ott is bizony azt bizonygattad, hogy de igenis vannak felmentések"

Valójában az igazság, hogy Phoenix (Krausz Tamással egyetértésben) ezt írta:

"... a különböző népirtások áldozatai között nincs különbség ..."

meg ezt:

"... anélkül, hogy felmentenénk a bosszút az "igazságtalan" és "gyilkos" jelzők vádjai alól ..." (ráadásul Phoenix le tudja hibátlanul írni, hogy "felmentenénk")

Persze Borsnak az fáj, hogy Phoenix leleplezi azokat, akiket ő álszent pofázásával menteni próbál, éppen azokat akik felróják (Bors lelkes egyetértésével), hogy hogy meri Krausz Tamás a magyar nők szovjetek általi megerőszakolásának az előzményeit bolygatni, mert éppen ők akarják a megerőszakolásokkal felmenteni az előzmény-bűnök elkövetőit. Krausz Tamás és Phoenix ki merik jelenteni, hogy az előzmények nélkül nem lettek volna erőszakolások, és így, miközben az erőszakolók természetesen felelősek az erőszakolásokért, addig nem felelősek az előzményekért, viszont az előzmény bűnök elkövetői nem csak az általuk közvetlenül elkövetett bűnökért felelősek, de közvetve az erőszakolásokért is. "Mert az nem úgy kezdődött, hogy a Pistike visszaütött."

Bors (és védencei - bizony, bizony - a magyar nácik) ezt nem tudják megbocsátani.

  • válasz

Látod igazolod egyikkel a másikat

bors, 2013, november 24 - 17:57

csak ezt akartam kihozni belőled - köszönöm!

(de többet nehogy rá merészlj szólni Virtorlára mikor téged lezsidófasisztáz, mert pontosan ezt a linket fogom MINDIG odatenni neked - hisz pontosan most igazoltad azt, hogy zsidóként is lehetsz fasiszta)

  • válasz

:-)

Phoenix, 2013, november 24 - 18:04

:-))))

  • válasz

Hát én biztosan nem lennék rá büszke

bors, 2013, november 24 - 18:16

ha valahol a saját írásomból kijönne az, hogy ugyanolyan lennék mint a gyűlölt ellenségem is, azaz a nácik.

Főnix testvér!
Jól érzed te magad?
Így beszarian gyűlölködve is?

Biztos ez?

KITARTÁS Főnix testvér!

  • válasz

Még jó, hogy

Vendég, 2013, november 24 - 21:55

kettőtök közül egyedül Bors tartja Főnixet szidónak.

De hát tudjuk, majd azt Ti eldöntitek, ki az, és ki nem.

  • válasz

Náci = zsidó

bors, 2013, november 24 - 22:27

azaz aki mer felelőtlen embereket kirekeszteni, az NE csodálkozzon ha önmagát rekeszti ki

Spec hazánk zsidósága ma éppen itt tart (addig kiabálták boldog-boldogtalanra, hogy náci, hogy ők maguk lettek nácik)

  • válasz

Anyád

Vendég, 2013, november 24 - 23:26

a náci, aki állatot hozott a világra.

  • válasz

Nem ítélem el

Vendég, 2013, november 30 - 21:50

az előttem szólót! Sőt, egyetértek vele, bár nem szívesen bántom meg, még szóvel sem más mamáját.

  • válasz

FF

Vendég, 2013, november 30 - 21:57

FF

  • válasz

Hogyne

Vendég, 2013, december 2 - 23:50

lenne! Nameg biciklista! Én meg piréz!

  • válasz

Nehogy félreértés legyen ...

Phoenix, 2013, november 24 - 22:51

Az én családom az 1938 és 1944 között kiadott úgynevezett zsidótörvények alapján zsidónak számított (ennek következtében a család fele Auschwitz-Birkenau kemencéiben végezte).

Én ezt sohasem titkoltam, és azt sem, hogy ez a tény világnézetemet nagy mértékben befolyásolta. Mindezzel kapcsolatban már idéztem a kitűnő lengyel költőt (Radnóti Miklós szerencsésebb kor és sorstársát)

/blog/antiszemitaknak-es-egyeb-barmoknak

Jellemző módon abban a blogban hozzászólóként kizárólag két kíváló antiszemitánk ontotta magából a bornírt hülyeséget - én annyiban voltam hülye, hogy válaszolgattam nekik.

  • válasz

Egy

Vendég, 2013, december 2 - 23:53

megoldás van, Phoenix: offolni kell ezeket az ÁLLATOKAT! (igen, orditok)

  • válasz

Kitartás? Testvér?

Vendég, 2013, november 24 - 23:23

Kitört belőled? Na, akkor maradjunk itt. Tartson ki, meg testvéred is ... a tudodkivel.

  • válasz

FF

Vendég, 2013, november 30 - 21:56

FF

  • válasz

FF

Vendég, 2013, november 30 - 21:55

FF

  • válasz

Bors,

Vendég, 2013, december 2 - 23:47

igazi tökös fasiszta vagy. Jutalmad meglesz.

  • válasz

Válasz "Phoenix, 2013, november 24 - 17:53"-ra

Tamás, 2013, november 24 - 19:00

"Krausz Tamás és Phoenix ki merik jelenteni, hogy az előzmények nélkül nem lettek volna erőszakolások"

De vajon időben meddig tartanak az előzmények? Mert úgy látszik, ti csak addig tekintetek vissza, amíg a magyarokat lehet besározni, pedig az egész 20. század másképpen, jobban alakult volna, ha nincs Trianon, ha nincsenek ilyen sebeket ejtő rablódiktátumok.
Vagy menjünk még régebbre egy kicsit, és az a bizonyos Pistike nem más, mint Gavrilo Princip? Vagy a szerbeket heccelő cári Oroszország? De mehetnénk még régebbre, a törökök időkig... Hol rejtőzik Pistike?

Üdv: Tamás

  • válasz

Nem Pistike a neve!

vitorla123, 2013, november 24 - 21:22

György. Dózsa György! Izzó vastrónon őt megégetétek/De szellemét a tűz nem égeté meg...Hát jól vigyázzatok/Ismét pusztíthat a gyilkos láng rajtatok!"

  • válasz

***

Phoenix, 2013, november 24 - 21:28

Itt nem elvont történelmi előzményekről van szó, hanem konkrétan arról, hogy mielőtt szovjet hadseregek léptek volna Magyarország földjére, közvetlenül azelőtt magyar hadseregek támadtak a Szovjetunióra, ezek a hadseregek a német hadseregekkel együtt véres kegyetlenséggel terrorizálták a megszállt területek lakosságát, és így Magyarország földjére olyan szovjet katonák léptek, akik saját szemükkel látták a magyar-német elnyomás rettenetes következményeit, igen sokuknak családtagjaik estek áldozatul e terrornak. Én ezekről az előzményekről beszéltem, de Te persze azonnal papagáj-rikácsolásba kezdtél Trianonról (amihez speciel a Szovjetuniónak semmi köze nem volt, ellenkezőleg Lenin a Párizs-környéki békéket imperialista rabló-békéknek, diktátumoknak nevezte - de nehogy ehhez valami papagájkodást fűzzél, mert k*rvára nem érdekel)

Egyébként a verekedést nem Pistike kezdte, ő csak visszaütött. És a szarajevói merénylettel kapcsolatban olvasd már el Dobai Péter Redl ezredesét, vagy nézd meg a belőle készült nagyszerű Szabó István filmet. Azonkívül gondolkodjál már el azon, hogy az elmohamedánosodott bosnyákok, szerbek és horvátok (ők a legkisebb számban!), tehát délszlávok által lakott Bosznia-Hercegovinához akár a Te elveid alapján is (ha persze nem mérnél állandóan kettős mércével) mi a frász köze volt Ausztriának és pláne Magyarországnak?

  • válasz

Bűnt bűnnel igazolsz

bors, 2013, november 25 - 08:26

méghozzá egyre jobban beleéled magad, azaz egyre faszább náci vagy

Ej, ha nem zsidónak születtél volna akár még körzetvezető is lehetett volna belőled.. PECH!

  • válasz

FF,

Vendég, 2013, november 30 - 21:54

azaz FaszFej Bors.

  • válasz

Téged

Vendég, 2013, december 2 - 23:44

szar le borsika, téged, meg a hozzád hasonlókat.

  • válasz

Örülök, hogy

Vendég, 2013, november 30 - 21:45

végre sikerült kihozni téged a sodrodból. De nagyon undorodom tőled, faszfej!

  • válasz

Hozzád

Vendég, 2013, november 24 - 23:15

képest (Bors) lángésznek számit egy 20 IQ-s... Mi ez a Krausz-gyűlölet? Féltékenység? Hehehe...

  • válasz

Ha te azt

Vendég, 2013, november 30 - 21:42

mondod: KT az ország első számú kommunistája, akkor én azt mondtom: Bors egy 2 éves ártatlan kislány. A kettő ugyanakkora hazugság.

  • válasz

Népirtás a Magyar Hadsereg részéről, a legfőbb hadúr: őf. Horthy

gbenyov, 2013, november 25 - 01:39

Mihez kell az erős idegzet?
-Beleolvasni, néhány kedves hozzászóló levelébe.
-Tagadni olyan tényeket, amelyek tagadhatatlanok.
-A háborúzáshoz, ahol és amikor felbukkan egy bármilyen katona, egy bármilyen géppuska célkeresztjében, szitává lesz lőve.
-Harcnélkül megszállt falvakban halomra lőni a civil lakosságot CSAK azért, mert kimondatik rájuk, hogy zsidó a szerencsétlen.
-Erős idegzet ahhoz is kell, hogy szembesülj azzal, hogy mit tesz a magyar katona, aki hivatkozhat az őrvezetője-szakaszparancsnoka-századparancsnoka-hadosztályparancsnoka-végül legfelsőbb hadura parancsára.
-Ahhoz is kell, hogy átéld: a magyar katonát, aki történetesen munkaszolgálatát töltötte, a visszavonuláskor halomra lőtte (persze parancsra, de ezt már megbeszéltük) a magyar katona.

Namármost nem kell versenyezni abban sem, hogy hány darab óra vándorolt új tulajdonosához, mennyi képet-ingóságot rabolgattak össsze, hol-kik mekkora számban becstelenítettek meg fehérnépet.

Tessék nekem ezzel szemben megmutatni ugyanazt az irdatlan mennyiségű gyilkosságot és pusztítást, amelyet ellenünk követtek el!

Mi csak egyet tehetünk: keresztényi módon megvalljuk, és feloldozásért esedezünk!

  • válasz

Bors,

Vendég, 2013, november 30 - 21:39

te megint segget csinálsz a szájadból! KT soha nem állította, hogy az egyik gazság igazolja a másikat. Még csak hasonlót sem! Ellenkezőleg, a könyvben is, az interjúkban is előrebocsátotta ennek az ellenkezőjét. Te rohadt kombinátor vagy, hazudsz lépten-nyomon, hol ügyesebben, hol ügyetlenebbül próbálsz manipulálni. Ez az utolsó kivételesen ügyetlenre sikeredett! Gratulka neked! így biztosan egyre többen lesznek, akik végképp leírnak téged.

  • válasz

Pedig szóbakerül a téma!

bors, 2013, november 30 - 22:36

Pedig szóbakerül a téma! A riporter szóbahozza a Vörös Hadsereg magyarországi szerepét. Tehát NEM a riporter a hibás, de figyeljétek csak Krauszt miként is ragadja vissza a szót az ő nagy dicsőségéhez (lásd 17-ik perc környéke)

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • Gerő András (egy zsidónak született náci) ma éppen Ungváry Krisztiánt antiszemitázta le
  • Gyakorlati útmutatók Krausz Tamás és az ő törzsének mosdatásához
  • Világhír! Ukrajnában fasiszták zsidókat támadnak - meneküljetek!
  • Visszatér az MSZP-be Krausz Tamás, a MEBAL alapítója, a MEBAL értékeinek közfelkiáltott őrzője?
  • "Get out" álbaloldal!

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.