Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap Blogok
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Fajvédelemről

"Szegezzük szembe a fajvédőkkel saját érveik hazugságát. Kérdezem: azon kívül, hogy népünk egy része széthordta az elhurcoltak ingóságait, mi haszna volt ebből az oly sikeresen "megvédett" magyar fajnak? Mondjuk Bántapusztán vagy az alföldi tanyavilágban a nyomorgó zsellérnek, törpebirtokosnak? Járhatott a harmadik határba orvoshoz meg fűszereshez, ezt "nyerték" vele. [...] Meg se fordult a fejükben, hogy hiába űzik el, irtják ki a magyar zsidóságot, ettől az általuk oly buzgón "védelmezett" magyar fajnak egy jottányival sem lesz több munkája, nagyobb szelet kenyere, emberhez méltó élete. [...] Az igazi fajvédelem az lett volna, ha a nyomorgó két-hárommillió paraszt földet kap. [...] Erre nem kerülhetett sor, mert a "trón és az oltár" véd- és dacszövetsége ellenében esély sem volt arra, hogy a szegényparasztság számottevő része földhöz jusson."

— Csernok Attila

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Thürmer Gyula blogja

Balszemmel 150.

Thürmer Gyula, 2009, július 23 - 12:48
  • baloldal
  • balszemmel
  • egészségügy
  • ellenforradalom
  • USA
balszemmel.jpg

Kíváncsi vagyok, hogy mi történhetett az Egyesült Államok budapesti nagykövetségén június 23-án. A hírek szerint Jeffrey Levine ideiglenes ügyvivő „kerekasztal megbeszélést” szervezett. Ez önmagában nem lenne érdekes, hiszen miért is ne rendezhetne. Elvégre diplomata. Az érdekes az, hogy kiket hívott meg. És most tessék idefigyelni! Az amerikai diplomata amerikai egészségügyi cégeket hívott meg és Székely Tamás minisztert, a téma magyar felelősét, továbbá fontos magyar hivatalnokokat a gazdasági minisztériumból és a pénzügyből.

  • Új hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 149.

Thürmer Gyula, 2009, július 15 - 08:23
  • balszemmel
  • egészségügy
  • Jobbik
  • MSZP
balszemmel.jpg

Vége a HospInvest bulinak. Feloszlatják a céget, mivel már egyetlen kórház sem akar együttműködni velük. A történet nagyon egyszerű. Jön egy magán cég, amely szeretne a magyar egészségügybe betörni. Az egészségügy ugyanis biztos üzlet. Egyrészt, mert előbb vagy utóbb, de mindenki beteg lesz, másrészt, mert van állami egészségbiztosítás, amely nagyon sok pénzt szed be a népektől, amit aztán visszaoszt.

  • 7 hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 148.

Thürmer Gyula, 2009, július 8 - 06:08
  • balszemmel
  • Franciaország
  • Szlovákia
  • válság
balszemmel.jpg

Nem szeretnék a franciák helyében lenni. Ez a Sarkozy nevű ember azt mondja, hogy ők bizony csökkentik az áfát, mert így lehet a válságot megoldani. Kiszámították, hogy amennyiben az éttermekben 19,5 százalékról leviszik az áfát 5 százalékra, akkor minden olcsóbb lesz, és sokkal több ember fog étterembe járni. Még azt is kikalkulálták, hogy több vendéghez több étterem, több szakács, több pincér, több beszállító kell, magyarán, azaz „francián”: több lesz a munkahely. Szóval, nem szeretnék a franciák helyében lenni.

  • 4 hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 147.

Thürmer Gyula, 2009, július 2 - 12:53
  • balszemmel
  • közlekedés
  • parlament
  • rendszerváltás
balszemmel.jpg

Madarat tolláról, kormányt az ünnepeiről lehet megismerni. A Bajnai-kormánynak rohadtul jól jött, hogy épp mostanra, a válság időszakára esik az egykori határnyitás 20. évfordulója. Most egy pillanatra el lehet játszani, hogy nagy ország vagyunk, amely beleszól a világtörténelembe. Persze, ez már nem így van, de olyan jól esik rá emlékezni. Tudják, mint amikor az öreg néni tizedszer gyónja meg, hogy egyszer, sok-sok éve megcsalta a férjét. A pap megunja, és rászól: na de, nénikém, ezt már sokszor meggyónta! Tudod, fiacskám, olyan jó emlékezni rá.

  • Új hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 146.

Thürmer Gyula, 2009, június 25 - 12:55
  • balszemmel
  • Fidesz
  • MSZP
  • NATO
  • választás
balszemmel.jpg

A köztársasági elnöknek elég gáz lehet az egész főbíró-választás. Döntően persze, azért, mert láthatóan Sólyom László nem tud olyan személyt javasolni, akit a szocik elfogadnának. Persze, nincs új a nap alatt. Az Antall-kormány idején is volt már hasonló, csak akkor a felállás volt fordított. Akkor a konzervatív miniszterelnök javasolt TV- és rádióelnököt, és a liberális Göncz Árpád nem volt hajlandó őket kinevezni. Szegény Horn Gyula sem fogja már megkapni a legmagasabb magyar kitüntetést, mert azt meg Sólyom László nem írta alá.

  • Új hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 145.

Thürmer Gyula, 2009, június 18 - 12:57
  • balszemmel
  • MSZP
  • Munkáspárt
  • oktatás
  • zsidóság
balszemmel.jpg

Csak a rend kedvéért szeretném megjegyezni, hogy vettük, láttuk, értjük. Mármint Mesterházy Attila úr múlt heti szavait. Az MSZP parlamenti frakcióvezetője védelmébe vette a Munkáspártot, mondván, hogy az Munkáspárt nem szélsőséges. Nem úgy, mint a Jobbik, amely zsidózik, cigányozik. A Munkáspárt nem zsidózik, nem cigányozik, még csak nem is anyázik, ami pedig még a parlamentben is megesik. Szóval, rendes kis párt ez a Munkáspárt.

  • Új hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 2009. június 2.

Thürmer Gyula, 2009, június 2 - 06:20
  • Thürmer Gyula

Megvan-e a Lánchíd? - Színjáték, de élni kell vele - Csata a választási bizottságokban

  • 9 hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 2009 május 28

Thürmer Gyula, 2009, május 25 - 05:21
  • Thürmer Gyula

A gyermek nem számít - Mesterséges dugó – természetes hülyeség - Két millió - Hazudnak a szocialista plakátok

  • 6 hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 140.

Thürmer Gyula, 2009, május 5 - 10:02
  • balszemmel

Valahogyan nem akarják egyesek Magyarországon észrevenni, hogy mi van a világban. Példának okáért május elsején. Nálunk, a Városliget kedélyesen elcseveg miniszterelnök a szakszervezeti főnökökkel. Pedig válság van, amit ez a miniszterelnök pont a dolgozók számlájára akar rendezni. Eközben Párizsban a szakszervezetek nem mosolynak együtt Nicolas Sarkozy elnökkel, hanem tízezrével tüntetnek a válságkezelő lépései ellen. A francia szocialisták – igaz, hogy ott ellenzékben vannak – a szakszervezetekkel együtt tüntettek.

  • 9 hozzászólás
  • Tovább

Május elsejei beszéd

Thürmer Gyula, 2009, május 5 - 09:57
  • május elseje

A Munkáspárt elnökének beszéde. Budapest, 2009. május elseje
Kedves Barátaim!
Munkások! Pedagógusok! Orvosok! Dolgozók!
Elvtársak!

  • 1 hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 139.

Thürmer Gyula, 2009, április 27 - 07:41
  • balszemmel

Bajnai úr bejelentette, hogy 15 százalékkal kevesebb fizetést fog adni a minisztereinek, mondván, hogy ez a kormány istenigazából meghúzza a nadrágszíjat. Szerintem az egész úgy, ahogyan van, ámítás, szemfényvesztés, duma. Vegyük példának okáért Bajnai úr eddigi miniszteri fizetését. 2007-ben havi bruttó 1,2 millió forintot keresett, 2008-ban 1,3 milliót. Elnézést a kerekítésért, de így egyszerűbb olvasni. Persze tudom, hogy 1234000 forintnál a kerekítés is havi 34 ezer forint, olyan összeg, amiből ma nem egy ember él Magyarországon.

  • 1 hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel - 2009 április 2

Thürmer Gyula, 2009, április 1 - 09:05
  • Thürmer Gyula

Mi a bal szemünkkel nézünk a világra. Így sok mindent észreveszünk, amit csak a jobb szemünkkel nem látnánk. Másként is látjuk a világot, mondjuk úgy, balszemmel. Minden számunkban elmondjuk, miként is látjuk az éppen esedékes eseményeket a saját politikai értékítéletünk alapján, balszemmel.

  • Új hozzászólás
  • Tovább

A Tanácsköztársaság 90. évfordulóján elmondott beszéd

Thürmer Gyula, 2009, március 23 - 08:27
  • Tanácsköztársaság

Kedves vendégeink! Kedves barátaim! Elvtársak!
Kilencven esztendeje annak, hogy 1919. március 21-én, Budapesten kikiáltották a Magyar Tanácsköztársaságot. A magyar munkás és paraszt, a dolgozó emberek az ezeréves magyar történelemben először lettek saját sorsuk formálói.

  • 4 hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 133.

Thürmer Gyula, 2009, március 16 - 11:13
  • balszemmel

A fákról beszélgettünk minap Kisbér polgármester asszonyával. Udvardi Erzsébet orvos, lehet, hogy ezért is érzi át az ügy fontosságát. A közeli bakonyi erdőkből viszik a fát, mondja. Viszik hivatalosan az erőműbe, viszik nem hivatalosan a lakásokba. Az államot nem hatja megy, hogy kopár hegyhátak maradnak a nagyüzemi tarvágás nyomán. Az sem, hogy sok ember már csak úgy tud fűteni, hogy ellopja a fát. Miért nem lehet összhangot teremteni? Miért nem lehet érvényt szerezni a köz érdekének a vállalat érdekével szemben?

  • Új hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 124.

Thürmer Gyula, 2009, január 12 - 09:33
  • balszemmel

Gáz van! – mondja a kormány. Illetve, gáz nincs! Ezért van gáz. Az elmúlt héten hideg volt, de hát többségünk életében volt már ilyen. Mit lehet tenni? Elővettük a régi pulóvert, a jégeralsót, fölöltöztünk. A Gyurcsány-kormánynak a nagy hidegben mindjárt melege lett. A közvélekedés szerint ugyanis ez a kormány addig él, amíg a hideg hónapok után megjön az első gázszámla. Hogy így lesz-e, majd meglátjuk! Mit lehet tenni? A hidegért nem lehet az oroszokat okolni.

  • Új hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 123

Thürmer Gyula, 2008, december 16 - 13:55
  • blog
  • Munkáspárt
  • Thürmer Gyula

Kossuthra várva?

  • Új hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel104

Thürmer Gyula, 2008, július 29 - 04:35
  • Thürmer Gyula

Mi a bal szemünkkel nézünk a világra. Így sok mindent észreveszünk, amit csak a jobb szemünkkel nem látnánk. Másként is látjuk a világot, mondjuk úgy, balszemmel. Minden számunkban elmondjuk, miként is látjuk az éppen esedékes eseményeket a saját politikai értékítéletünk alapján, balszemmel.

Vágjuk le a szent tehenet!

  • 7 hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 100.

Thürmer Gyula, 2008, július 10 - 01:20
  • balszemmel
  • demonstráció
  • egészségügy
  • Tamás Gáspár Miklós

Az egri kórházvédő gyűlésen egri csillagoknak nevezte az egyik felszólaló a kórház ápolónőit. Igen, ők voltak azok, akik a legkövetkezetesebben és legradikálisabban szembeszálltak a megyei közgyűlés szocialista többségének döntésével. Nem akarták, hogy a kórházat a Hospinvest, mint tőkés cég működtesse. Szerintük a kórházuk jó, jobb, mint akármelyik kvázi-privatizált kórház. Ők a betegekért akarnak többet tenni. Mondhatja valaki, hogy mindez érthető. Végül is a kenyerükről volt szó.

  • 4 hozzászólás
  • Tovább

Balszemmel 98.

Thürmer Gyula, 2008, július 1 - 09:05
  • balszemmel

Megnyugtatom a Balszemmel olvasóit: már nem kell sokáig várniuk. Július ötödikére megjelenik a Balszemmel 3. kötete. Minap kedves értékelés kaptam egy balmazújvárosi fiatal lánytól: utálom a politikát, nem is akartam kézbe venni, de amikor beleolvastam, nem tudtam letenni. Arról ír, és úgy ír, ahogyan mi élünk. Egyik Front-tagunk édesanyja meg azzal örvendeztetett meg, hogy, amint megérkezik A Szabadság, ő a Balszemmel kezdi. Ennél nem kell több. Tavaly karácsonyi ajándéknak küldtem a könyvet egy utazási iroda nődolgozóinak.

  • 2 hozzászólás
  • Tovább

Gáz van! - Egy millió munkahely - Kiss Péter kell nekünk! Kiss Péter kell nekünk?

Thürmer Gyula, 2008, június 11 - 16:19
  • blog
  • Thürmer Gyula

Gáz van!

  • 6 hozzászólás
  • Tovább
« első‹ előző1234567következő ›utolsó »

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.