Phoenix blogja
Náci-e Bors Phoenix szerint?
Vicc
Egy pesti lány Erdélybe látogat hátizsákos túrára. Kolozsvárra akar menni. Felkéredzkedik egy székely bácsi szekerére.
A lovak poroszkálnak.
Kérdi a lány:
- Messze vagyunk Kolozsvártól?
- Nem, nem vagyunk messze.
A lovak poroszkálnak.
Kérdi a lány:
- Messze vagyunk Kolozsvártól?
- Nem, nem vagyunk messze.
A lovak poroszkálnak.
Kérdi a lány:
- Messze vagyunk Kolozsvártól?
- Nem, nem vagyunk messze.
A lovak poroszkálnak.
Kérdi a lány:
- Messze vagyunk Kolozsvártól?
- Most már messze.
Ezt is találtam - hátha valakit érdekel
Egy elméleti(?) vita 1997-98-ból az "úgynevezett eredeti felhalmozás" marxi elméletéről.
Valójában egy dokumentum a marxizmus meghamisítása ellen folytatott "szélmalom-harcom" köréből.
Dolgaim között találtam az1990-es évekből
Egy cikket találtam az on-line Beszélő 3 évfolyam 4 számában (a pontos évet nem tudom megállapítani, talán 1993 vagy 94 lehetett)
Erre írtam az alábbi levelet, amire a Beszélő szerkesztősége természetesen nem válaszolt
Vitám Hegyi Gyulával (2000)
A háló - háló ...
Hegyi Gyula az internetről szóló írását egy tétellel (valójában egy politikai bonmot-val) kezdi és egy bibliai bonmot-val fejezi be. Az egyiket (Leninét) megmosolyognivalónak, a másikat (Jézusét) kimondója legszebb mondásának tartja. Ez az ő magánügye (lenne, ha nem publikálta volna).
A deviza-hitelesek körülötti hisztéria-keltésnek két egymással összefüggő oka van
Eddig egyetlen egy elemzéssel nem találkoztam, amely összevetette volna az azonos időpontban, azonos összegben azonos futamidővel felvett deviza-alapú és forint-alapú hiteleket. Saját és ismerőseim tapasztalata azt mutatja, hogy az ilyen hitelek esetében a deviza-hitelesek egyértelműen nem jártak rosszabbul, mint a forint-hitelesek, sőt az esetek többségében jobban jártak.
Megoldás?
Bertolt Brecht
Az "Inség és rettegés a Harmadik Birodalomban" ciklusból
16
TÉLI SEGÉLY
A Télisegély-gyűjtők betérnek
Mindenhova, szegényt se kímélnek,
Zászló leng, harsona zeng.
S mit ma büszkén kizsaroltak:
A maradékot s rongyot holnap
A másik szegény kapja meg.
A kéz, mely megölte bátyjuk,
Hogy ne sírjanak, átnyújt
Szelíd adományt sebesen.
De bizony az alamizsna
A torkukon akad, mint a
Heil Hitler, keservesen.
Néhány gondolat a "valódi baloldal"-ról
Az alábbi írás 2008-ban született az Indy-n egy kegyetlenül hosszú szöveg kapcsán. Ha hiszitek, ha nem, ez a válasz nagyságrenddel rövidebb - viszont ma is aktuális
-----------------------------------------------------
Lörincz Imre
A valódi baloldal
| péntek, 2007. szeptember 7.
A szerző régi -vesszőparipájához híven- ebben az írásában is a valódi baloldaliság meghatározó jegyeinek (mellesleg a jelenkor egyik alapkérdésének) tisztázására tesz kísérletet.
Tovább: http://hu.indymedia.org/node/1836
Egy 2010-es beszélgetés egy Vendéggel - Horthy apropóján
A kommunizmusról
(Az eredeti blog, ahol ez egy hozzászólásom volt egy eléggé kulturált vitában: /blog/horthyrol-1993 )
Levél a Fidelitás elnökének
A Fidelitas honlapján a következő írás jelent meg:
-----------------------------------------------------
Nincs különbség a horogkereszt és a vörös csillag között!
2012. augusztus 23.
Déjà vu
Dolgozatjavítás közben (amikor már nagyon unom a dolgot) elmerengek a háttérben szóló királyi rádióból szűrődőkön, és "déjà vu" érzések rohannak meg
Mi a politikai gazdaságtan? Népszerű gazdaságfilozófiai bevezetés 1983-2012
1983-ban írtam egy könyvet, amit a tanszéken megvitattunk, majd "az egerek rágcsáló bírálatára bíztam". Tavaly elővettem a kéziratot, és mint hiánypótló művet elkezdtem átdolgozni. Lusta disznóként igen lassan haladok vele, de azért már készen van úgy kb. a három negyede. Mivel ki tudja, mikor készülök végleg el vele, az eddig elkészült részt a köz rendelkezésére bocsátom.
-------------------------------------------------------
Előszó (1983)
Az MKMP jól megbírálta az MSZP vitairatát
Az MSZP kiadott egy program-vitairatot, a Munkáspárt elnöksége pedig kiadta ennek kritikáját. Az, hogy az MSZP-program az Interneten publikus, az MKMP-program hosszú ideig nem volt az, hogy az MSZP-program szakszerűen, ízlésesen és helyesírási hibáktól mentesen lett kiadva, az MKMP Elnökség véleménye tele van helyesírási hibákkal - nos ezek harmadrendű szempontok.
Jóval fontosabb, hogy a munkáspárti "értékelés" ismét nem több, mint egy zsigeri MSZP-ellenességtől csöpögő deklaráció, amiben a marxista (mit marxista - akármilyen) érvelésnek nyoma sincs. Hogy a nyilatkozat saját szóhasználatával éljek: a nyilatkozat köszönőviszonyban sincs a megbírált MSZP-dokumentummal.
A nyilatkozat ismét azt kéri számon az MSZP-től, hogy miért nem kommunista (ahogyan a kommunistaságot a Munkáspárt vezetése elképzeli). Olyasmiket ró fel az MSZP-nek, amiket az ellenzékben levő Fidesznek soha nem rótt fel, pedig ott a kritikának sokkal több oka lett volna.
A Kommunista.net halála és feltámadása
avagy mi is a célja ennek a portálnak?
Ez év február elején, aki a www.kommunista.net címet beütötte a gépébe, az a következő szöveggel találkozott:
"Kommunista.NET - Az oldal megszűnt
2007 november - 2012 február
Béke poraira!"
majd néhány nap múlva a szöveg kiegészült:
Aki hallja, adja át
Mivel az Admin, bár nem kértem, szerkesztői jogokkal ruházott fel (/hir/antonio-gramsci-egy-globalis-elmelet-szule...), azonnal visszaéltem a hatalmammal és néhány zárolt elvtársunkat/fórumtársunkat felszabadítottam a zárolás alól:
nagylajos
Antoine
Comrade
Bűnbánó
kissbea
tovaris
stb. (a többire - egy-két userről lehet még szó - már nem emlékszem)
Amennyiben az érintettek vendégként látogatják az oldalt, ismét bejelentkezhetnek.


