Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap Blogok

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..


A kapitalizmus áldozatai


Kik kommunisták?


Feltétel nélküli ALAPJÖVEDELMET!


Hajrá kísértet!


  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Megbélyegzés

"Akad-e ellenzéki párt, amelyről kormányon levő ellenfelei nem híresztelték, hogy kommunista, akad-e ellenzéki párt, amelyik nem vágta vissza a kommunizmus megbélyegző vádját a haladottabb ellenzékieknek éppúgy, mint reakciós ellenfeleinek?"

— Karl Marx

Olvasó

  • Az osztályharc meghaladásának kora
  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Thürmer Gyula blogja

Balszemmel 265.

Thürmer Gyula, 2011, december 19 - 19:16
  • balszemmel
  • Görögország
  • kommunisták
balszemmel.jpg

Mit csinálsz mostanság? - kérdeztem olasz barátomat, akivel a kommunista és munkáspártok athéni találkozóján futottam össze. A közelmúltban került az olasz kommunisták vezetésébe. Ülök a fán! Tessék? - mondtam egy pillanatra elbizonytalanodva. Aztán eszembe jutott a régi vicc, amit - hasonló korúak lévén - mindketten ismerünk.

  • Tovább

Balszemmel 264.

Thürmer Gyula, 2011, december 13 - 17:02
  • balszemmel
  • Bokros Lajos
  • euró
  • Munkáspárt
balszemmel.jpg

Bevallom őszintén, hogy Bokros Lajos nem tartozik a kedvenceim közé, vagy ahogyan manapság mondják, Lajos bá' nekem nem jön be. Nem a bajusza miatt. Bokros a liberális gazdaságpolitika legmarkánsabb képviselője. Ez a gondom vele. Mi a bűne? Nos, a „piac mindent elrendez" szemlélet húsz év alatt tönkre tette Magyarországot, tökéletesen kiszolgáltatta a nemzetközi tőkés köröknek. Bokros miniszterként, politikusként ennek a végzetesen káros, bűnös, áruló politikának volt egyik vezéralakja. Manapság az Európai Parlament képviselőjeként tölti napjait.

  • 3 hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 263.

Thürmer Gyula, 2011, december 5 - 17:14
  • balszemmel
  • hitel
  • kapitalizmus
balszemmel.jpg

Ezek mindennek bedőlnek! — mondja kedvenc lottóárusom, rápillantva a kávéház törzsközönségére. Most amiatt aggódnak, hogy a Moody's a béka feneke alá minősítette kis hazánkat. Leértékeltek bennünket! Már indulnának is megmenteni a kormányt. Persze, előbb egy citromos Borsodi, aztán jöhet a kormány.

Nem megmenteni, megdönteni kell ezt a kormányt - szól bele a vitába egy absztinens, aki azért költ ezreket lottóra, hogy hetente jól kibeszélhesse magát a lottóárussal. Már ő is indulna kormányt dönteni, csak nem tudja, hogy merre.

  • 77 hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 262.

Thürmer Gyula, 2011, november 28 - 13:27
  • balszemmel
  • hajléktalan
  • költségvetés
  • LMP
  • MSZP
balszemmel.jpg

Soha sem értettem egészen pontosan, hogy az állam költségvetését miért lehet hiánnyal tervezni, az enyémet meg nem. A saját, családi költségvetésünket például nem tervezhetem hiánnyal, mert a piacon semmit nem adnak hitelbe. A kedves zöldséges néni még-még megszánna, de a multi már nem. S azt a pénzt valahol elő kell teremteni. Mondjuk, a bankból, vagy ismerősöktől, de azt vissza kell adni. De ha történetesen mégis kölcsönt vennék fel, az illik megbeszélni a családdal. Az adósság, mint tudjuk, olyan, mint az alkohol: öl, butít, és nyomorba dönt.

  • 27 hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 261.

Thürmer Gyula, 2011, november 22 - 19:05
  • balszemmel
  • Görögország
  • Munkáspárt
  • munkásság
balszemmel.jpg

Az athéni utcákon rendre százezrek tüntetnek. A hatalom most a kormány átszervezésével próbálkozik. Később jönnek az előrehozott választások. Még azt is kijelentették, hogy minden eszközzel megpróbálkoznak, de katonai diktatúra nem lesz. Legalábbis most. Még nincs rá szükség. De holnap? Ki tudja, talán igen, talán nem. A kommunisták segítségével önvédelmi bizottságok jönnek létre az üzemekben, sőt a lakónegyedekben. Az ott élők, az ott dolgozók képviselőiből szerveződnek. Ma még a helyi vagy munkahelyi feladatokra vállalkoznak. De holnap?

  • 1 hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 260.

Thürmer Gyula, 2011, november 14 - 13:14
  • balszemmel
  • Magyarország
  • november 7
  • vörös csillag
balszemmel.jpg

Ne ijedj meg azonnal! Semmi politika! Rendszer-visszaállításnak nevezik a Windows egyik nagyon fontos szolgáltatását. Ennek lényege, hogy elmenti a rendszerünk aktuális állapotát, s ha elrontunk valamit, vagy egészen egyszerűen nem tetszik a dolgok állása, visszaállhatunk egy korábbi állapotra. Mondom, semmi politika! A politika ott kezdődik, ha azt gondoljuk, hogy a világ olyan, mint a számítógép. Sokan vannak, akik így gondolják, de ettől még nem olyan. Nyilván észrevetted az elmúlt hónapok fejleményeit.

  • 14 hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 259.

Thürmer Gyula, 2011, november 8 - 15:04
  • antikommunizmus
  • balszemmel
  • Munkáspárt
  • NATO
balszemmel.jpg

A NATO főtitkára a héten ünnepélyesen bejelentette, hogy október 31-én véget ér a NATO akciója Líbiában. A Unified Protector névre hallgató kis kaland a főtitkár szerint a „NATO történetének legsikeresebb akciója". Viccelődhetnénk ezen a kijelentésen, de jobb, ha komolyan vesszük. Miről is van szó? Az első akadály, amit a NATO-nak le kellett küzdenie, az ENSZ-engedély beszerzése volt. Manapság ez egyre nehezebb, de a líbiai ügyben meglepő módon sem Oroszország, sem Kína nem emelt vétót. Úgyhogy a NATO ENSZ-papírral a zsebében bombázott.

  • 3 hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 258.

Thürmer Gyula, 2011, október 31 - 16:15
  • balszemmel
  • Gyurcsány Ferenc
  • Magyarország
  • USA
balszemmel.jpg

Wow! - kiáltott fel Hillary Clinton, amikor tudatták vele Kadhafi halálhírét. Az angol nyelvben igazán mértékadónak számító Webster's szótár szerint ezt a szavacskát akkor használják, ha valami nagy öröm, nagy meglepetés, nagy siker ér bennünket. Az Egyesült Államok külügyminiszterét meglepetés aligha érhette, hiszen az amerikai hírszerzés hetek óta pontosan tudta, hogy merre is van az egykori líbiai vezető. A Fehér Házban, vagy ki tudja, hogy hol, arra is rábólintottak, hogy Kadhafit "ki kell iktatni".

  • 36 hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 257.

Thürmer Gyula, 2011, október 26 - 11:44
  • balszemmel
  • kapitalizmus
  • Szíria
balszemmel.jpg

Gyermekkoromban imádtam homokvára­kat építeni. Csongrádon nagynénémnél nem igen kellett más, mint egy rakás homok az udvar sarkában, és elvolt a gyerek, mármint én. A vár épült, de gyakran szétporladt. Idővel rájöttem arra, hogy érdemes a várat kis fadarabokkal megerősíteni. Ideig-óráig jó is volt, de a meleg nyári napokon azonban ez sem segített. A meleg kiszárította a homokot, s a vár szétcsúszott.

  • 26 hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 256.

Thürmer Gyula, 2011, október 18 - 11:34
  • balszemmel
  • Görögország
  • MSZP
  • október 23
  • sztrájk
balszemmel.jpg

Senkinek nem hagyjuk, hogy visszalökje Magyarországot a „görög útra" - jelentette ki Orbán Viktor a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége (KÉSZ) kongresszusán a múlt héten. Görög úton nyilván két dolgot ért a miniszterelnök. Kimondva azokat a súlyos korlátozásokat, amelyeket az ottani kormány az EU-támogatás fejében felvállalt. Kimondatlanul pedig azt, hogy Görögországban a dolgozó tömegek igen harcos fellépésükkel bizonyították, hogy van más alternatíva.

  • 29 hozzászólás
  • Tovább
« első‹ előző123456789…következő ›utolsó »

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.