Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Bűnbánó
    • Comrade
    • Deák András
    • Mobilpista
    • plaly
    • Somi Judit
    • Szilmester
    • tkaroly
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Horthy-korszak + Horthy-kultusz
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
    • Házirend
    • Le a fasisztázással, le a nácizással!
  • Kapcsolat
Címlap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..


A kapitalizmus áldozatai


Kik kommunisták?


Feltétel nélküli ALAPJÖVEDELMET!


Hajrá kísértet!


  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Kommunista Hírlevél

Nagyon ritkán küldünk, és csak valóban érdekes dolgokat. Bármikor le lehet róla íratkozni.


Rendszerváltásról


Idézetek

A kisebbségekről

S ha mi nem ismerünk indulatos felhevültünkben józan czélt és mértéket, midön magyarságunkat megkedveltetni, terjeszteni akarjuk, mikép kívánhatunk tót-, horvát-, rácz-, német-ben sat. hideg vért, mérsékletet s igazságot viszont az ő sajátjuk védelmében? Nekik is mosolygott a nemzetíség angyala, ők is meg vannak híva tökéletesülhetésük által az emberiségnek tán egy láncolatját alkotni...De a miképpen mi bánunk vélük, úgy bánnak ők mivelünk. ...S azért hagyjunk fel Istenért szűklelkű vitatásainkkal valahára már; mert most van még idő szebb frigyeknek kötésért, vagy soha többé. Elődeink a frigyet könnyen köthették volna, mi mostaniak (1835-ben) már csak nehezen, utódaink tán soha többé, ezt ne felejtsük."

— Széchenyi István

Olvasó

  • Az osztályharc meghaladásának kora
  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

MEBAL.hu

  • indokolatlan nácizás
  • első ediktum
  • kapitalizmus=holokauszt?
  • kettős mérce
  • magyarozás
  • demokrata?
  • persze hogy balos!
  • Get out álbaloldal
  • Szeretnétek békét kötni?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Tiltakozunk Karl Marx szobrának eltávolítása ellen – a Népi Front nyílt leve Rétvári Bence Államtitkár Úrhoz!

Marton, 2014, január 19 - 11:25
  • Engels
  • Kádár János
  • Karl Marx
  • KDNP
  • kommunista
  • kommunizmus
  • Lenin
  • marxista
  • Marxizmus
  • Népi Front
  • Rétvári Bence
  • szobor
  • szocializmus
  • XXI. századi szocializmus
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat
Népi Front logo

Tisztelt Rétvári Államtitkár Úr!

A Népi Front tagjai és szimpatizánsai felháborodva értesültek a Budapesti Corvinus Egyetem vezetőségéhez és hallgatóihoz intézett nyílt leveléről, amelyben arra biztatja az egyetem polgárait, hogy távolítsák el az intézmény aulájából Karl Marx szobrát. Kérését azzal az vérlázító hazugsággal indokolja, hogy Marx „osztályharcos és fajgyűlölő” nézeteket vallott, amelyek alapján a XX. században a totalitárius diktatúrák népirtásainak szolgáltak alapul. Az Ön vélekedése, miszerint „Marx nézetei ugyanabból az irányból támadják az emberi méltóság tiszteletét, mint a kommunizmus és a nácizmus”, felszínes ismeretekről, a történelem szándékos, antikommunista szellemiségű meghamisításáról, a marxista eszmerendszer ismeretének totális hiányáról tesz tanúbizonyságot.

Tisztelt Rétvári Úr!

Mint a Kereszténydemokrata Néppárt alelnöke, gondolkodott már azon, hogy amennyiben a marxizmus tudományát azonosítja az eszme nevében elkövetett sztálinista bűnökkel, úgy a keresztény tanok is egy platforma hozhatóak a római katolikus világegyház emberiség és tudomány-ellenes rémtetteivel? A kommunista mozgalom a Szovjet Kommunista Párt 1956-os XX. kongresszusán képes volt szembenézni és leszámolni a sztálinizmussal. Azok a hétköznapi, dolgozó vagy dolgozni akaró emberek, akik ma az Önök kormányának népellenes intézkedéseitől, a kapitalizmus kizsákmányoló gépezetétől szenvedve egy szociálisan igazságos, élhető, társadalmi egyenlőtlenségeket megszüntető demokratikus és szocialista jövőért kiáltanak, nem vállalnak eszmei közösséget a sztálini korszak törvénytelenségeivel.

Pártunk, a Népi Front elhatárolódik a kommunista eszme nevében elkövetett bűnöktől, nem kívánjuk visszahozni a személyi kultusz, a koncepciós perek világát. Azok a múltban elkövetett bűnök, amiért ma mozgalmunkat lépten-nyomon támadják és véreskezű diktátorok önkényuralmi rendszerével azonosítják, nem a marxizmus lényegéből és céljából eredtek. Sem Karl Marxot, sem Friedrich Engelst, sem Lenint, sem pedig napjaink kommunista érzelmű embereit nem terheli felelősség azért, hogy voltak idők, amikor a marxizmust – annak lényegét megtagadva – a zsarnokság eszközévé züllesztették. Ebből kifolyólag visszautasítjuk, hogy a marxizmus humanista, az emberiség közös fejlődését, anyagi és kulturális felemelkedését, békés szocialista céljai és zsidóság, a kisebbségek kiirtásának programját máig büszkén hirdető nácizmus közé egyenlőségjelet rakjon bárki is.

Csak reménykedni tudunk abban, hogy ha Ön valaha is olvasta volna Karl Marx művei közül legalább egyet, megértette volna a XIX. század egyik legkiemelkedőbb filozófusának, közgazdászának nézeteit és nem arról van szó, hogy Rétvári Úr a szellemi képességek hiányában nem tud különbséget tenni a marxizmus tudománya és Hitler gyilkos, náci tanai között.

Budapest, 2014. január 19. Népi Front

  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

ÖKRÖK!

bors, 2014, január 19 - 11:43

még ilyen debileket mint a Cseh Mikikék.. pl: "a keresztény tanok is egy platforma hozhatóak a római katolikus világegyház emberiség és tudomány-ellenes rémtetteivel?"

Ti hülyék pont ez Rétvári célja!!!!!!!!!

Beszól neked egy ökörséget (Marx szobor) mire te agyatlan rárontasz az Egyházra.

Ennek mi lesz az eredménye?
Az, hogy ti lesztek a feketeseggű kiközösített hülye komcsik


Okos komcsi mit is ír Rétvárinak?
"hogy Krisztus is milyen szépeket mondott, és te Rétvári amikor ilyeneket teszel NEM őt követed"

Ezzel:
1 - Rétvárit magát támadod meg és NEM az Egyházat
2 - az Egyházat leválasztod Rétváriról aki igy nem lesz a te ellenséged
3 - az emberek veled szimpatizálnak azaz nem te lettél kitaszított hanem Rétvári

Ehhez szükség lenne:
1 - ismernetek kéne a Bibliát = TUDÁS
2 - és nem Marxról pofázni amire amúgy sem kiváncsi senki.. = SZERÉNYSÉG/ALÁZAT
Ezen 2 pont hiányában viszont UGYANAZOK vagytok mint a nácik! = TE SAjÁT magad igazoltad Rétvárit ahol egyezőséget tesz közted és a nácik közt

Azaz ha nem tettél volna semmit is jobb lett volna.. (mert a reakciód egy NÁCI ember reakciója)

  • válasz

Kezdődik ...

Phoenix, 2014, január 19 - 12:22

... a következő hiperaktivitási roham!

  • válasz

hülye

bors, 2014, január 19 - 12:37

de bandázzál csak tovább, legalább lesz +1érv Rétvárit igazolni, hogy ugyanolyan vagy mint a nácik

apropó: te náci vagy? (teljesen KOMOLYAN kérdezem!)

  • válasz

Pontosan!

vitorla123, 2014, január 19 - 13:58

Mindez alátámasztva a hibbant Rétvári szerinti Marx idézetekkel.Valahogyan úgy mint bizonyítom,hogy az illető rablást követ el a Rendőrség hivatalos eljárása közben. Mégpedig a BTK 365 § c) (3) és a (3) e) pontba meghatározott módon abba ütközően a hivatalos személy eljárása teljesítése során. A dolog szinte felismerhetetlen.
Mint a másik magyar nő aki felelősségre vonja a családját,hogy nem támogatja székely élettársa letelepedését.Mi közben elég lenne,ha feleségül menne hozzá." De arról szó sem lehet" Mint ahogy Főnix a Munkáspártba nem lép be!Persze ajánló is kéne,de az nincs!A kérdésed több mint jogos!

  • válasz

tudod

bors, 2014, január 19 - 14:11

én meg lehet annyira "maradi" vagyok, hogy még kommunistából is csak az "igazit" kedvelem.

azaz valahogyan ezek a ruhájukat tépdesős reformista -azaz Sztálin ellenes!- újkomcsik nekem NEM jönnek be

azaz "a krumpli leves legyen krumpli leves" és ne valami Főnix féle idióta "görcsleves" (megjegyzem a "görcsleves" is eredetileg krumpliból készül, csak szar)

  • válasz

Vak is vagy,

Vendég, 2014, január 19 - 17:07

süket is, és nem értesz semmit (a 3 majom = 1 Bors)

  • válasz

nesztek észlények

bors, 2014, január 19 - 12:59

" arra szeretnénk rámutatni, hogy a felvetésnek sem Marxhoz, sem bármilyen népirtáshoz, de jó eséllyel Rétvárihoz sincsen semmi köze. A Fidesz- székház agytrösztjeinek kétségbeesett kapálózása ez csupán, aminek egyetlen célja a közbeszéd tematizálása. Mission failed."

http://index.hu/bloghu/y-gen/2014/01/18/kimarxolt_probalkozas

  • válasz

Szerintem nem jól

Marton, 2014, január 19 - 13:01

Szerintem nem jól értelmezed ezt a nyílt levelet.
A Népi Frontosok csak annyit mondanak, hogy a kommunizmust, mint humános eszmét épp annyira káros azonosítani a sztálinizmus hülyeségeivel, mint az egyébként szintén humános, keresztény szellemiséget az x száz évvel az egyház által ezelőtt elkövetett bűnökkkel. Én nem látom, hogy bárki is támadná az egyházat, pláne nem a vallást.
De ez csak az én véleményem....

  • válasz

Már ez is

bors, 2014, január 19 - 13:08

amit te írsz Egyház elleni támadás (még így is -ahogy te árnyaltabban írod is- az)

Van egy bűnöd.
Erre az a válaszod, hogy másnak is volt ilyen bűne.
Ha volt ilyen bűne akkor nem bocsátottál neki meg te sem (ugyanis ha megbocsátottál volna akkor nem emlegetnéd fel) ÁM te mégis elvárod hogy a te bűnödet felejtsék már el. (azaz neked ne emlegessék már fel mikor semmi de semmi közöd hozzá)

Hát milyen alapon?
Te nem bocsátasz meg (hisz emlegeted) de neked legyen minden elnézve?

Vagy nagyon KUSSOLSZ inkvizicó, vallásháborúk, stb.. témában, vagy neked SEM bocsátják meg SOSE..


mert bűnt bűnnel SOSEM igazolsz!

ez ugyanaz a téma mint ami aktuálisan címlapon is van, ahol a másik debil Krausz Tamás a magyar nők megerőszakolását azzal gondolja igazoltnak azaz elfogadhatónak feltűntetni, hogy a korábban szovjeteket megszálló magyar csapatok is miket kegyetlenkedtek..

Mintha egyik bűnre igazolás lehetne egy másik ugyanolyan bűn.

Bűnt bűnnel igazolni NÁCI TEMPÓ

Ahol Krausz bűnt bűnnel igazol
Ahol Cseh Miki bűnt bűnnel igazol
UGYANAZ mint Vona, Hitler, Szálasi ahol bűnt rendre egy másik bűnre való hivatkozással igazolnak

  • válasz

Természetesen nem Neked, az Olvasónak

Phoenix, 2014, január 19 - 13:21

Mi szerintünk, kommunisták szerint

kereszténység <=> marxizmus, klérus (Egyház, mint intézmény) <=> sztálinizmus

Bors szerint

Egyház (a klérustól teljesen elvonatkoztatva) = kereszténység <=> marxizmus

tehát, ha a kommunisták támadják az Egyházat (vagyis a kereszténységet), akkor ne csodálkozzanak, ha a marxizmust is támadják (miért is? - a nevében elkövetett sztálinista rémségekért).

Bors pontosan olyan hazug ájtatos manó, mint Rétvári Bence (és fantompártja) - és pontosan olyan ostoba is.

  • válasz

nincs Sztálinnal semmi baj

bors, 2014, január 19 - 13:28

ergo NEM kommunista aki Sztálint az Egyházzal teszi spanba

és nem én mondom, hanem a kínai főmufti "Sztálinnak elutasítása történelmi nihilizmushoz vezet és a párt szervezetét minden szinten aláássa"

/hir/hszi-csin-ping-leendo-kinai-elnok-kiszivar...

ERGO te nem kommunista vagy (mikor Sztálint szidod, de mikor Krauszt véded se, stb..stb..) hanem NÁCI

ÉS nekem -mint nem kommunistának is- ez a meglátásom. (csak engem errl spec nem Rétvári győzőtt meg, hanem Hszi Csin-ping, azaz egy igazi kommunista)

---
vitorla szerint "zsidófasiszta" vagy.. csak észre sem veszed

  • válasz

Ki a faszt érdekel a kínai főmufti?

Vendég, 2014, január 19 - 18:04

Egy államkapitalista diktatúra szócsöve aki azt mondja amit éppen előírtak neki.Valami jobbat mondj!

De valójában persze csak megint tetszelgeni akrasz az MNA-s haverjaid elött.

Mint mindig,az arrogandciád csak a műveletlenségeddel és a szűklátókörűsgeddel vetélkedik.

  • válasz

téged nem érdekel

bors, 2014, január 19 - 18:09

de te vagy a művelt és persze a széleslátókörű.. (olyan széles, hogy Kína már bele sem fér..)

gratulálok

  • válasz

Megszólalt a Kína szakértőnk

Vendég, 2014, január 19 - 18:24

A papneveldés sinológus :-)))

Borsika,a félbeszakadt tanulmányaiddal és szűklátókörűségedel te mindenkinél műveltebb vagy,mi???Pont neked nem lehet ellentmondani,ugye??? :-)))

Egyébként egyenesen Györkös papa vakargatja meg a buksidat vagy valamelyik másik népvezer????Vagy sörözgetni szoktatok és mindig kikakadsz azokra a komcsikara "akik nem értik a dolgot" és igéretet teszel nekik???Mert eltudom képzelni.

Ui:Hiperakvtivitás??Dehogy!Én Asperger-szindrómára gyanakszom.

  • válasz

Megkéset levél

Szeiff, 2014, február 15 - 09:55

Elég késve reagáltam, de ez a vicc most jutott eszembe.

Csöngetnek az ötvenes években éjszaka valakinél. Szerencsétlen ember szíve összeszorul, már nézi a fogkeféjét, hogy készítse-e, és reszketve megy az ajtóhoz. A szomszédja ál előtte, és kérdezi: Van piros tintád ?

Megőrültél, azt hittem, hogy az AVH jött értem. Nincs piros tintám !

Emberünk feldúltan bújik vissza az ágyba, és újra csöngetnek. Szíve egy gombócban a torkában. Most már biztos ők jöttek. A kocsmában néhány sör után kritizálta a rendszert, és valaki biztos felnyomta. Mindenre felkészülve ajtót nyit.

A szomszéd újra: Akkor hoztam neked piros tintát ?

Szóval a dolgok akkor kezdenek rosszra fordulni, ha ezt a viccet nem kell elmagyarázni, hanem személyes tapasztalatból értik. Mert Marx az emberekért alkotott, a rettegés pedig emberellenes. Legenyhébben is fogalmazva, valami ellentét akad köztük.

Üdv. Árpád

  • válasz

Te tényleg

Vendég, 2014, január 19 - 17:37

megérted a Borsnak ezt az idegbajos logikáját? Időnként kitör rajta a roham és a szokásos, teljességgel érthetetlen bakugrásokra képes. Vajon a múltjára vezethető vissza - vagy erre utasítják?

  • válasz

Te nem mondod,

bors, 2014, január 19 - 17:55

hogy ingyen csinálod?!

LÁZADJ!

  • válasz

Az Eszmélet ez évi száma

vitorla123, 2014, február 9 - 14:10

sok kérdésre választ ad!
Most olvasom az Eszmélet ez évi számát és mellékletét "A Nemnövekedés felé" Kiadvány az FNA-ért. Csak megjegyezni kívánom,hogy mindezt Marx már leírta csak át van fogalmazva. A nem növekedés =az egyszerű újratermeléssel .A növekedés=a bővített újratermeléssel. A rombolva termelés =a szűkített újratermeléssel. Az FNA tulajdonképpen nem más mint a kommunizmus alsóbb foka,ahol még létezik a pénz!Minden profitalapú társadalom= kapitalista társadalommal. Minden kapitalista termelési módú társadalom öngyilkos társadalom. A szocializmus soha nem volt annyira időszerű mint ma. Az emberi szükségletek csak tervgazdálkodással elégíthetőek ki optimálisa. A valószínűségelmélet használatával!Ajánlom mindenkinek tanulmányozásra.Való igaz:szocializmus vagy barbárság!

  • válasz

Kedves Népfrontosok!

Phoenix, 2014, január 19 - 13:04

Leveletekkel természetesen nem az a baj, amit Bors hiperaktív rohamában rátok okádott.

A levél hangneme kioktató, nem meggyőző - kimondom: unalmas.

Azt írjátok például:

"Kérését azzal az vérlázító hazugsággal indokolja, hogy Marx „osztályharcos és fajgyűlölő” nézeteket vallott, amelyek alapján a XX. században a totalitárius diktatúrák népirtásainak szolgáltak alapul."

A probléma az. hogy ez nem "vérlázító hazugság", hanem sokkal vérlázítóbb féligazság. Marx ugyanis soha nem vallott fajgyűlölő nézeteket (az államtitkár-helyettes úr által idézettekről meg lehet mutatni, hogy kiragadott idézetek, amelyek részben az idézett mű teljes egészében való megértésének hiányát, részben a XIX. század első felében uralkodó stílus teljes nem ismerését, részben szimpla rosszindulatot mutat az államtitkár-helyettes úr részéről), de természetesen leghamarabb a kölni falopási perekről adott tudósításaitól kezdve osztályharcos nézeteket vallott. Az más kérdés, hogy e nézetei, és a sztálinizmus rasszizmusba hajló burzsuj-ellenes "osztályharca" éles ellentétben álltak egymással. Hiszen Marx például a Tőke előszavában nyomatékkal írta le:

"Egy szót esetleges félreértések elkerülése végett. A tőkés és a földbirtokos alakját semmiképpen sem festem rózsás színben. De személyekről itt csak annyiban van szó, amennyiben azok gazdasági kategóriák megszemélyesítői, meghatározott osztályviszonyok és érdekek hordozói."

A másik. Ha valakit valótlanságok állításával vádolunk, a legkevesebb, hogy mi ne állítsunk valótlant. Már pedig ez:

"A kommunista mozgalom a Szovjet Kommunista Párt 1956-os XX. kongresszusán képes volt szembenézni és leszámolni a sztálinizmussal."

nem felel meg a valóságnak. Miközben a kommunista mozgalom sok képviselője (főképpen a nem hatalmon levő kommunista pártokhoz köthető személyek és csoportok) valóban képes voltak marxista módon, azaz kritikailag leszámolni a sztálinizmussal, addig a hatalmon levő kommunista pártok vezető csoportjai ( a Nomenklatúrák) sajnos erre nem voltak képesek - éppen ez volt az 1989-91-es rendszerváltásnak nevezett ellenforradalom egyik fő oka. Különösen az SZKP Nomenklatúrája (beleértve abba Gorbacsov körét is) volt erre képtelen. Az SZKP XX. kongresszusa már eleve felemás módon állt a kérdéshez. Először is helytelen volt, hogy nem nyíltan, hanem "titkos beszédben" történt a kritikai kísérlet, ami azért volt eleve megkérdőjelezhető, mert az előadó N. Hruscsov maga is nyakig benne volt az általa kritizált bűnökben, hibákban (és természetesen erről szinte egy szót sem ejtett beszédében), valamint - és ez már Gorbacsov "glasznosztyára", sztálinizmus-kritikájára is vonatkozik - a sztálinizmust sztálinista módszerekkel próbálta "leleplezni", azaz bűnbakokat állított, nem a valós okokat tárta fel. Erre látványos példák, hogy Beriját nem nyilvános tárgyaláson a valós sztálinista bűneiért vonták felelősségre, hanem máig tisztázatlan körülmények között végeztek vele, viszont hivatalosan szovjet bíróság ítélte halálra (egy igen csak titkos tárgyaláson) "imperialista titkosszolgálatok javára folytatott kémkedés" miatt. Vagy a Gorbacsov-éra alatt a szovjet főügyész határozatában, amely rehabilitálta Buharint és vádlott társait, volt egy záradék, mi szerint a rehabilitáció nem vonatkozik az ugyanezen (koncepciós hamis vádakra épülő) perben elítélt Jezsovra (Berija elődjére).

Mindezt azért ecseteltem ennyire hosszan, mert a Népi Front ezen nyilatkozata maga is a XX. Kongresszus és a gorbacsovi "glasznoszty" hibáitól terhes. Ezzel, és nem azzal a baromsággal, amit Bors üvöltöz hiperaktív rohamában, hitelteleníti el magát a Nyílt Levél.

  • válasz

Dehogy-dehogy.. TE JÓ ÉG!

bors, 2014, január 19 - 13:41

hülye náci Főnix UGYANAZT mondja, mint amit az antikommunista propaganda is állít.

téma itt (nomenklatura árulása) /node/12233

Lényeg: "Ha te választhatnál, hogy egy területnek az uralkodója legyél VAGY uralkodás helyett egy ügyes, azaz jól jövedelmező kis szatócsboltot kapsz, akkor te melyiket választanád?
Ha a kis boltocskát választod, akkor helyes a fenti "nomenklatura üzletelni ment" típusú fejtegetésed.
Ha azonban mégis a királyi pályát választanád, akkor a fenti érvelésedben is valahol van egy bibi.."

  • válasz

Azt a hülye

Vendég, 2014, január 19 - 20:37

náci Bors mondja a bakugrásos logikájával, ami ilyen: a négerek még gyermekcipõben topogtak, amikor az európai népek már mit kaptak karácsonyra!

  • válasz

Bizony Bors

vitorla123, 2014, január 19 - 21:46

igazat ír! Ugyanis a nomenklatúra tulajdona soha nem volt telekkönyvezve,vagy cégbíróságon bejegyezve. Ha akarom ilyen csak Főnix agyában létezik!Az igaz,hogy a Pártbizottságok vezették az adott területet.Megoldottak minden problémát,amit MEGLEHETETT OLDANI!De nem volt tulajdonuk,a fejükön kivül amibe az agyuk,a cipőjükön kívül amibe a lábuk volt. Arra mentek és azt tettek amit akartak.Amit jónak gondoltak.A mainál nagyságrenddel nagyobb demokráciát teremtettek a prolinak.Lakótelepek,sorházak,háztáji gazdaságok ,sátortetős házak bizonyítják,jól gondolták.Az értelmiség jobbik fele megteremtette a modern Magyarországot! A rosszabbik istenfélő része meg 89-ben lerombolta!A nép nyomorog,és soha nem fogja megbocsátani sem istennek,sem a keresztény értelmiségnek a felesleges szenvedést,bármit állítanak ma.

  • válasz

Bakugrás

bors, 2014, január 20 - 11:44

A válasz: A rendszer 90-re azért bukott meg, mert azok a szemét komcsik szétlopták. Azért loptak mert ők voltak az állam vezetői. Tehát volt rá alkalmuk, meghetették.
Minderről pedig az a szemét Sztálin tehet, aki olyan rendszert hozott létre, ahol voltak az államnak vezetői.
B válasz: Nem Sztálin találta fel az államot, meg különben is milyen dolog őt tenni felelőssé egy olyanért ami halála után 50évvel történik.. Ugyhogy az egyész antikommunista A-s szöveg csak egy zsidó halandzsa. De nagyon sikeres halandzsa! Ugyanis ma ez a közvélekedés. Azaz MINDEN hülye beveszi.

Mert sok a hülye..

  • válasz

Az említett XX.

Vendég, 2014, január 19 - 22:19

Az említett XX. kongresszussal csak annyi a bajom, hogy akkor, 1956 februárjában Hruscsov elvileg szembenéztek a sztálinizmus hibáival, és leszámoltak a sztálinizmussal. Aztán amikor 1956 októberében Magyarországon ledöntötték Sztálin szobrát, és felkeltek a sztálinista Rákosi ellen,akkor nem igazán tanúsítottak megértést a felkelők iránt. Szóval ilyen alapon eléggé támadható a Népi Front érvelése.

a_fater

  • válasz

Idetévedek, s rögtön ez az aránytévesztés

SZN, 2014, január 20 - 01:42

Ez a levél ebben a formában felesleges.

Marxot Rétvári az egyetemről akarja kivágni, nem a politikai örökségből. Onnan a rá való - de tőle szinte független - hivatkozásokat már rég kivágták kis hazánkban. A tudományból pedig Marxot kivágni úgysem lehet, legfeljebb a magyar társadalomtudományt lehet kivágni a nemzetköziből, s egyben a tudományból. Még ez sem fog teljesen sikerülni.

Marxot mint társadalomtudóst kell megvédeni.

Marx ugyanis a legnagyobb társadalomtudós, aki MELLESLEG minden modern baloldali irányzat ihletője.

Kautskytól Sztálinig.

Marxi politikai "eszme" azonban nem létezik. Rétvári és számos kommunista azonban valamiért másképp véli.

A kommunista (tehát marxista-leninista, valójában: leninista-sztálinista-trockista-maoista-eurokommunista, de alig-alig marxista) projekt 618 ága számára Marx hivatkozási alap.

Mint ahogy a szociáldemokráciának, az újbaloldalnak, lényegében mindenkinek.

De ezeknek az irányzatoknak amúgy nem sok közük van politikailag Marxhoz. Marx ugyanis nem adott nekik politikai programot. Az a sajátjuk.

Tévedés azt gondolni, hogy Marx a munkásmozgalom, a szociáldemokrácia vagy a marxizmus-leninizmus atyja. Ezeknek az irányzatoknak kitartó, névtelen és neves, Marxnál ezerszer földhözragadtabb atyái voltak. Akik esetenként társadalomtudományokkal is kacérkodtak. De azért a nagy marxizáló ideológusok - Lassalle, Bebel, Liebknecht, Kautsky, Bernstein, Lenin, Sztálin, Trockij, Mao, Dzsioti Baszu, Kim Ir Szen, Olof Palme, Hilferding, Mitterrand, Castro, Hodzsa vagy éppen Pol Pot stb. - politikai elveiket és módszereiket nem Marxtól tanulták. Még a korai szociáldemokraták is főleg gúnyos pamfleteket kaptak Marxtól, s minden bizonnyal utálták. A többség pedig az elveit - leginkább Kautskyt kivéve - nem nagyon értette.

Lassan több évtizedes Marx-stúdiumok után így vagyok ezzel gyakran én is.

Akik igazán értették, többnyire - politikai kilengéseik ellenére - szintén tudósok maradtak.

  • válasz

Ezzel meg Főnix haverodat rombolod le

bors, 2014, január 20 - 11:35

miért rántod ki alóla a szönyeget?

  • válasz

Bocs, ha majd Phoenix-nek

SZN, 2014, január 20 - 17:43

Bocs, ha majd Phoenix-nek kifogása lesz, reagálok rá.

  • válasz

Megkésett levél 2

Szeiff, 2014, február 17 - 20:05

Kedves SzN !

Biztos, hogy Marx ennyire közérthetetlen ?

Nekem kicsit ez jön le abból, amit írtál, pedig nem hiszem, hogy ezt akartad elírni.

Én ezt kicsit másképp látom. Egyszerűen nem arra használják Engels és Marx tanait, mint amire való.

Amire való: Ők gondolkodni tanítottak, és nem helyettünk akartak gondolkodni. Bár sok eredeti gondolatuk volt, de maga a gondolkodásmódjuk volt az igazi korszakalkotó. És nem utolsósorban a gondolkodás célja. Egy hideg, logikus, de emberközpontú gondolkodás.

Amire nem való: Bizonyítéknak, hogy valaki valamit jól csinál. Az igazán nagy művek sokszor sok mindent állítanak, és annak ellenkezőjét is. Még sem hazudnak. Pontosan leírják, hogy melyik állítás mikor igaz. Na, ez az, amire kevesen emlékeznek. Ezért lehet például az értéktörvényről annyi badarságot összehordani, de akár egészen hibás cselekedetek helyességét igazolni vele.

Szóval. Amire szerintem a Marxizmus való, abban viszonylag közérthető is. Jó nem debilbarát.

Üdv. Árpád

  • válasz

Telitalálat!

vitorla123, 2014, február 17 - 21:21

Itt többen hittételnek,dogmának fogják fel azt ami tulajdonképpen egy algoritmus,sok elágazással. Fa alakú gráffal leírható.Vannak logikai feltételek amik teljesűlnek vagy nem teljesülnek.Ezek lehetnek időtől függő véletlenek és akarati cselekvések.Ugyan azzala kezdő elemmel teljesen más következtetésre lehet jutni.Példa tegnap Orbán mondta:"Még a végén az öreg Kínainak lesz igaza,mindegy,hogy a macska fehér,vagy fekete,lényeg,hogy megfogja az egeret". Jólétet,csak Marxi alapon lehet csinálni. Bővített újratermelés megvalósításával.

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • Ebből elég volt! Én tenni fogok valamit! - az új kommunista pártért
  • El a kezekkel Kádár Jánostól - a Népi Front közleménye
  • Választásra való készülés helyett - Fáni Lajos, a Munkáspárt tagjának levele
  • 22 év kapitalizmus, 3 kép
  • Thürmer Gyula álmodik

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.