Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Bűnbánó
    • Comrade
    • Deák András
    • Mobilpista
    • plaly
    • Somi Judit
    • Szilmester
    • tkaroly
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Horthy-korszak + Horthy-kultusz
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
    • Házirend
    • Le a fasisztázással, le a nácizással!
  • Kapcsolat
Jelenleg 0 felhasználó és 10 vendég van jelen.

Munkáspárt ma


Rajzfilm a kvótakereskedelemről

Megijesztenek, elcsábítanak, majd félrevezetnek

Szalontüdő

Mozi

Food Inc.- Az élelmiszer horror


Agybeteg - az USA privatizált egészségügyi rendszere


Balaton anno


A vállalat


A Világkormány - Bank


A Világkormány - 911


A Világkormány - Hit


Hofi Géza - Horthyról


Címkék

A Szabadság Baloldali Front balszemmel elbocsátás Európai Unió fasizmus Fidesz forradalom Gazdaság Görögország Jobbik kapitalizmus kizsákmányolás kommunista kommunisták kommunizmus Kuba Kádár János Kína külföld Magyar-Venezuelai Szolidaritási Társaság Magyarország MKMP MSZP munkanélküliség Munkáspárt nyomor Oroszország pórok szakszervezet szocializmus sztrájk Thürmer Gyula Ukrajna USA Venezuela vers választás válság Zöld Baloldal
több címke

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..


A kapitalizmus áldozatai


Kik kommunisták?


Feltétel nélküli ALAPJÖVEDELMET!


Hajrá kísértet!


  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Kommunista Hírlevél

Nagyon ritkán küldünk, és csak valóban érdekes dolgokat. Bármikor le lehet róla íratkozni.


Rendszerváltásról


Idézetek

Szélsőjobbos "tőkeellenesség"

"A Szegedről "hódító útjára" induló vezérkar csokorba szedte a különböző hagyományos (jórészt magyar) retrográd politikai-eszmei paneleket, azokat kiegészítette az új helyzet követelte "izmusokkal" ("szegedi gondolat")[...] Volt a "szegedi gondolatban" jó adag populáris antikapitalizmus is: valójában nem a tőkés rendszert ítélték el, hanem annak "zsidó" változatát. Nagyon meg tudtak barátkozni az őrségváltással, a tőke megkeresztelésével."

— Hegedűs Sándor

Olvasó

  • Az osztályharc meghaladásának kora
  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

Néplap hírei

  • Vége a gyerekkori balatoni nyaraknak
  • Igazoltatással vennék el a szegények kedvét, hogy ételért álljanak sorba
  • Kukában a Fidesz
  • Döbbenetes adatok: másfélmillió magyar fázik, kétmillió megcsúszott a rezsivel
tovább

Friss blogbejegyzések

  • Kádár és a rendszerváltás
  • Egy tök egyszerű és tök jó kérdés a FB-ról (avagy a Népifrontosok kurvanagy bakija..)
  • Szélsőjobboldaliság és fasizmus
  • Milyen kicsi a világ!
  • Kancsendzönga - még 2 "kapitalizmus áldozata"
  • Jubileum
  • Gondolatok egy képről
  • A neokonzervatív mentalitás csődje
  • Az ökoszocializmusok aktualitása
  • Ha már belejöttem - még egy (1997-ből, kommentár nélkül)
tovább

MEBAL.hu

  • indokolatlan nácizás
  • első ediktum
  • kapitalizmus=holokauszt?
  • kettős mérce
  • magyarozás
  • demokrata?
  • persze hogy balos!
  • Get out álbaloldal
  • Szeretnétek békét kötni?

Típ Legutóbb módosult HSz
Hír Thürmer: A teljes magyar álbaloldal politikai söpredék, a rohadt tőkések miatt kellett kivenni a kommunista szót a nevünkből 22
Blog Szélsőjobboldaliság és fasizmus 6
Blog Egy tök egyszerű és tök jó kérdés a FB-ról (avagy a Népifrontosok kurvanagy bakija..) 6
Blog Milyen kicsi a világ! 11
Hír Szocdemek haladnak a korral: nacionalista körítés és Kapolyi kizárása 1

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Nyári Zsolt: jófej vagy bolond?

  • Munkáspárt 2006
  • Nyári Zsolt

Előre is leszögezem, hogy nem célom a Munkáspárt és a Munkáspárt 2006 között testvérharc témában egy milliomodik anyázási hullámot elindítani, de az interneten láttam egy videót, amit Nyári Zsolt készített.

  • 4 hozzászólás
  • Tovább

Sztálin vétója

vitorla123, 2013, január 26 - 14:32
  • Társalgó

Találtam egy írást amely bizonyítja,hogy Magyarország a fennmaradását köszönheti Sztálin marsallnak

"Rákosi Mátyás 1943 szeptemberében a Szovjetunióban a magyar hadifoglyoknak arról beszélt, nincs remény arra, hogy az elszakított területeket visszakapjuk, mert a nemzet egy Moháccsal sújtott Trianont kaphat.
Utólag azt kell mondani Rákosi Mátyás jól látta a várható következményeket, a nyugati hatalmak szándékát.

  • 71 hozzászólás
  • Tovább

Közmunka, éhségmenet: valós baloldal egy normális országban CSAK 1 dolgot követel

bors, 2013, január 25 - 23:23
  • ballib értelmiség
  • éhségmenet
  • közmunka

sem többet sem kevesebbet, mintsem, hogy a közmunka és a szociális ellátások közti összefüggés SZÜNJÉK MEG!
Azaz NE lehessen valakitől még a havi 22ezer forintos ellátást is azért megtagadni, mert nem vállalta el a közmunkát.

Ez az egyetlen egy követelés az, aminek lenne értelme - az összes többi átverés

  • bors blogja
  • 11 hozzászólás
  • Tovább

Elindulunk!

Vendég, 2013, január 24 - 23:57
  • éhségmenet
  • MSZP

Elindulunk hát újra. Megyünk, mert betelt a pohár. Elég volt az úri huncutságból, elég a megaláztatásból! Visszük magunkkal minden keserűségünk és dühünk. Nem segélyt, nem alamizsnát kértünk, hanem munkát, kenyeret és tisztességes béreket. Kértünk, de nem adtak. Most már követelünk!

-2010-ben 60.200 Ft volt 8 óra közmunkáért járó bér. Most 47.000.-Ft-ot fizetnek. 13.200 Ft-ot vettek ki minden melós zsebéből. 2013. január 1-től újra legalább nettó 60.200.-Ft legyen a 8 óráért járó a bér!

  • 6 hozzászólás
  • Tovább

Az USA fenyegeti Észak-Koreát és nem Észak-Korea az USA-t

Thürmer Gyula, 2013, január 24 - 23:53
  • Észak-Korea
  • Munkáspárt
  • USA

Soha ne felejtsük el! Az USA volt az, amely 1945 után keresztül vitte a Koreai félsziget kettéosztását, és soha nem békült meg azzal, hogy a félsziget egyik felén egy szocialista ország létezik. A koreai háborútól kezdve a katonai és gazdasági nyomáson keresztül a zsarolásig mindent megtett és megtesz azért, hogy megsemmisítse a KNDK-t. Ennek érdekében felhasználja az ENSZ-t, a korszerű média minden eszközét. Nem a KNDK akarja megdönteni az USA tőkés rendszerét, nem a KNDK szervezkedik az USA kormánya ellen, hanem fordítva: az USA akarja a KNDK szocialista rendszerét megdönteni, és az USA szervezkedik a KNDK törvényes vezetése ellen. Tudni kell, hogy kinek az oldalán állunk!

  • 8 hozzászólás
  • Tovább

Harc a metróért, harc a bérekért

Vendég, 2013, január 24 - 23:50
  • Görögország
  • munkásmozgalom
  • sztrájk

A görög kormány csütörtökön ellenőrzése alá vonta az athéni metrót, ami lehetővé teszi számára, hogy büntetés terhe mellett kötelezze a földalatti vasút dolgozóit sztrájkjuk beszüntetésére, a szakszervezetek azonban válaszul péntekre újabb munkabeszüntetést hirdettek.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Tovább

A tanuláshoz való jog

Ludas Matyi, 2013, január 24 - 21:52

A Munkáspárt 2006 részt vett az MSZP által kezdeményezett ellenzéki tárgyalások oktatáspolitikai fórumán. A delegáció tagjai – Tóth Andrásné, Egercsehi polgármestere, Szöllősi Istvánné volt országgyűlési képviselő és szakszervezeti vezető és Noé Krisztina szakvizsgázott gyógypedagógus, közoktatási szakértő – hangsúlyozták, hogy alapvető fontosságúnak tartják az oktatáshoz való jogot az új alkotmányban is alapvető jogként megjeleníteni.

  • 3 hozzászólás
  • Tovább

Szakad az LMP?

Marton, 2013, január 24 - 20:13
  • Jávor Benedek
  • kongresszus
  • LMP
  • Schiffer András
  • szakadás

Az ökopárt novemberi kongresszusa óta nem csitultak a belső ellentétek. A párton belüli ellenzék a következő, január végi kongresszuson kíván visszavágni. Ha nem sikerül álláspontjukat érvényre juttatni, könnyen lehet, hogy távoznak a pártból.

Szerda reggel Jávor Benedek, az LMP országgyűlési képviselője, volt frakcióvezetője az ATV Start című műsorában a kormányváltás, az alkotmányosság és a demokratikus rendszer helyreállításának fontosságáról beszélt.

  • 12 hozzászólás
  • Tovább

Népi Front: gyors helyzetjelentés

Marton, 2013, január 23 - 23:00
  • demokratikus szocializmus
  • Népi Front

A január egyelőre látványosabb akciók nélkül telt el a Népi Front részéről, aminek oka az, hogy a január-február hónapot a politikai programunk kidolgozására szenteljük. Sok javaslat, észrevétel érkezett be a gazdaságpolitikai témát érintően (azon belül is a pénzügyek és a mezőgazdaság kérdése van napirenden), amiket igyekszünk minél gyorsabban és minél alaposabban feldolgozni. Ezúton is köszönjük mindenkinek, hogy időt, energiát szántak véleményük leírására és megosztására!

  • 5 hozzászólás
  • Tovább

Munkáspárt: Semmi keresnivalónk nincs Afrikában!

Marton, 2013, január 23 - 22:59
  • Munkáspárt
  • NATO

A Munkáspárt a leghatározottabban elítéli a magyar kormány azon döntését, hogy részt vegyen a Franciaország által Maliban indított, az Európai Unió által most hivatalosan is megtámogatott katonai akcióban, mind pedig a létrehozandó kiképző küldetésben.

A magyar kormány döntése semmiféle nemzeti érdeket nem képvisel. Az ország ezáltal még inkább kiszolgáltatja magát a tőkés nagyhatalmak kénye-kedvének. Fölösleges anyagi kiadásokat jelent olyan időszakban, amikor nem telik munkahelyteremtésre, amikor kórházakat és iskolákat kell bezárni.

  • 1 hozzászólás
  • Tovább

Munkáspárt 2006: Európai összefogásra van szükség az erősödő fasizmus ellen!

Marton, 2013, január 23 - 22:57
  • EBP
  • Munkáspárt 2006

2013. január 18-19-én került sor Belgiumban arra az antifasiszta nemzetközi konferenciára, amelyen hét ország képviselői osztották meg tapasztalataikat és a legfrissebb híreiket.
Az előadók és a hallgatóság - / fiatalok, idősek/ - hangsúlyozták a szociálpolitika fontosságát, és az erősödő szélsőségek elleni közös fellépést szorgalmazták.

Magyarországról Joka Daróczi János és Vajnai Attila szólalt fel.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Tovább

MARKETING SZEGÉNYSÉG

Hajek, 2013, január 22 - 20:44
  • éhségmenet
  • MSZP
  • munkásmozgalom

Most, hogy az MSZP rosszul fizetett képviselői, és a Societas (Baloldali Ifjúsági Mozgalom) együtt jutott el az éhség és szegénység lázadó fázisába, és magukon érzik a nyomor hidegét, én is hitelesebbnek tartom e kis forradalmat.
Mégha a különvéleményem a politikai éhínség veszélyével is fenyeget, én nem vagyok képes logót cserélni a mezemen, és nem fogom felvenni a központi párt-költségvetésből kihordott, fertőtlenített sárral preparált marketing-bakancsomat.

  • Hajek blogja
  • 3 hozzászólás
  • Tovább

Átalakul a közszolgálati tisztviselők teljesítményértékelése

bors, 2013, január 22 - 12:05

Megváltozik július 1-jétől a közszolgálati tisztviselők teljesítményének értékelése, gyakrabban és más szempontok alapján mérik majd a munkájukat. Hasonló értékelést vezetnek be a rendvédelmi dolgozók körében is. Az új rendszerben - amely 2014-től a katonákra is érvényes lesz - elsősorban a munkaköri leírásban foglaltak teljesítését és a munkához való hozzáállást vizsgálják majd a szervezeti vezetők - mondta a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára az MTI-nek.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Tovább

MÁV: elálltak a sztrájktól a mozdonyvezetők

bors, 2013, január 22 - 12:02
  • MÁV
  • munkásmozgalom
  • sztrájk

Elálltak a mozdonyvezetők a január 24-ére meghirdetett sztrájktól, mivel a MÁV-TRAKCIÓ Zrt. hétfőn konstruktív megállapodást kötött a Mozdonyvezetők Szakszervezetével a kért munkakörülmény-javító intézkedésekről - közölte a vasúttársaság az MTI-vel hétfőn.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Tovább

Szövetkezések Kádár idején

  • Kádár-korszak
  • TSz
Szabó István - Nádudvar

Élmények a nádudvari Szabó István életrajzi könyvéből - Nádudvaron 1951-ben úgy döntöttek az öregek, hogy elküldik a Szabó Pistát egy 14 hónapos elnökképző tanfolyamra. Ezt Rásó Lajos bácsi, a nádudvari Vörös Csillag téesz elnöke közölte a huszonhét éves fiatalemberrel, mondván, ha végzett, átadja neki a helyét.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Tovább
« első‹ előző123456789…következő ›utolsó »

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.