Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Bűnbánó
    • Comrade
    • Deák András
    • Mobilpista
    • plaly
    • Somi Judit
    • Szilmester
    • tkaroly
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Horthy-korszak + Horthy-kultusz
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
    • Házirend
    • Le a fasisztázással, le a nácizással!
  • Kapcsolat
Címlap Blogok Hajek blogja

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..


A kapitalizmus áldozatai


Kik kommunisták?


Feltétel nélküli ALAPJÖVEDELMET!


Hajrá kísértet!


  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Kommunista Hírlevél

Nagyon ritkán küldünk, és csak valóban érdekes dolgokat. Bármikor le lehet róla íratkozni.


Rendszerváltásról


Idézetek

Holokauszt

"Egyszer eljön a nap, amikor feláll valami elmebeteg, és azt mondja, hogy mindez meg se történt."

— Dwight D.Eisenhower

Olvasó

  • Az osztályharc meghaladásának kora
  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

MEBAL.hu

  • indokolatlan nácizás
  • első ediktum
  • kapitalizmus=holokauszt?
  • kettős mérce
  • magyarozás
  • demokrata?
  • persze hogy balos!
  • Get out álbaloldal
  • Szeretnétek békét kötni?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

MARKETING SZEGÉNYSÉG

Hajek, 2013, január 22 - 20:44
  • éhségmenet
  • MSZP
  • munkásmozgalom
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Most, hogy az MSZP rosszul fizetett képviselői, és a Societas (Baloldali Ifjúsági Mozgalom) együtt jutott el az éhség és szegénység lázadó fázisába, és magukon érzik a nyomor hidegét, én is hitelesebbnek tartom e kis forradalmat.
Mégha a különvéleményem a politikai éhínség veszélyével is fenyeget, én nem vagyok képes logót cserélni a mezemen, és nem fogom felvenni a központi párt-költségvetésből kihordott, fertőtlenített sárral preparált marketing-bakancsomat.
Mivel fizikailag is a hagyományos melósok csapatába tartozom, így nem kell álca-borostát növesztenem, nem a kölcsönzőből hozom a munkásruhámat, és nem banketteken mesélek majd szörnyű sorsomról.

Proletár vagyok, kétkezi fizikai munkás, aki már csak abban hisz, hogy a munkásoknak maguknak kell sorsuk intézését a kezükbe venni. És erre meg is van a lehetőségük. Nem is azért féltem a munkás-jövőmet, mert magával rántana a kételkedők „ de hol vannak a munkások ugyan?” károgása, hanem azért, mert látom, hogy a politika szennye hogyan képes prostituálni a gyengéket, és hogyan szívja magához a fejevesztett aktivistákat. Újabb ígéretek, újabb elvesztegetett évek. Ez vár ránk, munkásokra, hiszen megmutattuk, hogy képesek vagyunk bármikor a kemény és büdös kupacot, a folyós undormány büdös kupacra cserélni. Pedig az öklünk még megvan, de a zsebünkben hordjuk.

Tudom, hogy nem várhatunk a munkások mindegyikétől marxi tudatosságot, de azt nem engedhetjük, hogy a kocsmapolitika hagyományos tudatlanságába taszítsák őket, és erre stratégiát építsenek. pPedig ezt teszik.
De van egy jó hírem. A munkás létezik. A tudatosság lassan jön, érik. De ha pont mi hazug prófétákat ültetünk az út szélére, etetjük és reklámozzuk őket, még lassabb folyamat lesz. Olyan jövőnek söprögetjük az útját, amiben kódolva van a kudarc, és ezzel kódoltuk az újabb elvesztegetett éveket is.
És mégis megtesszük. Eladjuk magunkat a marketing-szegényekért.

Bűn ez a képmutatás részükről? Nem bűn. Az MSZP, a DK, a Szolidaritás, Bajnai, Gyurcsány, Orbán részéről nsem az. Ezektől a politikai prostituáltaktól semmi se az már. Őtőlük már a sajnálkozó sírás undora se lenne bűn. Ha már az se bűn, hogy Nyakó-Gúr féle undormányok a szegény emberek hátán másznak a parlament felé, és a Komjáthy féle fejevesztett kisemberek, öntudatlan bábokként tolják a szekerüket, akkor valóban nagy a baj.
Így a bűn azoké, akik nem leplezik le ezt a gennyet, nem kiabálják a világnak, nem könyörögnek a munkásoknak, hogy ne álljanak ilyen emberek mögé. Egy hiteles mozgalomnak kötelessége ezt a szennyes dolgot eltakarítani.
Leplezzük le! Megharagudnának ránk? Igen. Sokan. Még a jó emberek közül is.
De: „Megmutatni, leleplezni, megcáfolni. Igazat mondani, akkor is, ha az igazság rövidtávon nem nekünk kedvez .” Ez a hitelesség egyik alapelve.

Mindenkinek nem lehet megfelelni. Az ember, ha kemény véleménye van, azt keresztként cipeli. Mi cipeljük.
Elpártolhatnak a munkásaktivisták egy kemény ellenvélemény miatt? Igen.
Vagy, mert az elveinkkel nem értenek egyet, vagy a kényelmesebb utat választják. Kényelmesebb út, hogy rákapaszkodnak egy feltűnő mozgalomra, amely ugyan nem fedi a munkások önfelszabadításának alapelvét, de politikai hátszelének köszönhetően hangosabban kiabál. Nagyobb a tömeg, könnyebb a semmittevés álcázni. Mert ha egy aktivista nem aktív, akkor csak droid. Ettől még lehet hasznos a mozgalom számára, de joga a háborgásra nincs.

Én nem hiszek abban, hogy a munkások jövőjét a lózungokkal dobálózó pártok, és a szoknyájuk korcait nyalogató színpadi mozgalmak változtatják meg. Sőt, önbecsapás ezekkel operálni. A munkások kizárólag saját magukra számíthatnak, magukat kell megszervezni . Ez az, amit a lusták és a kényelmesek nem fognak magukévá tenni, de a politikailag prostituált elemek se.
Az utóbbiakat szeretettel várják...(a pontozott rész tetszés szerint kitöltendő).
-hajekcsaba-

  • Hajek blogja
  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

El(vissza)foglalni kell(ene)

Vendég, 2013, január 22 - 20:56

ez a válasz a "Leplezzük le! Megharagudnának ránk? Igen." kérdéskörre

Hogy kivel?
Hát csak szájhősöket találsz, meg műmájer tök buta álértelmiséget.. sza magad

Hogyan?
Vigyél sok piros zászlót erre az éhségmenetre és kiabáld az ismert jelszavakat.

Bors

  • válasz

hajekcsaba

Vendég, 2013, január 23 - 19:38

Finoman megjegyezném, hogy nem emlékszem arra, hogy blogot nyitottam itt.
Korábban(több mint egy éve) volt ott egy hajekcsaba(kb így) blog, de az megszűnt "velem" együtt.
Nem mintha zavarna, hogy megjelent az írás, de nem egy kamu blog alatt kellene.

  • válasz

hát hogy?

Vendég, 2013, január 23 - 19:39

B.

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • Gaskóék nekimentek az MSZP-nek
  • Elindulunk!
  • Újabb éhségmenetek indulnak
  • Pártfüggetlennek tűnik, mindenki támogathatja - El a kezekkel a Kádár-sírtól!
  • Nyitott kérdések

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.